Dobrý parný hrniec

gabriela1989
22. máj 2018

Dobrý deň, mala by som záujem zakúpiť parný hrniec, nemusí mať mixér, máme nutribullet. Neviete mi poradiť, ktorý je dobrý? Viacerí odporúčajú ten od Aventu, ale mne sa nepáči na ňom, že veľa sa tam nezmestí. Už keď parný hrniec, tak chcem taký, aby som v ňom mohla trebárs pariť knedle, robiť ryžu, proste využiť to pre celú rodinu, nielen pre malú :D Prosím napíšte mi dobré i zlé skúsenosti s parnými hrncami, ktoré ste si zadovážili. Ďakujem 🙂

potvora1
22. máj 2018

@gabriela1989 ahoj, ja parný hrniec mám, ale využívam ho naozaj len na pár vecí, robím v ňom mliečnu ryžu, knedle, masovú roládu...inak za mňa nič moc, keďže sa pri malom snažím variť na dva dni, pre troch dospelých ľudí, radšej varím klasicky, tam sa mi toho viac zmestí 😉
Samozrejme, že varenie na pare je veľmi zdravé, ale mne sa ani pri prikrmoch neosvedčil, celé to rozkladať kôli jednej mrkve, zemiaku a kúsku mäska sa mi nechce...ale ide o to, ako si zvyknutá, na internete je veľmi veľa receptov, treba skúšať 😉

nikki_m
22. máj 2018

Ahoj.. aj ja mam parny hrniec a vyuzivam ho hlavne ked chcem nieco zdrave na veceru na spodok dam ryzu potom masko a na vrch zelelninu a zhora ta stava steka aj na maso aj na ryzu je to vynikajuce plus sa tam da aj knedle aj buchty robit skvela vec 🙂

gabriela1989
autor
24. máj 2018

@potvora1
@nikki_m a aké hrnce máte?

ema234
24. máj 2018

@gabriela1989 ja mam parny z Lidla, ale robim v nom len knedle, knedlicky a tak. 🙂

ema234
24. máj 2018

@nikki_m kolko to spolu prosim takto robis ? dakujem

viera27
24. máj 2018

ja mam napr. tento. Paci sa mi na nom, ze je aj velky, ale zaroven ma uplne samostatne priehradky. Cize vies ho naraz zapnut cely, alebo len tu cast, ktoru potrebujes. Navyse kazda cast moze ist na rozne casy, podla potreby a vypocita to tak, aby skoncili naraz. Lebo vsak zeleninu neparis tolko, ako maso napr. https://www.alza.sk/morphy-richards-intellistea...

gabriela1989
autor
24. máj 2018

@viera27 aj mne sa páčil, ale nikde som nenašla uvedené z akého plastu je vyrobený a otázkam na túto tému sa vyhýbajú 🤔 takže radšej to nekupujem 😠

viera27
24. máj 2018

@gabriela1989 toto ma priznám sa nezaujímalo, ale odpoveďou sa netaja. Teda predpokladám, že vám ide o BPA http://cdn.argosoutlet.co.uk/shop/argos/server/...