Dokrmovanie 4-mesačnej dcérky

lucy_669
1. aug 2021

Ahojte , dcérka bude mať za týždeň 4 mesiace a tak som sa chcela opýtať či je vhodné už za ten týždeň začať pomaličky so zeleninkou, pani doktorka nám dala brožúrku kde píše že od 17 týždňa sa môže začať dokrmovat. Dcérka je čisto na UM , Ďakujem za rady 😊

pribinak
1. aug 2021

@lucy_669 a javí bábätko aspoň záujem o jedlo? Mne to príde strašne skoro.

monicka976
1. aug 2021

@lucy_669 ja som mala tiez maleho len na UM a tiez sme zacali od ukonceneho 4.mesiaca, pekne papal,nemal ziadne problemy, samozrejme postupne po lyzickach, mne doktorka vysvetlila ze u deti na UM sa zacina skor s prikrmom

pininka1
1. aug 2021

@pribinak ako ma 4 mesacne dieta javit zaujem o jedlo????? Ked nic ine okrem mlieka nevidela tak aso nepride a nebuchne po stole ze chce slaninu.

pininka1
1. aug 2021

@lucy_669 ak je len na um kludne mozes zacat pomalicky jedna lyzicka mrvky a pod. Kazde dieta je ine, niektore zacne papat od zaciatku pekne, niektore to odmietaju. Uvidis sama.

pribinak
1. aug 2021

@pininka1 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️Fakt inteligentná reakcia, nevadí

lucy_669
autor
1. aug 2021

@pribinak dosť casto keď pri nej nieco jem s lyžičkou tak otvára pusinku tak myslím že ano

pininka1
1. aug 2021

@pribinak asi ako tvoja. Ja sa ta ale vazne pytam, kedze som to uz tu citala ako ma babatko zacat prejavovat zaujem o jedlo? Ja mam tri deti a zaujem sa prejavil tak ze som im dala prvy prikrm. To znamena ze je to odpoved na otazku autorky ci ma alebo nema zacat zavadzat prikrm.

domak2
1. aug 2021

@pininka1 tak ze keď vidia rodicov/ľudí okolo seba jest, pozeraju sa na jedlo,či naprazdno prehltaju. Je to jeden zo znakov že sa môže začať s prikrmami

lucy_669
autor
1. aug 2021

@pininka1 ďakujem za radu 😊

denden77
1. aug 2021

ja som zacala tiez od ukonceneho 4m 😊

nikpa
1. aug 2021

@lucy_669 od ukončeného 4.mesiaca dieťa ktoré je na UM treba začať dokrmovat. Pretože len živiny z UM mu už nestačia. Je iné keby bol na materskom mlieku, vtedy by ste mali ešte chvíľu čas.

pininka1
1. aug 2021

@domak2 hmm, tak to som rada ze som nezacala uz od tretieho mesiaca kedy sa moj syn natahoval za udenou kostou z polievky. Vacsina 4 mesacnych deti iba lezi a neviem ci si toto vsimne kazda mamina ze dieta naprazdno preglga. Ja to nemyslim v zlom, len baby ktore su prvorodicky mozu mat z toho chaos ze dieta nic take nerobi a nemusi to robit este dost dlho.

domak2
1. aug 2021

@pininka1 všeobecne odporucania sú od 6. mesiaca aj pre deti na UM aj mm. Veľa deti sa začína dokrmovat zbytocne skoro. A ako vravím je to JEDEN zo znakov. 🙂

kubjatka
1. aug 2021

@pininka1 diki, prave som si smiechom zobudila dieta 😂 nahodou, keby chcela slaninu, budem najstastnejsia matka 😁 nasa ma skoro 5m, cisto kojena, a doktorka mi uz hovorila, aby som jej zacala davat zeleninu, aj ked sa hovori, ze dojcene deti az od 6-ho mesiaca. Skusila som mrkvu, vyplula, zemiak celkom ide, tak momentalne jek davam druhy den zemiacik. Ale to zje tak dve lyzicky max. A ona prejavuje zaujem o jedlo tak, ze ma uprene sleduje, ked jem a ked jej dam ovonat, otvara pusu a naprazdno prehlta, trva to asi dva tri tyzdne. Minule mi ozuzlala melon 😁 a revala, ked som jej nedala viac.

marianna_peskova
2. aug 2021

Určite by som rozhodnutie dokrmovať takéto malé dieťa prebrala najprv s doktorkou. Ja som tiež začala s príkrmami o mesiac skôr, než je odporúčané, našťastie sa syn chytil od prvého dňa. Tiež javil veľký záujem o jedlo.

tehotna40
4. aug 2021

@lucy_669 ahoj naša bola tiež na UM a trochu som aj kojila, dr mi povedala ze od ukončeného 4teho mesiaca môžme začať, že medzi 4 - 6 mes je nejaké imunologicke okno ze z určitých veci môže ochutnať "omrvinky", dala mi zoznam z čoho, plus som jej skúsila mrkvicku dat trosku, cukety trosku ale ten prvý mesiac to bolo fakt o pár lyžičkách, potom už začala pekne papat, treba si to trochu naštudovat co sa kedy môže, ako pridávať potraviny, aby sme im nepokazili bruška 🙂 veľa zdravia a spokojne bruško

gvenduska
9. okt 2021

Aj mi sme začali od 4 mesiaca prikrmovať a plus mlieko na UM sa začína skôr prikrmovať
A skôr sa mi zdá že mu chuti viac príjkrm ako UM neprotestuje pekne otvára ustocka a sám si pýta jesť a zje všetko