Dokrmovanie umelým mliekom

26. nov 2023

Ahojte potrebujem poradiť malý bol po narodení po zápale pľúc v nemocnici dokrmovany umelým mliekom a mojím odsatym mlieckom čo odsavackou som vytiahla tak 20 ml váhu má 4100g doma som dávala 70-80ml nutrilonu skúšala som prikladať bojoval s prsnikom pomaly týždeň tak sme skúšali chvilu klobúčiky potom sa prisal aj bez lenže on potiahne tak z jedného aj z druhého 5-10 min potom sa rozčuľuje odťahuje sa tak dokrmim UM.Len sa mi zdá že ho prekrmujem a jemu sa asi ani nechce z prsníka dlhšie sat keď vie že dostane fľašku. Dnes som skúšala len prsníky oba to isté 5-10 min Max ale fľašku som nedala to boli vresky pritom z prsníkov si dobre potiahol tak neviem čo robiť? Ako často prikladať keď dám prsníky aj Um potom mi prespí aj 4 hodiny musím budiť aj v noci.

surama
26. nov 2023

Pozerala si ci nema prirasteny jazycek? Ci nahodou nema tam problem. Ale inak pokial nema reflux alebo proste ine problemy, tak by som mu dala kolko chce. To je super, ked aj 4 hodiny prespi, urcite by som nebudila 🙂

autor
26. nov 2023

@surama teraz sme skúšali po pol hodine znova priložiť a pil po 20 min z oboch prsníkov tak tam asi problém nebude no prespi lebo že UM je ťažšie stráviteľné.Tak neviem či dokrmovat či nie tým umelým lebo potom si asi odvykne od prsníkov úplne si myslím 🤷

surama
26. nov 2023

Neviem, mojho som tiez dokrmovala umelym (mal jazycek prirasteny az po spicku jazyka, takze problem s kojenim), ale pocas dna spal vzdy len 30min. V noci mal dlhsie okna, ale teda 4 hodiny mi nikdy nepotiahol. Ja som davala vzdy ked chcel, ale on nemal ani koliku ani reflux, takze som mu davala kedy chcel. Babatka maju silny saci reflex, cize on sa ti asi vzdy chyti. Ak chces vyslovene prejst len na kojenie, tak by som mozno skusila laktacnu poradkynu, aby ta nasmerovala. Ja som to neriesila, mlieko som si odsavala + som davala UM, ked trebalo.

autor
26. nov 2023

@surama no my sme z nemocnice dávali odsate a UM len teraz čo kojim že sa prisal a asi navykol na fľašu mal z prsníka aj UM tak preto tak prespal dlho. Teraz mi pil 10 min a čakal fľašu keď nedostal vrieskal keď sa utíšil znova prsník potiahol 20 min zas to isté tak znova na prsník a dal 15 min z oboch a prehĺta tak určite saje a pije mliecko

anavixy
26. nov 2023

Podla mna presne takto ako pises tento komentar nado mnou to treba robit, nech si zvykne, kludne dojcit aj kazdych 20 min kym sa napapa poriadne a zaspi.. a potom podla vahy na poradni budes vidiet ci je to tak ok, alebo predsa treba este viac dojcit alebo dokrmovat 🙂 kludne medzi dojcenim len pomojkat, ponosit, nech sa ukludni, ono je v zasade uplne jedno ako dlho sa dojci ci je to 19 alebo 20 min, dieta na prsniku strieda nutritivne (kedy realne pije) a nenutritivne sanie (kedy stimuluje prsnik a ukludnuje sa), dolezite teda je aby pekne sal a prehltal (pauzy v brade), nie len dudkal (rychle pohyby), niektore babatka sa dokazu napapat dostatocne aj za 5 min a ine potrebuju aj pol hodinu, vsetko je to ok… drzim palce 🍀