Hrudkovitejšia konzistencia jedla. Čo robiť?

luc22
23. máj 2009

ahojte mamicky, potrebujem radu. Syncek bude mat co chvila rok, no stale papa jedla rozmixovane na hladko. Momentalne ma len dva dolne zubky a tlaci sa jeden horny. Dr. nam aj povedala, ze to nevadi, ze sa nauci...no bojim sa, ze to bude dost tazke, cim je starsi...ako nahle sa mu dostane do ust nieco prilis huste a "nie kasickove" napina ho, naduva, nevie co s tym, az nakoniec aj tu trosicku vyvracia. Uz sa to snazim ho naucit od osmeho mesiaca, no marne... ked chcem aby sa najedol, vzdy mu to musim opat troska rozmixovat.
Co mam robit? ako ho to mam naucit? :( prosim poradte, snad nebudem jedina s takymto problemikom.dakujem za rady.

kamilka12
23. máj 2009

Tak to by aj mňa zaujímalo..aj keď my budeme mať ešte len 9 mesiacov..ale nedávno som mala otrasný zážitok ako sa drhol s piškótou 😔takže obedy mu naďalej úplne mixujem...

watergeenie
24. máj 2009

Ahojte, pridavam sa, my uz mame 11 mesiacov a 7 zubov, obhryzame vsetko co nam pride do cesty okrem jedla 😒 Presne ako hovoris, akonahle ma nieco hrudkovitejsie, napina ho. Aj sa snazim mu vysvetlovat a ukazovat, ze to ma hryzt, ale bez uspechu, bud mu to pomixujem, alebo to nespapa. Naozaj by ma zaujimalo, ci niekto neprisiel na nejaky trik, ako ich to naucit 😉

pietra
24. máj 2009

ja vam velmi neporadim, kedze s tymto sme problem nemali (bala som sa, ze taky problem nastane, takze malej som nemixovala vobec). Mozno len skusit sice mixovat, ale stale menej a menej, aby to nebolo rozmixovane uplne do hladka, ale len o trosku menej a postupne stale menej a menej.

skuste pozriet aj sem, mozno mal niekto dobry napad https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

luc, co takto si zmenit nastavenia v pase? 😉 lebo ti to ukazuje, ze si v 91tt 😀 😀

luc22
autor
24. máj 2009

Ahoojte,
pietra dakujem za upozornenie 🙂 to by bolo ale mega tehotenstvo 🙂)))

No, troska som si vydychla, ze nie som sama s takymto problemom. Tak som aj trocha pokojnejsia...
Ved ked sa to tak vezme...ved je to tak aj s chodenim, nie? niektore deti zacnu chodit v 10 mesiaci (nas pripad) a niektore az ako rocne..
Dnes som skusala to menej rozmixovat...ako sa tvaaril: "ze aky kentus mi do davas?" 🙂)) Tak som vyskusala to, ze som mu dala trocha na lyzicke take hustejsie, hrudkovitejsie a dala mu hned vodu na zapitie, aby sa mu to troska zriedilo a prehltol...ale spapal mi tak iba dve, tri lyzicky...no uvidime, ako to bude pokracovat...uz aby mal vsetky zubky a vedel na co ich ma 🙂 mimochodom, zacal skripat, ako mu vychadza ten horny ...sam sa tomu cuduje.. 🙂

dakujem vam zatial za prispevky.prajem pekny den

watergeenie
24. máj 2009

juuuuj, aj nas obcas strasne skripe zubkami, to je strasny zvuk. A samozrejme sa mu neda vysvetlit, aby to nerobil, ked sa tesi z toho, ze vie urobit novu srandovnu vec 🙂

Aj ja skusam menej mixovat, dnes som mu dala aj trosku rohlika, tu makku cast, najprv si to poriadne ocucal a potom to pekne spapkal. aj detske keksiky mu tak davam, aby si zvykal na inu ako kasovitu stravu, len potom je vsade namrveneeeeee, ale nevadi, hlavne, ze maly cloviecik je stastny 🙂

Pekny dnicek 🙂