Ako naučiť 10 mesačné dieťa jesť nemixované jedlo?

5leni12
30. sep 2013

Ahojte, moja dcérka bude mať 10 mesiacov a stále mi nezje nič čo nie je rozmixované. Hneď ju začne naťahovať, začne sa dusiť, prežúva to v ústach ale prehltnuť nechce nič. Minule celý obed vyzvracala z toho ako sa začala dusiť. Už som skúšala 2/3 rozmixovať a 1/3 jedla nemixovať no nepomáha absolútne nič. Ani rohlík, chlebík, proste nič také mi nezje,len kašičky a polievky. Prosím poraďte ako na ňu ☹

mummy01
30. sep 2013

@5leni12 ved je to este babo,preco jej nechces mixovat? Moja dcera mala problem so zuvanim a prehltanim do 2rokov.Vsetko ma svoj cas...

hradnapani
30. sep 2013

@5leni12 kolko ma zubov? preco ti na tom tak zalezi?

jane0123
30. sep 2013

@5leni12 moja ma 8 mesiacov,a ja som si myslela,ze robim zle,ked jej to stale mixujem,ale vidim,ze nie som jedina.ja to robim tiez tak,ze asi 1/3 jej roztlacim,niekedy ju strasie,napne,ale uz to celkom pekne spapa.pomohlo aj to napr.ked som jej prikrm zahustila ryzovou alebo pohankovou kasou.vtedy jej tie kusky nevadili az tak.ale ako citam predch.prispevky,treba asi skusat,a ked to nejde,skusit neskor.😊

mbrazd
30. sep 2013

nerieš to na silu, ja som mixovala pri obidvoch detoch viac ako rok a pol, potom to prišlo nejak samo

adkasmolka
30. sep 2013

@5leni12 nenut ju. Ak nema zubky nema preco papat nemixovane. Len jej to uskodi, moze jej to zabehnut, moze zvracat, boliet brusko z toho moze a atd.. Nie vsetky deti do roka uz zmolia rozok, chlebik ani piskoty. Dava Ti sama najavo, ze este potrebuje stravu kasovitu, tak jej to nemen. Ved to je naj-jednoduchsie co mozes spravit - rozmixovat jedlo.

matozazzo
30. sep 2013

Nemixuj, ale pretlac, napr. zemiaky, mrkvu - popuc vidlickou, je to skoro ako mixovane, postupne si zvykne na to a bude ok. a daj kusok rohlika alebo chleba do ruky, nech si cmula, ozuzlava 🙂 mozno zachuti 🙂

sue
30. sep 2013

Hm, ja som nemixovala nikdy 😒 od začiatku som len popučila vidličkou, resp. postrúhala na strúhadle a bolo to OK... ale odporúčam, keď už ste si tak zvykli, tak postupne zahusťovať kašami čoraz menej a menej a skúšať...

nativanativa
30. sep 2013

@5leni12 vobec by som to neriesila , si predstav , ze mas v ustach maximalne 4 zuby a dasna navrete ktore bolia jak svina , my budeme mat rok a tiez mu este mixujem , ale ucim ho uz aj na normalnu nemixovanu stravu , mame tiez ten problem ze z velkyvh kuskov ho napina a potom sa mi pogrcia
nebudem nic silit , dietatko same z toho vyrastie a otazky typu - preco mu este mixujes mam tazko na haku ...... 🙂

milota164
30. sep 2013

ja som malej nemixovala skoro vobec, ale podla mna to chce trpezlivost a skusat ona sa nauci papat

siska53
30. sep 2013

@5leni12 mixuj jej, neries.. Nasim som dlho mixovala, im aj neskoro sli zuby.. Po case sa zacali zaujimat o to, co jeme my a tak sa naucili jest nemixovane. mala ma 18 mesiacov, 5 zubov a uz mixovane odmieta, sama sa tak rozhodla. A malemu som tiez asi okolo 18-19 prestala mixovat. Chce to len cas.

lubiduch
30. sep 2013

neriesila by som to, ja som sice so synom tento problem nemala (co neutieklo z taniera to zjedol) ale viem ze vela deticiek aj do 14mes nechce jest pevnu nepomixovanu stravu.
Urcite ju to raz prejde, daj jej cas, asi na to nie je pripravena. ak ju to napina a dusi netrap ju.

inac ja som na nemixovanu stravu presla bananom, lebo je makucky. som ho rozkrajala na male casti a poriadne popucila vidlickou, vznikla husta kasa....postupne som stale menej tlacila vidlickou az zjedol tie kusocky. a kedze su tie kusky make (maksie ako napr zemiak, masko, mrkva....)tak to lahko roztlacil dasnami

xenicka13
30. sep 2013

Moji nemali v tom veku ani zuba, mixovala som skoro 2 roky, mäso nevedeli zdolať, ale do školky s mixerom nešiel ani jeden 😀 😀 😀

cannella
30. sep 2013

@5leni12 Tak ked na toto najdes odpoved, daj mi, prosim, vediet, pretoze moja skoro 20 mesacna dcera odmieta jest vacsinu jedla nepomixovaneho. Napr. hovadziu alebo kuraciu polievku pohryzie bez problemov, nestiham jej nakladat do pusinky, co tak chrume, co ma v rucicke, to pohryzie, este chleba troska ked jej dam s natierkou a krajam na kusky a dam jej do pusinky, zalejem cajom, tak malilinko pozvatle a prehltne, niekedy prehltne cely kus az ju natahuje, ale nepozuje. Dnes mi zjedla zeleninu nakrajanu na drobno s rozmixovanym hovadzim maskom (musi byt pomiesane dokopy) asi za 4 lyzicky, potom uz nechcela hryzt, drzala to v pusinke, vrrrrrrrrrrr, nervy mi pri tom tecu. Nepomaha nic, ani zabavat, ani jej dat nieco oblubene, zobrat a povedat, ze to dostane ked pekne spapa, to zaberie na par sust, ale potom ani za nic. Ked jej dam popuceny banan s jogurtom, tak to prehlta cele, natiahne ju, ale zhltne a znova otvori pusinku. Tak ked ti (nam) niekto poradi ako ich donutit jest nemixovane, tak budem stastna prestastna.

Zabudla som napisat, ze napr. chrumky a ine blboviny normalne chrumka a zuby ma skoro vsetky okrem 3 zadnych stoliciek 🙄

siska53
30. sep 2013

@cannella a jedavate spolu pri stole?
Ja myslim, ze nam pomohlo to, ze jedavam(e) s detmi a oni sa od urciteho casu zacali zaujimat o to, co mame my. Zacalo to ochutnavanim s tym, ze jedli aj svoje mixovane a po case som mixovane vyhadzovala do kosa, lebo chceli moje nepomixovane. Ked to spravili zoparkrat po sebe, vykaslala som sa na cele mixovanie.

5leni12
autor
30. sep 2013

Dakujem vam za rady 🙂 S mixovanim nemam problem,len doktorka ma poplasila ked mi povedala ze mixovat mam len do 9.mesiaca. Odvtedy som kvoli tomu zacala skusat popucene,postruhane,no katastrofa. Ale upokojilo ma ze aj vy ste mixovali este aj po roku. Necham ju tak,sama hadam musi vediet kedy je pripravena. Ma 5 zubov..neviem ci je to vela ci malo na hryzanie.. Dakujem este raz 😉

cannella
1. okt 2013

@siska53 Jedavame, ale ju ani v najmensom nezaujima, co jem ja, alebo manzel, ked jej to dam do úst, oblizne a vypluje, malokedy to zje. Ja uz fakt neviem 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

mamainprogress
1. okt 2013

Nenut ju a neries hlasy z okolia ktore ti radia ze ju treba ucit na nemixovane.
Moj syn odmietal prikrmy do 8m, zacal po par lyzickach prve prikrmy v 8m, mixnute. Nebol velky papkac a tak som mu stale vsetko mixla aby zjedol aspon nieco. Radili mi nech nemixujem, ze sa toho potom nezbavime. Teraz ma 15 m a uz asi mesiac nemixujem a zje vsetko, ovo, zele, este aj sardinky z konzervy. Prislo to same. 10m je este malicko, neries to a kludne mixuj.

nina2110
2. okt 2013

ahoj, naša bude mať rok a tiež stále mixujeme...skúšala som obed len popučiť ale to jej nešlo, tak som vytiahla mixér a pomixovala a obed zjedla 🙂 ale zase mi radi papáme chlebík, ten vie zjesť, alebo pečivo či brumíka...tiež nie sme veľký papáči a vidieť to aj na váhe :/