Je potrebné prevárať vodu z filtračnej kanvice?

zdenka821
23. feb 2008

Ahoj maminky, prosím Vás o radu, používame vodu ktorá je prefiltrovaná vo filtračnej kanvici, kúpili sme zn. Britta, potrebovala by som vedieť, či je potrebné túto vodu ešte aj prevariť aby som z nej mohla variť drobcovi príkrmy?

lilyk
23. feb 2008

zdenka, my ju mame, nie neprevaram vodu 😉

zdenka821
autor
23. feb 2008

lilyk a všetko v poriadku? Myslím tým či drobček nemá po tejto vode žiadne problémy s kakaním a tak...tak to by bolo super keby sa už nemusela prevárať lebo tým sa ušetria pekné peniažky. Doteraz som pripravovala papanie z ružovej lucky, ale z tej čo sa nemusí prevárať, no nie je najlacnejšia.

lilyk
23. feb 2008

zdeni nie, este sme ani hnacku nemali(klop,klop) nic take, vsetko v poriadku, ja som nikdy neprevarala, do 7 mesiacov bol maly kojeni a potom som nabehla na vodu s tej konvice. Tu konvicu nam odporucila kamoska ma 2,3 rocnych a vsetko v poriadku, do 1 roka ju pouzivala a potom nabehla na normalnu vodu z vodovodu 😉

bihan
23. feb 2008

Zdenka, prefiltrovaná voda sa odporúča prevárať pri príprave UM z nej, pretože prípadné choroboplodné zárodky sa prefiltrovaním nestratia, ale všeobecne sa od 4 mesiacov voda prevárať nemusí a hlavne budeš ju predsa ohrievať, takže dvojnásobne nevidím dôvod 😉

bihan
23. feb 2008

ešte som chcela toľko, že chlór vo vode zabíja baktérie a chlóru sa zase zbavíš filtráciou 😉 Jediné, čo by relatívne mohlo vadiť, sú dusičnany, ale zase tie možno vo vode nemáte. Tých sa nezbavíš ani filtráciu ani prevarením 😉

jasterica
23. feb 2008

baby,my sme si doma zadovazili malu cisticku,su tam tri filtre,mame ten zasobnik po drezom...super vecicka,ma to UV lampu na zabijanie bakterii a virusov,energyzer,mame na to samostatnu pipu,odkial berieme maximal cistucku vodu na varenie a pitie...nehrozia kvanta plastovych flias,ta voda este cistejsia ako lucka ci femina v obchodoch /vody,co sa kupuju babatkam/,robilis sme po namontovani test a podla tabuliek bolo vo vode menej rozpustnych inych latok ako v tych vo vodach,co predavaju ako urcene babatkam... 🙂 vecicka je to draha,ale ked budeme mat deticky /dufam,ze skor/nijake vody nebudeme kupovat,aj v tych obchodoch to kadejako skladuju a predsalen...ak je v plaste,plast po dlhsej dobe uvolnuje do vody skodliviny...a potom sa cudujeme,z coho tie rakoviny... 😕
odkedy varim v tej vodicke,v hrncoch nijaky vodny kamen nebadam,kanvica varna tiez uz kamen nepozna... 🙂 do zehlicky naparovacky tato vodicka je ako balzam... 🙂 si to neviem skratka vynachvalit 😉

reisi
23. feb 2008

Jasterica, prosim ta a ako sa ten system vola? Ja som pred casom mala nieco podobne najdene na nete nieco s " osmozou" ale ani za svet si neviem spomenut nazov. Uvazujem nad tym do buducna do roka dostaviame dom, tak do domu by som to rada...Mam taky pocit, ze to je ten system co som mala vyhliadnuty...Takze si spokojna?!