Jedálniček 6 mesačného dieťatka

moninka666
30. sep 2016

maminky ako vyzeral jedalnicek vasich 6.mesacnych ratolesti??hlavne kolkorat denne ste davali okrem mliecka prikrmy..My zatial doobedu dojcime obed zeleninka masko potom mliecko a olovrant ovocie cerstve ale to dako nechce...aj to by som potrebovala poradit ako ju to naucim papat lebo jablcko narajbem aj prepasirujem nechce...z bananika ju napina z ostatneho ovociu ju az ztrasie a tie kupne presnedavky su plne cukru to jej nechcem davat..dakujem za rady 😝

jatva
30. sep 2016

v tomto veku by prikrm nemal nahradzat davku mlieka. My sme v siestich len zacinali a dostaval len trosku ochutnat nejaku zeleninu ci ovocie, neskor maso-zelenina. Dojcil sa vzdy na poziadanie, cca kazde 3-4hodky.

bosoriak
30. sep 2016

@moninka666 Skus to ovocie chvilu povarit, jablko, hruska, slivka chutia menej kyslo ked su povarene. A naozaj len skusat, nic ine sa neda robit. Rodic rozhoduje, co je na stole, dieta rozhoduje, kolko toho zje.
V 6. mesiacoch netreba stresovat, ked nezje prikrm, da si mlieko. Hlavne trpezlivo.

lorela
30. sep 2016

Na ovocie je ešte priskoro a variť ho je škoda.
Dávaj rôzne druhy zeleniny s mäskom.

moninka666
autor
1. okt 2016

dakujem za rady😊prikrmujen cca uz vyse mesiaca dr.nakazala..lebo nepriberala dost na vahe ale tak som rada ze nemusim este stresovat lebo popapa toho ako myska😀

delmondo
10. okt 2016

Vyskúšaj krmiacu sietku

moninka666
autor
11. okt 2016

@delmondo co je to?

delmondo
11. okt 2016

@moninka666 vyzerá to ako cumel, ale miesto toho silikónu je tam aká sieťka, do ktorej vložia ovocie a dieťatko si to cucka hryzie dasienkami, nemusíš sa báť, že mu zabehne nejaký kúsok. Alebo sú aj také silikónové, tie sa ľahšie čistia. Daj si do googla, hneď ti to vyhodi

moninka666
autor
19. okt 2016

@delmondo uz som aj objrdnala a uz aj prislo je to super konecne pocucka ovocie ako jablcko hrozienko dakujem😊