Jedálniček dvojročného dieťaťa

kaja153
17. máj 2022

Ahojte maminy,
Ako jedia vaše 2 ročné deti? Len mi nenapíše že tak ako vy,nevidím vám do kuchyne 🙏😅
Mám pocit že Markus je stále to isté tak hľadám inšpiráciu.
Tak isto mám pocit že papa malo lebo v noci kričí ham ham.

Zatiaľ to máme takto
7:00 raňajky (chlieb s nátierkou alebo vo vajci alebo rožok,zemla,toast) + ovocie/zelenina

10:00 desiata polievka

13:30/14:00 obed proste obed. Mäso,ryba,príloha,omáčka, zelenina

No a takto to mal aj doteraz. Jedine čo y som chcela zmeniť je to poobede jedlo

Predtým mal že :
17:30 chlieb
20:00 150ml mlieko a bol teda 1-2x v noci hore

Teraz by som to chcela že
17:00 jogurt,tyčinka,Brumík,polka chleba,muffin,nejaké pečivo z obchodu,pekárne atď
19:00 kaša
20:00 120ml mlieka

Len sa bojím že bude mu chutiť stále chleba na raňajky a stále kaša na večeru?

zuzkaa1991
17. máj 2022

@kaja153 určite sladke poobede nedavat alebo najlepšie doobedu ;) skusenosti moze mat problém kvoli cukru zaspat spat ;)
Ja som nesla tabuľkovo neriadim sa casom ......zalezi kolko papa moj veľmi malo preto viuse nieco nutim jest....rano raňajky hoc co... viem ze mamicky rano davaju aj jogurt kase nie len pecivo
Desiata sladke (kolac brumik ovocie zelenina)
Obed pred spankom polievku (ak zje "velku" misku nedavala by som druhe kedze asi pred spankom pije mlieko ns obed) ak vstsne druhe jedlo potom okolo olovrantu by som dala zas nieco z desiaty jasne ked ste vonku tak ovocie sladke ale urcite nie velmi neskoro tak do pol5 ak je hladny tak by som kasu posunula na 18hod a este pred tym mliekom dat chlebik pecivo.atd asi ku kasa nestačí ;) kedze poobede skoro nema žiadne syte jedlo a pred spankom mlieko...urcite sa bude mozno raz dvakrát moja tak do 3 obcas aj teraz v 4r budi v noci

domak2
17. máj 2022

Ja by som skôr dala kašu na raňajky

drzaopica
17. máj 2022

@kaja153 kašu raňajky
Desiata ovocie, jogurt
Obed obed
Olovrant chlieb, rožok, omeletu, jogurt..
Večera polievka, chlieb..nie Brumiky, nie muffin, alebo kašu
Mlieko
Podľa mňa je hladný

diamond007
17. máj 2022

@kaja153 Brumík je sajrajt

kaja153
autor
17. máj 2022

@domak2 kaša ho zasýti viac na večer nie? Ako chleba

mamamasama
17. máj 2022

Na raňajky kaša, olovrant ovocie, obed polievka, ak má chuť tak aj druhé(špagety, maso, zelenina, čo máme) olovrant jogurt, večer(to,čo ostalo z obeda, alebo omeleta, prazenica...)Pred spanim mlieko.

ivangeline
17. máj 2022

Poobede je mozno hladny. My jeme 5x. Ranajky,sladke,obed,olovrant,vecera a ta 2r ma este mlieko na spanie.

deedol
17. máj 2022

ranajky - chlieb kvalitna sunka syr zelenina/pomazanka alebo potom sladke - musli s mliekom/kasa/obcas puding alebo vianocka, ked ma presvedci 🙂
desiata - ovocie/jogurt
obed - polievka (najcastejsie nejaka zeleninova alebo strukovinova), druhe
olovrant - ovocie/jogurt
vecera - podobne ako ranajky, pripadne wrap, polievka...

ked mal 2r, este pil 1x denne mlieko, ale nie vecer, lebo potom v noci vela cikal. vstava skoro rano, takze mlieko mal ako "prve ranajky" medzi 6 a 7.

kaja153
autor
17. máj 2022

@diamond007 to nebola moja otazka

kaja153
autor
17. máj 2022

@deedol ďakujem 🙏❤️

lenuska9999
17. máj 2022

@kaja153 ja robím na raňajky malemu ovsenu kašu, alebo biely jogurt s müsli , pripadne nejaké pečivo s domácou pomazánkou ( ma rad tuniakovu, mrkvovu, cviklovu.. ) , na desiatu mu dám nejaké ovocie, najčastejšie nakrájam z každého niečo na tanier. Potom pred obednym spánkom Papa polievku (najčastejšie zeleninové ako napr hokajdo polievka, špargľou, mrkvova, nejaký zeleninový mix , cuketova ma masle, pripadne vývar kuraci alebo hovadzi ), druhé jedlo mu dávam až keď vstane okolo 14tej, aby nešiel spat s takým napchatym bruškom. Takže okolo 14tej ma obed. Skutočne je to co my a to napríklad filé na masle, mäso s ryzou, jedla z kyslej kapusty. Proste my jeme všetko, nemôžem tu všetko rozpisovať. K jedlám keď to pasuje dávam stále zeleninovú oblohu alebo salat. Potom na olovrant co príde, bud pečivo s nejakou pomazankou alebo maslom a domácim medom... na večeru väčšinou krupica. A mlieka vypije 250ml večer pred spaním a ešte aj ráno pred raňajkami.

kaja153
autor
17. máj 2022

@lenuska9999 no presne takto by som to aj ja chcela. Markus bol totiž kedysi papkac,potom začal všetko odmietať a papal malo a teraz si začína zase pýtať a ja som nejak zabudla čo všetko jedol. Ale teda chcem mu dávať na raňajky pečivo či už slané alebo sladké a potom ovocie. Na desiatu polievku. Obed klasika obed. Mäso,ryba,príloha,omáčka,zelenina. Olovrant by som chcela dbať jogurt s ovocím. Snáď to nie je málo. A večeru kašu alebo krupicu. Prosím ťa aky pomer mlieka a krupice dávaš na jednu detskú porciu ?

jaskolka
17. máj 2022

Pre dvojročného je to málo, zvlášť ak píšeš, že teraz začína viac jest. Poobede fakt môže byť hladný..
Ja by som aj ráno dala normálne desiatu(jogurt, banán, piškóty, výživa napríklad) a polievku na obed už aj s druhým jedlom, ak nepije mlieko pred spaním. Ak áno, tak daj len polievku a druhe keď sa zobudí.
Olovrant klasika pečivo, jogurt, ovocie, musli v mlieku, ja, dám občas aj cereálie v mlieku, guľôčky, ryžovu kašu, puding, krupica
Večer podľa chuti a toho, ako jedol cez deň, tiež niečo z toho si zobne a pred spaním mlieko

nykkushka
17. máj 2022

Mňa zaujíma, prečo ma polievku na desiatu? 🤷‍♀️
Naš ma niečo cez 2 roky a snažím sa ho učiť približne tak ako bude papať v škôlke
Raňajky - sladké (lievance, kaša, puding, jogurt ovocie, vločky, muffiny,koláč...), slané (vajíčka, chlebík, tortila...)
Desiata- buď ovocie, smoothie alebo niečo sladké
Obed- polievka, druhé
Olovrant - zelenina, jogurt, pečivo, ovocie,
Večera- buď chlebík, cestoviny, kus kus, podľa toho ako papa cez deň, bez mlieka v noci len vodu

kaja153
autor
17. máj 2022

@nykkushka lebo pred spaním mi nezje polievku aj druhé (chodí spať 11:40) tak to má rozdelené. Keby som dala len jogurt pred spaním a obed s polievkou by mal až o 14 tak to je zas neskoro nie? Neviem. Keby som bola 100% spokojna s tým ako to robím tak sa nepýtam

nykkushka
17. máj 2022

@kaja153 ani náš nezje vždy oba chody na obed, netlačím nasilu. Pred spánkom polievka a po spánku druhé, alebo keď vidím, že nechce, vynecham v ten deň. Ono mu v podstate asi chyba jedno jedlo, lebo desiatu nahrádzaš obedom... Skus mu dat nejaký kúsok koláča, poprípade náš ma rad aj acidko, kefír, špaldové lupienky (taký štýl ako corn flakes, len špaldové)... A večera mu je kaša a mlieko asi málo. Skus dať ako olovrant to čo píšeš, sladkosť, koláčik, pečivo, ovocie, zelenina a večeru sýtejšiu...

lenuska9999
17. máj 2022

@kaja153 fúú ja vôbec neviem takto z hlavy , že koľko. Ja to tam tak odhadom sypem. Aj proste keď robím krupicu , tak jej robím viac , lebo ja si tiež rada dám 😀

deedol
17. máj 2022

moj kym cez obed spal, tiez mal pred spanim okolo 12 polievku a po spanku okolo 14-14,30 druhe. teraz uz nespi (ma 4r), ale pauzu medzi prvym a druhym ma stale 🙂

enoula
17. máj 2022

U nas idu kase na ranajky (najčastejšie ovsena, psenova, ryzova) striedavo s pecivom s nátierkou alebo syrom, ..alebo prazenica, desiata ovocie, kusok peciva (ak bola kasa) alebo domace slane/sladke, pred spánkom polievka, po spánku druha časť obedu, olovrant ovocie alebo jogurt, vecera pecivo s tym co je doma. Mlieko raz za cas vramci desiaty/olovrantu