Jedlo pre bábätko z pohára

lisacka1
19. mar 2024

Ahijte baby nevadí ak dám malej občas jedlo z pohára myslím tie zavarene z obchodu veľakrát jej to chuti aj viac:(

deby3
19. mar 2024

@lisacka1 mnohe z nich maju lepsie zlozenie a hlavne tie zakladne suroviny ako sa daju bezne kupit. Pokial teda nekupujes to najlacnejsie na trhu. Ak dietatu chuti, tak.mu daj. Mojmu to nechutilo, dala by som kludne.

vevesh
19. mar 2024

@lisacka1 mojim chutilo vzdy, ale boli vyberavi (co do zlozenia, ci znacky). Zamerat sa hlavne na bio a obsah pridanej muky/cukru/ovsenych vlociek -je to zdravsie, ako zelenina zo supermarketu, ak clovek nema vlastne bio domace...

suzy2508
19. mar 2024

Joooj moja zlatá, že občas 😁 môj malý nechcel istý čas jesť nič iné než kupované. Keď je chorý, idú zuby, domáca strava mi vôbec nejde. Doteraz sem tam dávam pre zmenu kupované a tiež som mala pochybnosti. Hľadala som k tomu viac, cítila som sa ako neschopná mamka a utešilo ma, že potraviny, ktoré idú do týchto kupovaných pohárikov prechádzajú o dosť väčšou kontrolou, než keď som mu varila ja sama zo zeleniny a mäsa zo suoermarketu. Čiže sa nemáš čoho báť. Ak mu chutí, kľudne daj, suroviny sú vo výbornej kvalite.

banalu
19. mar 2024

Moja mala obdobie ked chcela len tie kupovane, ale pre moj dobry pocit, som jej spravila najprv domaci, ponukla som, vyplula to a nasledne dostala ten co zjedla 😂 muz sa stale smial, ze na co sa trapim...
Mala aj obdobie, ze zjedla len taky kde bola cuketa, alebo taky kde nebol zemiak...
Nakoniec som to riesila aj tym, ze som jej prestala mixovat, proste dotala naparenu zeleninu, zemiak, maso kusok alebo kuraciu nozku obratu (len kde tu masko), a potom este dostala prikrm v skle a vybavene.
Doteraz je "nejedak" 🤷‍♀️

cookie29
19. mar 2024

preco by to malo vadit?
Ak pozeras zlozenie, ja som kupovala bio, bez pridaneho cukru. Navyse pri vela detoch v tom kupovanom vela urobi aj to, ze chut je rovnaka. Domace jablcko je raz kyslejsie, inokedy sladsie a pod... kdezto kupene je vzdy rovnake...

alexandraas
19. mar 2024

Moj syn vyrastol na kupovanych a je tu,zivy a zdravy 😀...samozrejme ze mal aj domace,ale kupovane mu isli najlepsie..

miskamisiq
19. mar 2024

My tiež ficime na tých kupovaných....tiež mu to viac chuti, ak keď tomu nerozumiem. Z domácej stravy mi spapa akurát tak zemiakovú kašu 😏 vyberavy je aj v Tom, červená šošovica nemôže byť, hneď zvracia. Najviac mu sadli poháriky od HIPP. Dokonca nezje ani doma večernú kašu ani žiadnu inú len čo má HiPP tu krupicovu s jablkami alebo banánom. Takže viac vyrastá na pohárikoch čo má občas škrie ale tak napapa sa. Raz to prejde a bude jesť aj normálne - dúfam.

lenka2710
19. mar 2024

@lisacka1 ja som malému tiež kupovala, hlavne keď už by mal jest mäso a doma som to mohla akokoľvek pripraviť, proste nedal ani za lyžicu a kupovaný zjedol všetko do poslednej lyžičky! Ovocné a zeleninové prikrmy mi zjedol, to som mu robila doma, ale tie s masom som kupovala

lelelienka
19. mar 2024

Vobec nevadi, castokrat je to dokonca lepsie ako ked kupis potraviny neznameho povodu, mne doktorka rovno povedala, ze pokial nemame domacu zeleninu, radsej nech kupim hotove, su prisne kontrolovane. Takze pokojne nech papa ked mu chuti 😉 Ja to striedam, ked zozeniem bio tak varim, ked nemaju nic kvalitne a pekne, tak servirujem kupeny prikrm. Jedina nevyhoda je podla mna to, ze tie kupene su prilis dohladka pomixovane, co babatku samozrejme nevadi, ale aby potom neodmietalo inu stravu je lepsie mu davat aj nieco len popucene vidlickou. - cize domace nemixujem vobec, len pucim, maly ma 6 mesiacov, krasne to papa.

simca06022011
19. mar 2024

Nevadí. Vyberaj tie kvalitnejšie. Používala som to keď sme cestovali a dlho. Hádam aj do 3 rokov dcéry.. doma som varila, pohár bol SOS ak som nestihla lebomlekar atď, choroba...

autumm
19. mar 2024

Obe moje deti boli do 1 roka na tých pohároch. Kupovala som lepšie značky, ktorým som doverovala. Veľmi im chutili. Ušetrila som kopu času. Po roku začali papať klasické naše jedlo. Sú zdravé 🙂

luxus10
19. mar 2024

no dievcence konecne normalne nazory...🙂
aj mojmu hipp mrkvicka tak chutila, az mlaskal...🙂

sabinaxd
19. mar 2024

Môj syn na tom šiel dosť dlhý čas mozno cca trištvrte roka len tieto poháriky papal všelijaké na obed, domáce jedlo nechcel. Je tu a žije takže lepšie ako nič