Kaša Sinlac. Máte s ňou skúsenosti?

ksivcova
4. mar 2010

ahojte ma niektora zkusenosti s touto kašou ?moj maly odmieta absolutne všetko čo sa tyka mlieka chcem ju vyskušat:

nicky11
4. mar 2010

ahoj ja som lalej davala tuto kasu ale vzdy mi znej ziedla len trosku,ale vyskusaj...jej chut sa da prirovnat len k jedlym gastanom.. 🙂 🙂

nicky11
4. mar 2010

a nepremyslala i nad tym ze mozno ma na to dovod???nerobili mu testy na alergiu bielkovyny kravskeho mlieka,,

ksivcova
autor
4. mar 2010

nicky11 ,AHOJ,ANO ROBILI MU TESTY A VYSLI MU NEGATYVNE

nicky11
4. mar 2010

aspon ze tak 🙂 kookso a to preco nechce???mne malicka nechcela mlieko ked som ju prestavala kojit....ale v tedy nechcela nic co len islo okolo flasky 😒 vyskusaj tu kasu je celkom dobra a dost sladka 🙂

ksivcova
autor
4. mar 2010

nicky11,mysliš ten sinlac?

nicky11
5. mar 2010

hej tu.. 🙂 teda ja som ju mala ako kasu,neviem ci je aj mlieko..tusim je... 😉

zlatat
5. mar 2010

ahoj, môj synček ju pil v cca 5.mesiaci namiesto mlieka - je veľmi chutná. Potom sme po mesiaci prešli na Neocate a ten pil doteraz, no znova mi ho začal odmietať ( je alergický na BKM a nesmie ani laktózu ), tak sme sa zase vrátili ku Sinlacu.

Zarábame ju do vody a má ju namiesto mlieka ... nakoľko je obohatená o vit. a minerály.

zlatat
5. mar 2010

ksivcova ... aj môjmu vždy vychádzali testy na BKM negatívne, ale robili sme tolerančný test a ten bol pozitívny, tak preto Dr. povedala, že aj keď má testy v poriadku, je alergický na mlieko ... totiž malý má zníženú imunitu a chýba mu celkové IgA - preto má všetky testy falošne negat.

perla200
2. máj 2010

a z tej kase sa dá vseličo aj piect a tak že?

jahodka11
3. máj 2010

ja mamrecept na lievanceky......1 lyzica solamylu a 3 lyzice sinlac + voda....velmi chutne lievanceky... 😉

chtoura_ba
30. jan 2013

cafte, aj ja som ako prvu kasu kupila Sinlac ale hned som ju zrusila ked som zistila ze je v nej cukor!! hruza...naco pchat do malych deti cukor? tak uz kupujem len ciste BIO bez cukru a inych pridavkov.

vejo
30. júl 2013

@chtoura_ba - mozem vediet ake kase teda kupujes? aj ja by som presla na ne 😉

chtoura_ba
19. aug 2013

@vejo .ja som malemu kupovala len BIO kase znacku Holle alebo Lebens Wert BIO ale tiez DM kasu BabyLove, ktora tiez nic ine okrem tej ktorej muky a vitaminu B neobsahuje. Toto su ciste kase bez cukru, chemikalii a inych hnusov, ktore dieta podla mna nema co jest. zarabala som ich bud s vodou alebo BIO nehomogenizovanym mliekom od zn. Demeter a ochucovala ovocim. Ale uz kase nejeme, maly ma uz 16 mes. a dajako sa ich prejedol🙂 obcas mu uvarim klasicku krupicnu kasu ale to je vse.

zuzulina11
19. aug 2013

ja som mojmu malemu davala obycajne kase (dostupne v Kauflande ci Jednote) v priesvitnych sackoch ....spaldova, kukuricna, ryzova, pohankova, pohankovo -ryzova....zarabane vodou...je to ovela zdravsia alternativa ako tie umelace kde je XY pridavkov a cukor

toto su ciste kase, prevrela som vodu donej zamiesala kasu a do toho popucila banan alebo ine ovocie

jeden sacokstoji cca. 0,69 eur a ked si kupis povedzme 4 druhy, tak mas nespocetne vela moznosti akoich skombinovat navzajom ale aj s ovocim

je to zdravsie a este aj lacnejsie

ja nechapem preco maminky frcia na mliecnych sladkych kasiach a minaju na to kopec penazi a este tym aj "ublizuju" svojim detom

citronius
13. sep 2013

@zuzulina11 ahoj,
zaujal ma tvoj príspevok, ja sama papkám tieto kaše.
Od koľkých mesiacov si ich začala dávať bábätku a ako ich pripravuješ? Ďakujem

zuzulina11
13. sep 2013

@citronius kukuricnu a ryzovu som davala od 8 mesiacov, psenicnu,pohankovu,spaldovu od 1 roka..postup som pisala vyssie..... prevarit vodu naliat do misky a sypat kasu do pozadovanej hustoty. Nas maly mal radsej take redsie kase nie take ze tam lyzicka stoji....ale kazdemu ako chuti samozrejme, no a do toho som mu pucila banan, pripadne jablko,hrusku nastruhala...alebo uvarila jablko a take uvarene popucila...niekedy posypala skoricou...da sa to kadejako skombinovat a pokial si hned naucis dieta na taketo kase tak ti ich urcite bude pekne papat....ak uz papa tie kadejake Sunarky a Nestle tak uz asi tieto nebude chciet,lebo nie su take sladke 😉

1zanzi
15. sep 2013

@zuzulina11 ahojte...jalen na margo ,ze niektore tu pisete troska mimo...pretoze sinlac kasa je vyslovene pre deti ktore su alergicke na lepok a bielk. Krav. Mlieka...takze ak mam dobry prehldctak to je jedina dostupna kasa. Na trhu kt. Nema v obsahu len ryzu....pre mamicky ktore maju podobne dieta ako ja...to znamena alerg. Skoro na vsetko -vrele odporucam...my sme na nej frcali popri zelenine a masku skoro do 3 rokov a v 3 rokoch sme boli fit...

zuzulina11
16. sep 2013

@1zanzi lenze zakladatelka nespomina alergiu na lepok, pise ze jej maly nechce mliecne kase....a tak som jej prave poradila tie spominane (spaldo.ryzova,pohankova atd.) ktore su bezmliecne. .....ja nemam nic proti Sinlacu, resp. kedze ho nepoznam tak som sa k nemu nevyjadrovala vobec, len som odporucila tie nase. 😉

bobi3
16. sep 2013

mojej dcérke chutí, kúpila som jej ju len pre zmenu, lebo tie klasické sa mi zdajú dosť sladké, alergiu nemáme... ináč varievam klasické vločky alebo špaldovú, pohánkovú krupicu ako píše @zuzulina11 a pridám pár lyžičiek z tej kaše a pekne to ochutí, nie je to tak sladké a dcérka papá 🙂

ivetka79
7. jan 2017

mamičky predám kašu silnac za 8 eur , neotvorené balenie, už nepápáme, malý mi zle reaguje na karob, máme problém s histamínom, ozvite sa v pošte,ak máte záujem 🙂, malému chutila ...