Koľko by malo približne vypiť denne 5 mesačné bábätko?

vierka84
6. jún 2013

Koľko by malo približne vypiť denne 5 mesačné bábätko?

lalinko2010
6. jún 2013

@vierka84 ahoj. piť čo? mliečko, vodu, čajíky?
mliečko podľa potreby - je to na krabici UM napísané, ak je to voda, čajímk - podľa potreby, musíš ponúkať. neni to nijako dané, aj keď sú tabuľky, že koľko by dieťa mala vypiť, zjesť v tom ktorom veku, ale každé dieťa je iné. je to individuálne.

misickab3
6. jún 2013

nepíšeš čo vypiť...um netuším, ja som kojila, to tiež netuším koľko si kedy vytiahla. Čo sa týka mimo mlieka- mne dcérka začala okrem mlieka čosi viac ako 20-30 ml piť tak po roku. Laktačná ma ale vždy upokojovala, že u takýchto malých detí nie je dôležité vypité množstvo, skôr počet mokrých plienok. Mne vtedy vravela, že tých 5 pocikaných plienok denne. POnúkať treba, ale určite nenútiť. (najmä keď je teplo a aby sa to pitie vody atď. postupne stalo zvykom)

vierka84
autor
6. jún 2013

prepáč 🙂
Mala som na mysli mlieko, či už MM alebo UM. Viem, že je to individuálne, ale len tak orientačne by som chcela vedieť. Ešte sme na MM, tak nemám doma UM, tak nemám krabicu.

gretocka
6. jún 2013

@ vierka84 co sa tyka materskeho mlieka, nikdy som neskumala kolko by malo dieta vypit, kojili sme na poziadanie a do pol roka pri vylucnom dojceni nie je potrebne dodavat ine tekutiny (cajiky, vodicky...)
Meradlom prospievajuceho kojeneho dietata je pravidelne vylucovanie mocu a stolice (rytmus je tiez individualny pre kazde dieta) a priberanie na vahe (taktiez individualna krivka).

U umeleho mlieka poradit neviem.

vanish1
30. okt 2013

@vierka84 mne moja pediatrička povedala, že dieťa má vypiť 150 ml tekutín na kilo za deň, teda 10 kg dieťa má vypiť 1500 ml. Ráta sa tu všetko, mlieko, voda, čaj, polievka. Ale môj toľko nevypije.

rea999
29. okt 2014

ani môj každe tri hodiny po 120 ml

macaitaly
13. jan 2016

Záleží ak mu dávaš len sunar tak 5 mes.dieťa by malo piť 210ml..ale ak mu dávaš aj prikrm tak by za celý deň malo vypiť okolo 500ml plus nejaký čajík alebo vodu za príkrom. .

mtey
Autor odpoveď zmazal
Zobraz