Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koľko gramov mäska dávate do príkrmov pre detičky?

verronicka
4. dec 2012

Mamicky kolko gramov mäsa (a ake) davate do prikrmu cca 8mes. babatku? ...a kolko krat do tyzdna...dakujem 🙂

erikasadek
4. dec 2012

@verronicka 6-7 msiacov 10g masa
7-8 mesiacov 10g az 20g masa co ej asi 2 cajove lyzicky..

9 az 1 rok nema presahovat 20 g

30g do 2 roku....

40 az 50 g do 3 roku...

maso sa ma jest najlepsie raz za den najlepsie na obed...

teraz toto su odporucane denne davky ak das viec samozrejme nic zle nerobis, je to dane orientacne na vek a potrebu dietata, ale vela proteinov sposobuje moznu obezitu v vyssom detskom veku a hlavne zbytocne to zatazuje telo teda pecen;... 😉

ber to tak vsetko s mierou.. 😉

verronicka
autor
4. dec 2012

@erikasadek ahoj,dakujem. No ja som to nikdy nevazila davala som tak od oka malinky kusok,az moja mama bola raz akurat pritom teraz ked som isla varit a sa jej zdalo, ze davam mäska malo a tak som odvazila a ten kusok mal 12g...takze je to OK 🙂 ja mam nachystane uz take male kusky v mraznicke. zatial papkal len kuracie prsia. A ano vzdy mu to davam len na obed, a pisu 6x do tyzdna ale davam tak obden 😉 cize to vychadza 3-4x

papuka
12. dec 2012

@verronicka mne mudr. povedala minulý týžden a to máme 4 mes. a 3 týždne že masko má byt každý den, a vyjecný žltok raz do týždna, a masko denna dávka 2x2 cm 😀

verronicka
autor
12. dec 2012

@papuka to tych 2x2 vychadza tych cca 10g 🙂
no a nazory su rozne nato,ze mäsko kazdy den, tak ja davam niekdey 4x po sebe potom dam jeden den pauzu a tak vselijak, aby to nebolo ani casto ani zriedkavo 😀 a zltok sa snazim raz do tyzdna.

solvia
11. jan 2013

Váha mäska by sa mala postupne zvyšovať na 20-35g na dávku. Dávam 6krát do týždňa a 1krat máme namiesto mäska vaječný žĺtok. Najlepšie je kuracie, morčacie, králičie, no ja som dala už aj teľacie a hovädzie.

moon1979
11. jan 2013

@verronicka
ja som dávala každý deň, teda 6x a posledný deň som mäsko nahradila žltkom 🙂 no neviem, nikdy som to nevážila ale jedno kuracie prsíčko som nakrájala na tenké pol cm plátky a každé som zabalila zvlášť, teda ten pol cm plát mal na jednu dávku a k tomu samozrejme zemiaky alebo ryžu, alebo zeleninový mix ... ale mäsko bolo vždy a doteraz ho veľmi lúbi ...

euka210
12. jan 2013

nikdy som to nevazila, zmrazila som si male kusky a tie davala cca 3-4x tyzden

extrate
12. jan 2013

jééj to ja dávam asi strašne vela mäsa 😲 😲 jedno kuracie prso na 2 obedy

zuuzka
13. jan 2013

@extrate To davam zhruba aj ja. Jedna davka by mala byt 30 - 50 g. Ja teda stale nevazim, ale vychadza to tak pol kuracieho mensieho prsicka. Lekarka vravela, ze je mozne si masko aj pomliet a vyformovat gulicky s priemerom asi 2 cm.

lucyfuk77
13. jan 2013

Ahoj,ja to nevazim, ale varim 2 dolne kuracie stehienka na 3-4 dni, velkost zalezi od prilohy, co k tomu ma krpec uvarene..

aleana
13. jan 2013

Ahoj, pri našom 6,5 mesačnom synčekovi nám doktorka odporučila zaradiť mäso do jedálnička 4 krát týždenne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli