Koľko lyžičiek vám zjedlo dieťa pri prvom príkrme?

4. jan 2023

Ahojte, kolko lyziciek vam babo zjedlo pri davani prveho prikrmu v 6m ? Je vela ak mi zjedla okolo 15 ? Az potom som kukala ze pisu ze iba 2-3 by sa mali dat, tak mam trosku obavy teraz...Ale potom to este zapila riadnou davkou mlieka :D

kristina2412
4. jan 2023

Veľa, plnú misku😄potom spala tri hodiny, ja som ju len chodila kontrolovať či je ok. Ale nemala som srdce jej nedať ,keď sa tak tešila a naťahovala za jedlom 🙈

tosomja
4. jan 2023

Aj moje deti hneď plnú misku. Ani ma nenapadlo dať len ochutnať, keď im chutilo.

autor
4. jan 2023

ufff to rada pocujem :D no presne aj moja bola taka nadsena ze som jej nechcela odopierat....by som nepovedala ze zemiak samotny bude tak chutit :D ... anemali potom nejaky problem s kakanim alebo bolestami bruska 🙂 ?
@kristina2412
@tosomja

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikha2809
4. jan 2023

Môj do roka jedol ako kyselina.Prvy príkrm tiež zjedol úplne celý.Teraz má 3, 13kg a je ako vrabec

cyberk
4. jan 2023

Moja chcela tiez vela ale pri par som to zastavila lebo som dala na radu neskusenych mamiciek z jednej skupiny 🙈 potom som sa dozvedela, ze tie mamicky su az moc mimo realitu, a uz som neobmedzovala dcerku v jedeni 🙂 je ziva a zdrava 🤣🙏😇

lienka.7
4. jan 2023

Prvá 1x olizala a koniec. Druha? Zjedla celu porciu a mala som pocit ze by jedla aj ďalej ale uz som pre nu viac nemala 🙈🤣 s bruškom ziadny problem, posrala sa potom jak toto🙈🙈🙈

lalala94
4. jan 2023

Pointa tých prvých príkrmov je len v ochutnávaní - teda aby sa dieťa zoznámilo s danou potravinou. Ak ochutná len 2-3 lyžičky, je to ok. Ak zje toho viac, tiež je to v pohode. Aspoň ja to tak beriem. Keď vidím, že niečo dcére chutí, tak jej to dám, keď nechutí, dám jej aspoň 2-3 lyžičky a koniec, nenútim. Aspoň ja to tak beriem. Dieťa si podľa mňa musí zvyknúť na inú konzistenciu, na to, že prehĺta niečo iné ako tekuté mlieko. Rozhodne by som jej niečo neodopierala, ak má záujem. 🙂

jaskolka
4. jan 2023

Syn si dal fakt tých pár lyziciek, skúmal to v ústach, čo to mu dávam, ale jedol(prvá bola tekvica) 🙂. Dcéra už bola smelsia, ona zjedla celkom dosť na prvýkrát, ale tam som dala prvý zemiak.
Ani jeden nemali problém.

kristina2412
4. jan 2023

Nie , nič jej nebolo.

salamistka
4. jan 2023

No moja jedla príkrmy s veľkou chuťou, len ja som ju potom zo začiatku dokrmovala podľa rád materským mliekom a to už teda bolo veľa na ňu...takže sme to rozdelili, doobeda MM, na obed príkrm, olovrant MM.

beata_k
4. jan 2023

2-3 lyzicky sa davaju kvoli pripadnej alergii. Ak dietatu nic nie je, tak daj kolko zje.

euka210
4. jan 2023

Na 1.krat len 1-2l yzicky, neskor viac. Dobre, ze chce jest, moj druhy ani tu lyzicku ani za svet...chytil sa az na jablko horko tazko.

jesenzima
4. jan 2023

Moje obe deti zjedli plnú misku ... Syn dokonca mal obdobie,že reval vždy, keď dojedol, lebo mu bolo málo ...