Koľko má papať 7-mesačné dieťa?

m_k
7. sep 2023

Ja vážne potrebujem poradiť koľko prikrmu ma spapať 7 mesačné dieťa? Nejde o to že sa riadim nejakými tabuľkami ale o to že on by dokázal papať v jednom kuse není taky že už keď nechce vypľuva on stále otvára ústa dnes spapal 230g na obed myslíte že je to veľa? A koľko aj toho ovocia? Kupované výživy majú ovocné od ukončeného 6 mesiaca 190g a tie zeleninivo mäsové 230g tak ono sa aj variť ma toľko či ako? Ak nie tak načo robia tak zbytočne veľké výživy... On mi ani vodu nechce piť musím po lyžičke dávať myslím že je veľmi málo keď vypije nejakých 30ml... Doktorke sa dlhšiu dobu neviem dovolať ale viem že pred mesiacom mi hovorila že môže papať 150g

bejbypd
7. sep 2023

@m_k ono je to veľmi individualne..mnoho detičiek, nepapa takmer nič a prospievaju a niektoré veľa.. no a čo? Ak ho neboli bruško,nevracia, je to v poriadku ..
Môj stredný syn od prvého prikrmu zjedol celú misku..ako osem mesačný aj polievku a hneď aj druhé..
Bude mať 9 rokov a doteraz jedáva viac než dospelý človek a nemá ani len nadváhu..
Dcéra od narodenia ani mlieko ani prikrmy za celý deň mi ako ročná dokázala zjest jednu výživu, tri lyžičky polievky a piškóty..
Teraz mam 7 mesačného syna a ten je mliekovy..prikrmy zje ,ale nie veľa, ani že by nejedla vôbec..proste čistý stred ..za mňa každé babo iné..
Vodičku ponukaj, naučí sa

nikpa
7. sep 2023

@m_k v živote som deťom neodvážila ani porciu jedla. Dala som toľko, koľko chceli. Pokiaľ nie je obézny, nebolieva ho bruško a nevracia z množstva jedla tak mu daj koľko pýta a prestaň to vážiť. Každé dieťa je iné a zje iné množstvo. Môj starší bol taky, že nejedol aj 3-4 dni viac ako zopár lyžičiek a mlieko už vôbec nechcel, takže býval niekoľko dní doslova na vode. Mladší zje plný hlboký tanier hustej polievky, hneď na to plný tanier niečo druhého (mäso, zemiaky, ryža, cestoviny...) Za cca 20min ho ukladalam do postele a vypije ešte 200ml mlieka.

m_k
autor
7. sep 2023

@nikpa no on mi mlieko papa malo a teraz je aj zapečený práveže obezny nie je ma len 7kg čiže malo

m_k
autor
7. sep 2023

@bejbypd ni áno chápem... A keď máte aj vy 7 mesačného syna tak sa môžem opýtať aký máte jedálniček ako myslím raňajky desiata a tak... Lebo ja mu dávam ráno len mlieko na desiatu ovocie na obed zelenina+mäso olovrant mlieko a večera je teraz čieš mlieko lebo neviem čo kaše ho zapekaju

anavixy
7. sep 2023

Keby si nebola tabulkova, tak nevazis kolko spapa. Nech spapa kolko mu chuti. To som inak nikdy nepochopila to vazenie, vsak ked uz nechce tak darmo ma zjest 150 a zasa ked chce zjest 200 tak.. no neviem. Ja keby vazim kolko mi dieta zje tak asi potrebujem zlatnicku vahu 🙈😃
No a zapeceny moze byt preto, ze pije malo vody. Treba zaradit polievky, vodnate ovocie, zeleninu, teraz hlavne slivky a slivkovu stavu vyskusaj.. nejako tu vodu do neho prepasovat. Skus striekackou, poharikom, nejakou novou flaskou.. a ci sa tyka jedla, este obzvlast ak je na tom s vahou tak ako je (teda ziadne tucnucke babatko na hranici obezity), tak neries, ked mu chuti a negrcka z prejedenia, nech si da. Akurat teda by som teraz zostala nejaku dobu pri rovnakom mnozstve a nezvacsovala porcie.

m_k
autor
7. sep 2023

@anavixy nie som tabuľkova ale keďže Papal 230g a stále chcel že ako nemá dosť preto sa pýtam aby som ho neprejedla váži len 7kg tak asi nemá nejak veľký žalúdok a keď toľko spapa tak mu určite bolo zle lebo stále mrnkal... Papa hrušky slivky ale ani s toho jo neprehrá z jedálnička som dočasne vyhodila ryžové kaše zapekali ho aj ho brucho bolelo s toho táže ryžu banán mrvku nepapa papa tekvicu cuketu takže to vodave je

m_k
autor
7. sep 2023

@anavixy a čo sa týka vody dávam lyžičkou fľašky mame aj päť

anavixy
7. sep 2023

@m_k Tak ale ked pises ze mu bolo z toho zle lebo mrnka, tak to snad staci na to, aby si vedela, ze mu nemas tolko vela davat. Ono je to tak, ze do hlavy dojde az neskor, ze brucho je plne, tak to ma aj dospely a u dietata je to niekedy fakt len o tom ze ked mu budes davat tak bude jest.. neviem ako sa prejavovalo to ze stale chcel, ci plakal alebo len proste jedol dalej, ale sk je to len o tom ze neprestane jest ked mu dalej davas, tak tym by som sa neriadila. Pokial naozaj mu je z takej davky tazko a z mensej nie, tak je to jasne 🙂 na zapchu este mozes zvazit pridat vlakninu v prasku (zalezi kolko vlakniny ma v strave), u nas velmi pomohlo. A pokial by to bol dlhodoby problem a nic by nepomahalo, boli by bolesti bruska, nafukovanie apod., treba zvazit aj ABKM napriklad.

m_k
autor
7. sep 2023

@anavixy no ani nie lebo aj keď mrnka ústa stále otvára tak uvažujem či pretože ešte alebo preto že dosť a on mrnka pri každom jedení aj pri mlieku tak to ťažko preto sa pýtam ale tak ďakujem za odpovede