Koľko príkrmu má zjesť 6 mesačné dieťa?

Zodpovedané
26. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 6. mesačného syna, ktorý bol do 5. mesiaca plne kojený. Od ukončeného 5. mesiaca som začala s príkrmami. Na obed spapá mäsovozeleninový príkrm, väčšinou 50 g a potom sa ešte dokojíme. Včera však už dokojiť nechcel.

Stačilo mu tých 50 g príkrmu?

Na desiatu zatiaľ vždy spapal 20 g ovocného príkrmu a tiež sme sa dokojili. Ale dnes mi spapal 150 g banán s jablkom a ešte otváral pusinku. Mlieko nechcel.

Koľko by mal spapať na desiatu?

Mám mu dávať kým chce?

Nebude ho bolieť bruško a nepreje sa?

Odkedy mu môžem dávať vodu, keďže nie vždy ho dokojím, aby nebol smädný?

Ďakujem

Dobrý deň,

synček papá krásne, prenádherne!

50 gramov maska na obed je waw! A keď sa potom nepotrebuje dokojiť, je to úplne v poriadku...ale aj ak by sa ešte chcel je to úplne v poriadku.

Desiata tiež krásna. Nemusíte to tak riešiť. Treba mu dať príkrm a ak ešte chce, nech sa nakojí, ak nechce nech nie. A vôbec (ak Vám synček priberá a je zdravý) - netreba vážiť príkrmy a riešiť koľko gramov zjedol.

Veď aj my raz zjeme viac, raz menej a netreba sa stresovať číslami a tabuľkami. Ak ho bude bolieť bruško budete vedieť že nabudúce mu dáte trosku menej, ale "preventívne" sa nebojte. Všetko zistíte za chodu.

Vodu má aj v potravinách, ktoré papá, na pitie mu stačí začať dávať od 7. mesiaca cca 200 ml na deň.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas