Koľko príkrmov denne pre 5 mesačné dieťa?

seemani
20. dec 2013

Baby nikde som nenašla také, tak sa spýtam tu. Malého prikrmujem mesiac, dostáva na obed zeleninku, ovocie, detskú výživu, na večeru asi 120-150 nutrilonu, inak ho kojim. Chcem sa spýtať, kedy sa začína s druhým príkrmom? Myslím 2x za deň. A ak papá na obed, druhý príkrm mu mám dať na olovrant?a mäsko môže dostávať od nového roka napríklad? Malý ma 5 mesiacov..

ifkael
20. dec 2013

@seemani nieje to moc na obed aj zeleninu, aj ovocie? zbytocne to kombinujes.

daj obed - zelenina s pohankou, kusok masa do toho.. - postupne zavadzat nove druhy zeleniny, zemiaky...a potom poobede ovocie..kolko mate mesiacov?

seemani
autor
20. dec 2013

@ifkael jaj nie, ja som vypísala čo všetko už papáme, ale samozrejme, buď dostane ovocie, alebo zeleninu, alebo detskú výživu.. a teraz som mu začala dávať ryžu s mrkvičkou, to mu veľmi chutí.. Ale chcela by som už začať aj poobede dávať, len neviem, ako to je , po koľkých mesaicoch môžem pridávať olovrant, desiatu a tak..

seemani
autor
20. dec 2013

@ifkael a malý má 5 mesiacov

luba28
20. dec 2013

@seemani na obed moze zemiacik so zeleninou a na olovrant vyzivu,alebo ovocie,.....a od pol roka moze aj mäsko kuracie,morcacie,rybku,.....ja davam do zemiakov aj trosku masla,....

seemani
autor
20. dec 2013

@luba28 super, ďakujem, a potom je aká postupnosť, napr. o 7 mesiacov pridať aj desiatu, alebo kedy? A keď už bude papť 3x za deň príkrmy, tak kojiť stačí len ráno a v noci? keďže na večer dostáva nutrilon. Pýtam sa jak blbá, ale nikde to nie je napísané a ja neviem ako postupovať, aby som ho moc nezaťažila veľa jedlom naraz. inak papá mi toľko že potom až okolo 3tej vypýta mliečko, čiže obedné kojenie sme plne nahradili už stravou

liz_lemon
20. dec 2013

ovocie by som poobede nedavala, ved to kvasi v tele, moze ho boliet brusko, ovocie len doobeda, poobede radsej kasu, tie su lahko stravitelne, u nas sa dobre osvedcili Hipp, ale aj Babylove, vsetky su bez cukru

ifkael
20. dec 2013

dobre su kase- nomina. v zdravej vyzive.. a ano, ovocie lepsie doobeda. plati to aj pre dospeleho 🙂

luba28
20. dec 2013

@seemani ano staci kojit rano a v noci,...od 7 mozes aj piskoty dat do vyzivy,...ale s tym jednym jedlom cez den vydrz aspon este mesiac,....mozes urobit vyvar slepaci so zeleninkou rozmixovanou a zemiacikom na obed

seemani
autor
20. dec 2013

čiže dve jedlá až po 6tom mesiaci je lepšie..
a ak dám poobede výživu aj to sa ráta ako ovocie? 😀
inak tie kašičky som už zvažovala aj ja, tak ich teda skúsim

luba28
20. dec 2013

@seemani nas kase ani krupicu ani puding nechce doteraz,...

luba28
20. dec 2013

ked sme boli vonku,alebo niekde poobede tak vyziva istila hlad + piskota,..

sense
20. dec 2013

mne povedala lekarka kazdy mesiac mozes pridat dalsi prikrm....

sense
20. dec 2013

@liz_lemon preco by malo ovocie kvasit v tele poobede a doobeda uz nie, moja mala je ovocie vzdy na olovrant a problem nema, dokonca sa upravila stolica a pred spanim sa mi este pekne vykaka....

liz_lemon
20. dec 2013

@sense kvasi vzdy, to je jasne, ale nech si kazdy je co chce a kedy chce, mne je to jedno

ifkael
20. dec 2013

@sense no lebo kym sa ovocie nestravi, tak Ti kvasi v bruchu....ciste cukry. z hladiska zdravej vyzivy, to nieje dobre, aby sa na noc tak zatazoval zaludok...

ale jasne, ze ak male dieta pyta vecer, jablko, tak mu ho dam.. plati to skor pre dospelych. 🙂 aj moja svokra sa cudovala v lete, z coho pribera, ked veceria "len" marhule 😀

seemani
autor
20. dec 2013

@sense takže ja už mesaic prikrmujem, ale máme 5 mesaicov tak neviem, inštikt mi vraví pridať olovrant, lebo je to veľký hladoš 🙂

sense
20. dec 2013

@ifkael ja hovorim ale o olovrante nie o veceri....mne je jasne za z hladiska zdravej vyzivy doobeda cukry , poobede bielkoviny, ale ked dam dietatu na olovrant piskoty, alebo presnidavku kt. obsahuje cukor a estd okrem ovocia kade co ine, teda pokial neurobis doma ovocie,alebo nekupis cisto ovocny bio prikrm tak to nie nejak extra zdrave nie je....

tiez som mala znamu kt. sa cudovala ze ako je to mozne ze pribera ked zje vecer pred televizorom pat jablk namiesto balicka chipsov....

sense
20. dec 2013

@seemani ja som zacala obedom, zelenina a kolenhydraty - zemiaky, obilnina, ryzu nie lebo mala ma sklon k zapche, a po mesiaci som pridala olovrant udusene jablko, al. hrusku, alebo jablko s broskynou, hrusku s feniklom....potom ked jej to uz nestacilo som jej pridala do toho za malu lyzicku obilniny aby ju to aj zasytilo, teraz ma osem mesiacov a zacala som jej robit na vecere mliecne kase nie instantne kupovane, lebo mi zacala odmietat mlieko....

....rad sa svojim instinktom .... lebo ako vidis nazory mamiciek sa dost odlisuju ale kazda chce pre svoje dieta to najlepsie....

ada510
20. dec 2013

Kedysi sa nikto ničím neriadil mne babka rozmixovala nedelnu polievku a bolo viem vsetky tie pravidlá čo s čím a od kedy som zdravotná sestra ale čo mám robiť ked môjmu synovi chuti banan s mrkvou a zemiak s vyzivou divna kombinácia no inak to nezje🙂 dám mu niečo na obed a večer ryzovu kasicku🙂 skúsila som masko ale plul Ho tak Ho nenutim idem na to pomaly...aj tak o pár mesiacov bude dávať do úst asi všetko aspoň teda ja som si dala aj prášok na pranie aj hlinu a piesok a hmiz čo mi prišiel pod ruku no a som tu a nikdy mi.nič nebolo...

luba28
20. dec 2013

@seemani neries hladiska zdravej vyzivy,.....ja som davala a nic mu nebolo a ani neni,..daj raz a uvidis ako bude,....

sense
20. dec 2013

@liz_lemon instantne kase Hipp mozno neobsahuju pridany cukor sacharozu ale cukor teiz obsahuju.....

beybitko
20. dec 2013

Ahoj, ja som sa riadila týmto článkom: http://najmama.aktuality.sk/clanok/224571/vzoro...

luciannka83
20. dec 2013

ja som v piatich mesiacoch dávala 2 príkrmy. Obed a na večer kašu. Obed najprv zeleninka, postupne masko. V pôrodnici si dostala v takom kufríku aj príručku od 1. mesiaca po rok a tam je všetko napísané. Aspoň ja som sa podľa toho riadila.

sisaka
20. dec 2013

v piatich mesiacoch sa prikrmy este nedavaju a je jedno ci ide o dieta dojcene, alebo na UM!

veva123
22. dec 2013

@seemani ahoj, moj maly ma 4,5 mesiaca, tiez som prave zacala s prikrmami, a tiez toto prave riesim co aj ty 🙂 mne napr. doktorka povedala, ze mam zacat so zeleninou - mrkva + zemiak + kalerab (nie jednozlozkovo ako som vsade citala), a na veceru nemliecnu obilninovu kasicku. Tak som z toho bola prekvapena, ze hned dve jedla za den, ale robim si podla seba - davam zatial len tu zeleninkovu kasicku, poobmienam rozne druhy zeleniny, potom dam ovocie, masko atd... s kasickou este pockam... kedze prveho pol roka by malo byt pre babatko hlavna strava materske mliecko, tak treba vzdy po prikrme este dokojit (aspon teda ked kojis). Teraz kojim cca o osmej rano - potom obed + dokojenie okolo 12tej - kojenie o 17hod a potom pred spanim pred 20.00 hod. No a v noci ako kedy. ale po pol roku zrejme vynecham to obednajsie kojenie a pridam este asi tu kasicky na veceru alebo nejaku inu potravinu, napr. desiatu pocas dna. prave som hladala po nete info, a nasla som vyjadrenie lekarky, ze v osmom mesiaci uz babatku pokojne staci kojit rano a vecer. a po desiatom mesiaci len raz za den. samozrejme ale s tym, ze bude mat okrem tohto kojenia dostatok mliecnych vyrobkov (mliecne kasicky, biely nesladeny jogurt a pod.). Pisem postup, akym to asi budem robit ja a hlavne som chcela tymto povedat, ze takmer kazda mamicka ti tu napise nieco ine, takze si treba robit podla seba a babatka tak, aby bolo spokojne 🙂 napr. nesuhlasim z nazorom, ze v piatich mesiacoch sa prikrmy nedavaju, od 4. do 8. mesiaca je tzv. imunologicke okno, kedy treba skusit vacsinu potravin /okrem citrusov, sladkeho, soleneho atd./, treba zaviest aj lepok ako prevenciu celiakie... no a natrafila som tu aj na diskusiu, kde mamicka tvrdila, ze treba kojit na poziadanie do dvoch rokov... dufam, ze ma tu niektore zeny neukamenuju 😉 ale som sa rozpisala, prepac 🙂 zelam dobru chut drobcovi 😉

aliza
22. dec 2013

@seemani pises, ze ho nechces velmi zatazit jedlom,a le presne to robis 😒 . Tlacis donho piate cez deviate. Pises, ze bud dostane ovocie, zeleninu alebo detsku vyzivu....asi som nechapava, ale pises o jednom prikrme denne? neviem o tom, ze by sa ako prvy prikrm na obed davala detska vzyiva 😕 alebo ovocie. zacina sa zeleninou a iba zeleninou. mate 5 mesiacov, cize stale len ta zelenina na obed a len ako prikrm, nie ako plna nahrada mlieka. Stale maj na pamati, ze travenie a oblicky nie su este pripravene, vyzrete na travenie nemliecnej stravy, aj ked by dieta zjedlo plny hrniec. Dieta neudava, kolko a co....ty si rodic, ty mas mat vedomosti, rozum a hlavne zodpovednost za jeho zdravie. A vyzivy by som uplne vyhodila, to nie je ziadna vyziva, to je umelina s cukrom. Nerozumiem, kam sa tak ponahlas.

seemani
autor
23. dec 2013

@aliza malý má 5 mesiacov a jeden prìkrm denne.kam by som sa ponáhlala...takèto tabulkovè odpovede fakt nepotrebujem. Pýtala som sa niečo iné

seemani
autor
23. dec 2013

@sisaka nevyjadrím sa k tomuto radšej 😉

aliza
23. dec 2013

@seemani prepac, ale sama si pisala, ze nevies, ako postupovat pri prikrmoch...je zaujimave, ze aj napriek nedostatku informacii o prikrmoch si ma hned oznacila za tabulkovu....cize dobre vies, co je tabulkova mama, ale ako mas prikrmovat dieta, o tom nemas ani sajn... To je fakt na zamyslenie 😖

luba28
23. dec 2013

@sisaka väcsiu somarinu som este nepocula,....sorry,.......