Mám dať 8 mesačnému dieťatku obyčajné mlieko?

blankasa
3. máj 2020

Žienky, poraďte prosím 8 mesačne dievčatko obyčajne mlieko ci pokračovať v nutrilone? Ďakujem

ivangeline
3. máj 2020

Vyskúšaj a uvidíš, či nebude bolieť bruško alebo či nebude zmena stolice. (zvyčajne hnačky)

sisa_s
3. máj 2020

Min. do 1 roka sa neodporuca detom davat obycajne mlieko kravske

simona92101
3. máj 2020

@blankasa mne detska lekarka aj gastroenterologicka prizvukovala,ze minimalne do 1.roka treba davat UM (ak teda nekojis).krabicove mlieko okolo mlieka ani neslo,a kravske z automatu je este tazke na zaludok.

blankasa
autor
3. máj 2020

Ja len preto lebo keď zje puding tak ved predsa tam nieje nutrilon ale s obyčajného ňaňa varila a nebolelo ju bruško, ale zase to nieje 3krat denne

suet1994
3. máj 2020

určite až po jednom roku a hlavne čerstvé fľaškované prípadne z automatu určite nie krabicové

ukulela
3. máj 2020

@blankasa mlieko obyc kravské zaťažuje obličky. Tie sú ešte do cca 1roka u detí nezrelé. Preto by nemali mlieko, ani kaše z mlieka, pudingy, tvaroh, pribináčik a tak .... Môžu jogurty, to je kyslo mliečny výrobok a mliečna bielkovina je tam nejako štiepenia .... Nejde o to, že dieťa neboli brucho. Môžeš mu dosrať obličky ..

blankasa
autor
4. máj 2020

Ďakujem za odpovede, radšej počkám

majusska202
4. máj 2020

@blankasa ja som dala normálne obom detom ako som prestala kojot v cca 10 mesiacoch. Ja neuznam umelé max do pol roka

blankasa
autor
4. máj 2020

@majusska202 tak myslíte že by som mohla dat 3,5 alebo 1,5 čerstvé, prevarit?

sisa_s
4. máj 2020

@blankasa prepacte,ale 4 zeny vam napisu, ze nie, 1, ze kaslat na to a vy sa riadite podla toho? Chcela som vam len poradit dobre 🤷

henka123123
4. máj 2020

@blankasa vyskusaj reakciu a ked ti nebude hnackovat atd.tak kludne davaj..ja by som dala plnotucne byt tebou a len cerstve nie trvanlive 🙂

henka123123
4. máj 2020

@henka123123 ale ja som napriklad z nutrilonu v 9m presla na babylove 3 a to pouzivam dodnes a to ma krpec uz 2 roky a 4 m..a kravske mu davam pit len tak ze napriklad na desiatu alebo do varenia ppuzivam mlieko.polievky mliecne a tak...ale to len pre moju pohodlnost nechce sa mi krabicove naliat do pohara dat zohriat a preliat do flasky takto umele zarobim v jednej flaske za mjnutu a hotovo 😂😂😂

majusska202
4. máj 2020

@blankasa ja davam 3,5 podla mna musíte skúsiť aka bude reakcia. Ale radsej by som dala 3.5

majusska202
4. máj 2020

@ukulela odkial prosím vas mate ze mlieko zaťažuje obličky?

bboossoorka
6. máj 2020

@sisa_s dakedy neboli umelé mlieka....ja by som skúsila....aj naše mami boli na ňom odchovane.A neboli také choré alergicka deti dakedy ako sú teraz

sisa_s
6. máj 2020

@bboossoorka jedna vec su alergie, dalsia nevyhovujuce zlozenie kravskeho ci kozieho mlieka, co sa tyka bielkovin, soli, vitaminov, zeleza a robia sa studie, ze prilis skore zavadzanie krav.mlieka moze predisponovat k rozvoju diabetu 1.typu 🙂

bboossoorka
6. máj 2020

@sisa_s no neviem.kazdy podľa seba.keby nemám korunky tiež idem za mlieckom ako naše naminy

ejanjelik
6. máj 2020

@blankasa ja by som z obchodu nedala. Sestra dávala krátko pred 1. Rokom a riedidlá cajikom. Mlieko bolo naše domáce. Ak nemáš možnosť domáceho mlieka z overené ho zdroju tak pokračuj Um.

tulipanicek
6. máj 2020

Normálne mlieko sa má začať dávať po 1.roku a aj to nie ako náhrada UM ešte ale len postupne. Taktiež nechápem že dostalo 8 mesačne dieťa puding.. A ani to že mamičky napísali že by sa nemalo, jedna že v pohode a vy idete podľa tej jedinej rady. Bolo treba napísať že sa len uistujete že to už niekto urobil a práve tomu jednému dieťaťu to nerobilo problém..

blankasa
autor
6. máj 2020

Véd ja sa len pýtam, ja ho nedávam tak ma tu nesudte....

luccija
6. máj 2020

@blankasa nie nedala by som.Mne pediatricka nedovolila dať v takom veku ani tvaroh, Pribinacik kvôli oblickam.Vsetko má svoj cas.Do kase som dávala materské odstriekane.
@bboossoorka to je fakt názor.Za čias našich mám bolo mlieko mlieko.Vtedy pol ročné deti jedli vsetko.Od 3 m polievky...

ave17
6. máj 2020

Moje deti obe do 3 rokov nutrilon, na tomto by som naozaj nešetrila

andrea169
6. máj 2020

@majusska202 poviem vám, že poznám jednu ženu, čo dávala trvanlivé mlieko a dievča teraz už 18rocne malo od malička problém s obličkami, dokonca veľmi zlé..

majusska202
6. máj 2020

@andrea169 moja sestra ma jednu obličku o jednu prišla. Od pol roka je na normalnom kravskom mlieku. Viem ze predtym ako ide na nefrologiu si musi zaznamenávať co vypije denne stiahne aj liter mlieka a nikdy jej doktorka nato nic nepovedala

ukulela
8. jún 2020

@majusska202 napr. citat: Do roka nepodávajte deťom ani tvaroh a výrobky, ktoré ho obsahujú. Množstvo bielkovín, ktoré obsahuje, totiž zbytočne zaťažuje vyvíjajúce sa obličky. ... https://spuntik.zoznam.sk/cl/1000719/1541565/S-... Ja som sa riadila podla toho, do roka jogurt/kyslo-mliecne vyrobky, po roku uz aj tvaroh/mlieko v jedle. JE o tom dost clankov, treba si vybrat, comu clovek doveruje.