Maslo do mixovaných príkrmov

danica11
27. máj 2013

Ahojte, malý mal 25teho mája pol roka a začala som s príkrmamy. Samozrejme mrkvička bola prvá teda dnes je to len druhý den aj mu celkom chutila, chcem sa spýtať na vaše skúsenosti, zajtra už možem dat aj mrkvu so zemiačkom, dávate do pomixovanej zeleniny aj trocha masielka na tuky? Mi známe hovorili že možem len neviem či aj teraz na začiatku...a s príkrmamy na začiatku ste davali len zeleninku na obed a kedy začat prikrmovat aj na večeru ...možem to skusit už na 3 deň?? Či radšej týžden-dva počkat...dakujem Danča

luliu
27. máj 2013

@danica11 Ahoj, do prikrmu davaj radsej 2-3 kvapky olivového oleja kvoli tukom. A myslim, ze ked len zacinate bude stačit prikrm len na obed. Večeru by som davala až neskor, pripadne ak chces daj na veceru kasu.

brumka
27. máj 2013

ja som davala tiez do prikrmov len kvapku olivoveho oleja na tuky a tak co potrebovalo dieta. masielko az neskor

zuuzka
27. máj 2013

@danica11 Ahoj ja som zacinala zeleninou v trojdnovych intervaloch...klasicky mrkva, zemiak, cukina a pod. Po troch tyzdnoch som pridala masko, najskor kuracie, neskor morcacie a zajacie. A v obdobi ked som pridavala masko som zacala aj s ovocnymi desiatami. Vecerne kasicky sme zacali az neskor.

mummy01
27. máj 2013

@danica11 mozes dat olivovy kvalitny olej,maslo by som este nedavala a ked tak az ked budes pridavat do jedalnicka jogurt a len prave maslo,ziadne umelohmotne napodobeniny.Ked cely obed nahradis zeleninou mozes dat na veceru kasu.

danica11
autor
27. máj 2013

Aha, no tak zajtra mu dam kvapku oliv.oleja, teda zatial stačí obedík a potom aj večera. Nechcem nič uponáhlať, kojím ho a mliečko mu chutí tak nech sa pomaly učí na normálnu stravu....ďakujem za rady.

zuuzka
27. máj 2013

@danica11 Aha a maslo som davala az po roku, dovtedy olivovy alebo repkovy olej 🙂

linda20111
27. máj 2013

@mummy01
@luliu kocky, pisali ste ze na vecer moze babatko kasu, chcem sa spytat z coho ste robili tu kasu?

luliu
27. máj 2013

@linda20111 musí byt bezlepkova - kukuricna, ryzova.

mummy01
27. máj 2013

@linda20111 ja som davala instantnu mliecnu...rozne znacky ale moje deti uz vtedy neboli dojcene.

danag
27. máj 2013

Ja som tiež dávala do zeleninových príkrmov olivový olej, 2 - 3 kvapky. Maslo až teraz, to má skoro rok a veru zachutilo. Kašu nemohol ani cítiť, skúsili sme rôzne značky, príchute, teraz aj krupicovú, nula bodov. Nevadi, iné popapá všetko.

jankaja
27. máj 2013

ja som dávala olej z DM drogérie zn. Alnatura, špeciálne určený do príkrmov, tuším od 4. mesiaca je na ňom písané.

saska.t
27. máj 2013

@danica11 je jedn ci to bude olej(najlepsie panensky) alebo maslo (zivocisne) podstatne je,ze je to tuk kedze vit. a min. su rozpuustne v tukoch 😉

monika15
27. máj 2013

ja som davala a vsekto okey... vyskusaj..... 🙂))

milota164
27. máj 2013

ja som zo zaciatku nepridavala nic, potom trochu olivoveho oleja a maslo az neskor, naskor na chlieb a potom do jedla.
A dlho sme mavali len obedy , vecere sme zacali ovela neskor.

fuska
27. máj 2013

Ja som davala trochu masla do zeleninovych prikrmov uz od pol roka.

danica11
autor
28. máj 2013

@jankaja dakujem za typ, určite vyskúšam