Máte skúsenosť s testom Food detective na potraviny?

bianka234
1. mar 2010

Milé mamičky, vytváram novú tému o teste food-detective. Je to test na intoleranciu potravín, ktorý som našla na nete a som zvedavá či má niektorá z Vás skúsenosti s ním. Dnes som to náhodou našla, som ochotná vyhodit 55 euro aby som zistila na čo je moje dieťa precitlivelé, keďže sa o to už rok pokúšam kůli ekzemu, a márne. Som na začiatku krutej eliminačnej diety a chcela by som ušetriť mojho 16 mesačného synčeka od neskutočne obmedzeného jedálneho lístka. Je to test na 48 potravín a mne osobne sa velmi pozdáva, ale som zvedavá, či má niekto s nim skúsenosti.

perla200
2. mar 2010

nie bianka...ale aj mna to velmi zaujíma tak som zvedavá kto sa ozve

babulina
2. mar 2010

bianka aj ja som to chcela skusit, len mi bolo povedane ze u takych malych deti to nema zmysel, ze sa nedaju urobit potravinove alergie ani u alergologa, tak neviem 😒 ale pokial ma niekto s tym skusenost tak budem tiez rada za kazdy ohlas

erikasadek
2. mar 2010

binak ukaz link.. 😉

babulina, aj u maleho dietata sa da zistit aj bez krvneho testu.. a velmi spolahlivo.. su to kozne nalepky..spolahlkove ako krvny test.. len bohuzial este sa nepouzivaju na sloevnsku.. 😠

bianka234
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iva
11. mar 2010

test vyzerá až príliš dobre a zdá sa, že mu netreba až tak veriť:
http://planetlactose.blogspot.com/2009/10/food-...

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bianka234
autor
18. okt 2010

@ada32 v niektorom predoslom čísle zdravia som o ňom čítala a zdá sa mi neuveriteľné že ho neprepláca zdravotná poisťovňa, aspoň nejakú časť, ale asi vedia prečo. Veď to množstvo chorôb ktoré intolerancia spôsobuje je dostatočne veľké aby nad tým porozmýšľali, lenže asi by to potom chcel každý. Je to veliká škoda.Nie každý si to môže dovoliť, ja som ho zatiaľ tiež nevyskúšala, aj keď si za to stále nadávam, ale bohužiaľ 😔 zatiaľ.

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bianka234
autor
18. okt 2010

@ada32 no vieš, ja síce obetujem fakt kopu peňazí a času do tej alternatívnej medicíny, verím jej viac ako tej klasike, ale predsa, ja nežijem v meste, nemám problém dostať sa k tým "zdravším potravinám",LENŽE aj keď zeleninku a ovocie nestriekame, môj malý je detektor na akékoľvek svinstvo, takže on si toho moc nezapapá, takže aj keď sa na prvý pohlad zdá že je to zdravšie, áno, určite je, ale hnojivá a všeličo iné roky zanechávajú stopu na pôde, takže, nech sa človek snaží ako chce, proste keď to nejde, tak to nejde.

jvo
21. okt 2010

@ada32 poslala som IP ak budes mat cas poprosim o odpoved, dakujeeeem

kaja73
21. okt 2010

@ada32 Aj ja prosim o odpoved.Diy,diky, diky... 😉

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
21. okt 2010

@ada32 Ja som ti potom pisala ešte raz. Pytala som sa ma mladšieho syna a na dobierku 😉

alcek
21. okt 2010

@ada32
ahoj, kde dostať, prosím Ťa ten test. Ja som sa pýtala už asi v 5 lekárnach a nevedia o tom.
Díky

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka6100
4. nov 2010

@ada32
Ahoj!
chcela by som sa ťa spýtať, či keď si zistila synovi alergiu pomocou toho testu na kravské mlieko, to znamená, že má alergiu na laktóu, či na mliečnú bielkovinu? Mne zistili alergiu na mlieko normálne testami, ale doteraz mi nevedeli povedať, že na ktorú zložku z mlieka mám alergiu. Taktiež mám alergiu na pšeničnú múku, sóju, vaječný bielok atď...
Ešte jedna otázočka - nevieš v ktorej lekárni v bratislave by sa už dal kúpiť ten test?
Ďakujem 🙂

ada32
4. nov 2010

@katka6100 test sleduje len proteíny /bielkovinu/ laktozu z tohto tesu nezistis, to je sacharid.
t.j.ked z neho vyjde intolerancia mleka,tyka sa to bielkoviny.

katka6100
4. nov 2010

@ada32
Ďakujem pekne. Ešte by som chcela vedieť, s čím nahrádzaš synovi mlieko?

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
4. nov 2010

@katka6100 V podstate ak nemožeš mlieko ,tak ide o to, aby si si doplnala vapnik.Dokonca je lepšie vstrebatelny zo zeleniny.Nachadza sa napr v brokolici,maku a dobry zdroj je aj ryžove mlieko obohatene vapnikom z DMka.Je dost linkov na internete ,ako ten vapnik doplnat.Fakt to nie je tragedia ani žiadny problem.U nas sa mlieko nepije dobrovolne a odvtedy sme všetci menej chorlavi. 🙂 Najmladši ma nan zas alergiu.

katka6100
5. nov 2010

@kaja73 Ahoj!
Mne mlieko v podstate chýba len k vareniu. Minule som si skusila uvariť puding z ryžového mlieka, a vôbec mi to nezhustlo. Ja som veľmi rada piekla predtým, a teraz tie krémy dosť ťažko nahrádzam. Aj do omáčok a takých vecí neviem čo dávať. Ináč nepotrebujem to na pitie alebo podobné - a nahrádzať to so sójovým tiež nemôžem, lebo aj na sóju mám alergiu!

kaja73
5. nov 2010

@katka6100 ja robim všetko z toho ryžoveho,ale je pravda, že puding som nerobila už 100 rokov.Inak celkom chutne je ovsene,alebo pohankove mlieko a napr mandlove ma aj super zloženie. Aspon nam chutia. 🙂

katka6100
5. nov 2010

@kaja73 okrem ryžového som iné neskúsila. ale skúsim, ďakujem 🙂

ada32
5. nov 2010

@katka6100 skus to ovsenne mieko.

anders
18. jan 2011

@ada32 ahoj ada, velmi by som ti chcel pomoct jednou radou. v amerike sa uz dlhsie pouziva jedna dieta na liecenie crevnych zapalov, celiatikov co nereaguju na vynechanie lepku, roznych autoimunitnych chorob, dokonca zlepsenie priznakov u autistov...vola sa SCD (Specific Carbohydrate diet) a ak vies dobre po anglicky alebo mas niekoho kto ti to moze prelozit, tak si to pozri, mozno ta to zaujme..davaj ale pozor na to, aby si niekde nenasla len zoznam potravim, ktore sa mozu jest, dolezite je aj ich postupne zaradenie, plus niektore ine veci ako vyroba vlastnych fermentovanych produktov (budes napriklad potrebovat jogurtovac)..Ja som si uz kupil aj knihu Breaking the Vicious Cycle, ktoru o tom napisala biochemicka, autorka diety..ako hovorim, pozri sa na to, na svedectva ludi a zamysli sa ci sa to oplati

janka
27. jan 2011

Ahojte, chcem ozivit diskusiu... Uz ste niekto ten test skusili u maleho dietata? Ja zvazujem...

sniezka
27. jan 2011

ja som ho skusala, prave dnes vecer. Zial neuspesne, lebo po prvom vpichu sa mi nepodarilo naplnit celu kapilaru, hoci krvi tieklo dost, kapilara bola v nej ponorena, ale dnu to netieklo, aj ked ten druhy koniec bol volny. Nerozumiem tomu. Po prvom neuspesnom vpichu bol jakub uz tak vystresovany, ze som ho pol hodinu prehovarala na druhy vpich. Nechcel sa nechat pichnut, tak to islo nasilu, lenze to som uz bola v strese aj ja a lancetu som zle stlacila, cvaklo to sice, ale neprederavilo kozu. No hroza.

chcem sa opytat Ady32, ako by som sa mohla dostat k nahradnym lancetam a tej sklenenej rurke, aby ten test nevysiel nazmar. A este ma zaujima, ako to mam spravit, aby sa ta kapilara naozaj podarila naplnit.

dakujem za odpoved J

janka
28. jan 2011

@sniezka Dakujem za odpoved. Inak tu lancetu mozes nahradit normalnou ihlou, kupis v lekarni... s tou kapilarou je to asi horsie... keby si aspon vedela aky to ma objem... Mozno by bolo lepsie, keby si poziadala o pomoc nejaku zdrav sestru, ktora ma skusenost. Ja si tiez neviem predstavit, ze by som to robila malej sama 🙂

sniezka
28. jan 2011

ahoj Jani, no ja som dnes tie lancety aj kapilary objednala priamo u vyhradneho dodavatela pre slovensku, rano som tam volala, tak bez problemov mi tieto diely poslu postou. Tak sa tesim.
A uz som aj vymyslela, ako spravim s tou krvou. Uz sa nebudem pokusat nabrat jednu plnu kapilaru (mozne to asi je, ale nie u dietata, ktore sa tak vrti a vrieska pri tom, ze som mu tu rucku ledva udrzala), ja to naberiem do dvoch kapilar a kazdu naplnim len dopoly.
Ono to s tou kapilarou bol problem, lebo dopoly sa mi naplnila a potom aj ked som ju drzala v kvapke krvi a nechala druhy koniec volny (ako pisu v navode), tak to uz dalej nenatekalo dnu. Asi to chce viac trpezlivosti a casu, ale ako hovorim, pri malom dietati nemozne.
No tak si pockame na nove diely a potom to skusime znovu a dam vediet. Sama som zvedava.

sniezka
28. jan 2011

Inak s tou ihlou to napadlo mojho muza vcera, ked sa nam lancety znicili, ze aby som mu to pichla ihlou, ale to by som si v ziadnom pripade netrufla. Ono ta lanceta ten vpich urobi za teba, ty ju len stlacis, triafat ihlou do takeho maleho prsteka a este odhadnut silu vpichu, to nie je nic pre mna 😖