Mletie mäsa na prvý príkrm

zuzula234
1. máj 2017

Ahojte,
chcem sa spýtať, či ste mäsko na prvý príkrm pomleli, alebo len nadrobno nakrájali. Malý má 6 mesiacov a začíname papať.

sykorkauhliarka
1. máj 2017

na maso ma casu habakuk....mixee ti to rozmixuje

sykorkauhliarka
1. máj 2017

prvy prikrm je mrkva

zuzula234
autor
1. máj 2017

Mrkvu máme už samozrejme za sebou aj zemiak, cuketu .....a potrebujem už dávať mäsko kvôli potrebe železa.

sykorkauhliarka
1. máj 2017

@zuzula234 maso je na zelezo chudobne

sykorkauhliarka
1. máj 2017
ecko80
1. máj 2017

@zuzula234 Ahoj, uvareny kusok masa som dala spolu so zeleninou do nadoby a mixerom rozmixovala. Z aj malych kusockov masa mojho syna napinalo

durianka1973
1. máj 2017

Presne ako hovori ecko80, uvareny kusok maska spolu so zeleninou do mixovacej nadoby a pomixovat. Prehltanie resp. "zutie" hoci aj malych kuskov by som ucila na niecom urcite inom ako mase, napr. popucena zelenina alebo maly kusok striedky chlebika - je to makke a lahsie zhltne, aj keby sa mu to nepodarilo pozut dasienkami. A hlavne si myslim, ze 6-mesacne ma este na "zutie" cas. Teraz nech si hlavne zvykne na chut prikrmov, aj tych maskovych. Ja som svojich zacala ucit na male kusky asi tak po 8 mesiaci.

lukrec
1. máj 2017

Ja som ponornym mixerom. Nam na zelezo kazali vnutornosti. Husacie zaludky mu najviac chutia dodnes, su uvarene mekucke.

siska53
1. máj 2017

@zuzula234 ja som mixovala,mame taky maly mixer..ale az po skonceni prvych pidi prikrmov,raz,ked som len potrebovala trosku opat uz z neviem akych dovodov mat taku mletu, som tak spravila cez lis na cesnak.. Cize kebyze mame este babo,tak pouzivam.lis na cesnak,kedze tir prve pidi porcie sa tazko mixuju.

moni244
1. máj 2017

Ty uz pomliet maso nepotrebujes, ja som malej zacala davat maso, ked uz zvladala zjest kusky, vtedy som jej ho nakrajala na drobno

hettinka
1. máj 2017

@zuzula234 zmixovala som spolu so zeleninou, ale na začiatok stačí množstvo na 1 malú lyžičku a aj to nie každý deň

na železo je chudobná kuracina, morčacie a hovädzie je z tohto hľadiska lepšie