• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kvalitné mäso do prvých príkrmov. Ako ho zabezpečiť?

22. júna 2009 
Rozmýšľam sa tým už od zavedenia príkrmov. Ako zabezpečiť, aby mäsko, ktoré dávam malej bolo zdravé a kvalitné? Variť bežné mäso z obchodov? Bio mäso? Ak áno, kde ho dostať? Alebo sa uspokojiť s fľaštičkovými príkrmami, ktoré vraj obsahujú kvalitné mäso? Aký je váš názor, postrehy, skúsenosti? Ďakujem.
22. jún 2009 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj my sme dlho používali masko vo flaštičkách mala som istotu, že je správne pripranené a nemala som pri mojom synovi absolutne čas varit.. teraz už varím aj pre neho maso z masiarne nikdy mu nekupujem v hypermarketoch a pod. musím mat istotu, že je čerstvé...
22. jún 2009 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Aj mne sa zdá tá fľaštičková alternatíva ako najpriechodnejšia... zeleniu však dopestujem a varím.... skúsila som dnes vyvesiť u nás na dedine oznam, že kúpim mäso z domáceho chovu, tak uvidíme :astonished:
22. jún 2009 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nastastie moji svokrovci chovaju zvieratka, takze mame domace masko :wink: je to velka vyhoda...
22. jún 2009 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som si zohnala domacu sliepku a domaceho zajaca. Maso som uvarila, rozmixovala a porobila som si take male kopky, ktore som si dala do mraznicky. Teraz len uvarim zeleninku a prihodim uvarene masko.
Osobne si myslim, ze prikrmy vo flasticke by mali byt kontrolovane, takze by som sa ich nebala davat. Len su trosku drahe.
22. jún 2009 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skus sa popytat na okoli, ci niekto nechova a kupit od neho a pomrazit...
tie flastickove...udajne je v tom prilis malo maska na to, kolko by malo babo denne dostat, tak neviem.
22. jún 2009 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marelica ja som zbehla ku nam do masiarstva, mame ochotneho masiara, takze aspon kuracie mam z domaceho chovu, hovadzie mi zohnal otec bio z chovu v dedine, kde mame chalupu
tiez som uvarila a zamrazila
22. jún 2009 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som si kuracie prsia kupila v masiarstve a zajka od pradeda som porcovala v nedelu do mrazaku :slight_smile: a mam slubeneho aj domaceho holuba, tak uvidim co s toho bude :grinning:
22. jún 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok