Môže 11 mesačné dieťa jesť šunku a syr?

nikus99
14. dec 2014

Ahojte, mozem dat 11 mesacnej dcerke na ranjky k pecivku aj nejaku sunku a syr? ak ano tak aku? a viete poradit nejaku slavnostnu vianocnu veceru? kedze slovenska zelenina sa uz tazko zhana a tie kadejake dovozove nerada davam malej.

meesha
20. aug 2018

@nela6 horsi jsou premnozene bakterie, rychle kazeni, botulismus....to obyc soli proste nenahradis. Chce to s rozumem ;)

romiada
20. aug 2018

@mamulienka30 nic v zlom ale 11mes.by som sa skor bala dat praveze toho lososa. 1) tak male deti este nemaju jest morske ryby a plody a po 2) losos je dost velky "chemicky bordel". To by som radsej riskla tu kapustnicu alebo sosovicu

luxikate
21. aug 2018

@yanni a kto by doma robil?Ved aj domace udiarne existuju,ci take si nevidela,???My udime doma domace vyrobky a vsetci susedia naokolo

yanni
21. aug 2018

@luxikate citaj pozorne. nik nehovori o udeni. To len ty stale udenu sunku omielas. Jasne, ze domace udiarne existuju. Maju aj moji stari rodicia. Ale nie vsetka sunka je udena a musi sa udit. Varena sunka je zdravsia a vhodna aj pre male deti. A predstav si, dostat ju aj kupit, len zase tam je Vela soli. Cize robim varenu sunku Doma. Sice nevydrzi, prehanam pol roka ako kupenska, ale tak zase nerobim 10 kg naraz.

druzuz
21. aug 2018

@nela6 no tak obsahuje to stále e250, tak som chcela vedieť, či s obyčajnou soľou sa to rýchlejšie kazí. E250, dusitan dávajú do všetkých suniek a mäsových výrobkoch, aby vydrzali. Jedine, co viem, tak šunka a parky od Parížeka ich neobsahuju.

luxikate
21. aug 2018

@yanni a ako ju robis?ale to tiez bravcoce maso pre male deti sa neodporuca,takze ncm ci je vhodna varena sunka pre 11mes,pre vatsie deti ok,alw tusim beavcovina neskor ako 3r sa odporuca

katka1981
21. aug 2018

@nikus99, moj syn ma cez 2 roky a sunku este nejedol. Ani dcerke som este nedavala v tom veku. Ale je to na kazdej mame. Na Vianoce by som do roka dala lososa na prirodno aebo na grile s varenymi zemiakmi s maslom. Do dvoch rokov som nesolila, nekorenila, syn ma 25 mesiacov a stale mu nesolim ale ked sme na dovolenke, papal uz normalne. Ale zdravo/

yanni
21. aug 2018

@luxikate a preco bravcove? Sunka je len z bravcoveho?

katka1981
21. aug 2018

@yanni a do domacej das soli kolko chces, aku cches a nedavas dusicnany. To je ina kava. Ale ajtak si myslim, ze ak nie je dieta naucene na sunku, o nic neprichadza. Hlavne ked nema moznost robit doma. Ja som ficala na sunke ako dieta a s muzom se prestali kupovat salamy a sunky a nechyba mi to. Ale ked mi pride na chut nejaky salam, raz za cas si dam, aj klobasu, nebrani sa tomu, ale nie denne ako kedysi som bola naucena, cize je to len zvyk.

yanni
21. aug 2018

@katka1981 a preco to pises mne? Ja som o soli nic nepisala, tiez nie o denno denno jedeni udenin (to se my ani ako deti nejedli kazdy den, ani sunky, ani Salami atd.) a tiez som nikde nepisala, ze nase deti jedli v 11. mesiacoch sunku. Vela veci nie je takych skodlivych ako sa prezentuju. len si to treba urobit Doma, ked vies, co tam je. Ja napr. ani jogurt ci tvaroh nekupujem. Robim si uz roky vsetko Doma. A este vela inych veci.

nikiki29
21. aug 2018

Ja mám možno trošku odveci otázku, ale niektorá z vás by mohla vedieť... existujú nejaké tabuľky čo môže/nemôže jesť dieťa podľa veku? Ja som napríklad nikdy nepočula že by deti do 3r nemali jesť bravčové alebo šunku. U nás v okolí a rodine sa to vôbec nerieši, má zuby tak nech si dá na čo si ukáže... no ja by som sa tomu rada vyhla... nejaké rady kde si nájsť správne info? Samozrejme okrem hľadania každej potraviny osobitne na googli. Naše prvé je ešte len na ceste 😁

luxikate
21. aug 2018

@yanni a chuti ti domci jogurt?Ved to je dost nechutne,tvaroh ok len tiez mas domace mlieko,ci kupujes v obchode?

luxikate
21. aug 2018

@nikiki29 no kup si napr knihu od Bukovskeho,hned to bude Anjelik on m celkom popisane co od kedy sa ma jest a co nie .Alebo na fb je skupina Co jedia zdrave deti,tam sa dozvies cela informacii.

nata18
21. aug 2018

aj sunku, aj klobasu, aj slaninu a tu sme ..

basska_b
21. aug 2018

@nikiki29 Ja všade čítam niečo iné a som z toho úplný blbec. Pomaly dieťa nič nemôže jesť do 6 rokov. Chcela som si aj urobiť tabuľku, ale kašlem na to a budem dávať tak nejak podľa seba.

yanni
21. aug 2018

@luxikate preco nechutne? Normalny biely jogurt. Jedia ho vsetky nase deti, najmladsia, tri roky, ziadny iny ani nechce. My sme v zahranici. Ak to mame cestou tak berieme mlieko v automate. Inak krizom cez zahradu a susedne pole je gazdovstvo a tam si chodime "nadojit".
Len pokym mas podla svojej chuti ten spravny jogurt, tak to ma stalo vela experimentov.

yanni
21. aug 2018

@basska_b Neriad sa knihami. Vyber si z kazdeho rozku trosku a Riad sa zdravym sedliackym rozumom.

evittam
21. aug 2018

@nikiki29 Neries tabuľky a riad sa vlastným rozumom. Urobíš najlepšie.😉

evittam
21. aug 2018

@yanni Ona dáva deťom len to čo odporúčaju na FB v skupine "čo jedia zdravé deti". Moje zdrave deti jedia to co my od roka-stravujeme sa vyvazene, pozname aj dobrú domácu klobásu ci ine veci a obe moje deti sa tešia výbornému zdraviu.😉

yanni
21. aug 2018

@evittam Aha. Tak preto su tie FB "co jedia zdrave deti" po nastupe do kolektivu tyzden zdrave a dva mesiace chore. Hm. Nase vsetky 4 jedia tiez od roka takmer vsetko, samozrejme prisposobene detskemu zaludku a po rokoch uz mame nase vsetky zaludky prisposobene "na zdravo" s obcas "nezdravymi" vecami a deti su aj po nastupe do kolektivu chore tak akurat tri dni nadcha za cely rok.
No umrem.

A tu uz spominaneho Bukovskeho Anjelika som aj aj citala. No neviem neviem.....

evittam
21. aug 2018

@yanni My presne tak isto ako pises.😉

katka1981
21. aug 2018

@yanni, juuuuj prepac ze som ta oslovila, akoze som ti dala za pravdu ze je lepsia domaca sunka, ale ked to vadi uz ti nebudem pisat nikdy 🙂

yanni
21. aug 2018

@katka1981 ja som si Myslela, ze si si Ma s niekym pomylila🙃 inak Normalna Sol je ok, len Taka sunka nevydrzi mesiac. Najviac tyzden. Ale nas je vela, my spotrebujeme. Nic nemusim odkladat. Tiez Mrazit Sunku nie je dobre, Pusti vela vody po rozmrazeni a je.... bleeeee

nikiki29
21. aug 2018

@luxikate ďakujem knižku si kúpim, pozriem, aspoň nejaký prehľad budem mať 😊
@basska_b @evittam ono zdravý rozum je super, väčšinou si človek poradí, no napríklad o tej šunke a bravčovom som nikdy nepočula, preto som si chcela niečo aj prečítať... samozrejme striktne tabuľkovo kŕmiť nechcem 😊 len napríklad my ako deti sme jedli šunku, klobásu, slaninu... teraz si myslím že sa na zdravú/vyváženú stravu dáva väčší dôraz 😊

luxikate
21. aug 2018

@yanni no nvm ale mne domaci jogurt nikdy nechuti.ale kazdemu chuti daco ine.

luxikate
21. aug 2018

@nikiki29 len aby ta neodeadilo,ten bukovsky je vegetarian a dost tam soju zaradzuje,ale inak pekne popisane co a kedy zaviest ,co naopak by deti do urciteho veku jest nemali.

yanni
21. aug 2018

@luxikate Vies tact ti poviem, v kaiden krajine je to inak. Ja by som sa nejak triktne nijakych knih nepridrziavala. My zijeme v dvoch diametralne odlisnych krajinach paralelne plus este "dobre mienene" slovenske rady. Jaaaaj keby si ty vedela. A vsade ziju deti a su zdrave. Aspon v tom civilizovanom svete.

nikiki29
21. aug 2018

@luxikate kúpim, prečítam a uvidím, nič sa nedá (ani sa nechystám) dodržiavať na 100%, k tomu my nie sme vegetariáni takže mäsko tiež postupne zaradíme 😊

luxikate
21. aug 2018

@yanni a co to ma spolocne s jogurtom?

luxikate
21. aug 2018

@nikiki29 ved jasne ,neda sa podla knihy robit jedalnicek ale niektore recepty ma zasa napadite a aj pouzitelne,hl popisane co kedy je dolezite zaradit a co uplne vyradit z jed listla deti.Ale napr aj vvtych casopisoch mama a ja velakrat rozoberaju zaradovanie potravin.