Môže 8-mesačné dieťa papať banán?

26. jan 2024

Mozem dat kludne banan pre 8m babo?
Lebo davala som jablko alw stale som uvarila a banan asi surovy ...

bolarazjedna
26. jan 2024

Ja som žiadne ovocie nikdy ne varila synovi.... Akurát jablko aj hrušku som dávala bez šupky. Kľudne daj banán, neboj sa toho.

autor
26. jan 2024

@bolarazjedna dakujem 🙂

martul
26. jan 2024

Prečo varíš jablko? Len ničíš vitamíny, kvôli ktorým ho je. Banán v 8 mes. kľudne, pomrvila som doň aj piškóty

veronikaszabova
26. jan 2024

Naco varis ovocie? Zbytocne prichadza o vitaminy.
Banan sme malej zaviedli v 5m.

diewcatqoo
26. jan 2024

Jasne, ze banan surovy. Aj jablko mozes surove. Postruhaj najemno a kludne daj. Mozes zmiesat aj s mrkvou.

janulik2008
26. jan 2024

Mňa by zaujímalo načo mamičky varia ovocie 😁

lily246
26. jan 2024

Banán dávno môže, hneď medzi prvým zavedeným ovocím už od 4 mesiacov. Pozri si prikrmovacie tabuľky, je ich plný internet, lebo toto je dosť základná vec.

pribinak
26. jan 2024

Banán môže trosku niektoré deti zapekat. Postruhaj k nemu jabĺčko.

Jabĺčko naozaj variť nemusíš, zbytočne zabijas vitamíny

beata_k
26. jan 2024

@janulik2008 Lebo je lahsie stravitelne. V zaciatkoch je to pre zaludok fajn.

autor
26. jan 2024

@beata_k vdaka 🙂
Vraveli mi ze mam zozaciatlu varit jablko.....
Zakaznicka mi vravela ze mozem uz dat karfiol so zltkom take placku upiect na masle... moze uz ?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. jan 2024

@pribinak banan aj to vstrede co je moze papat?

autor
26. jan 2024
fiafia
26. jan 2024

Samozrejme, že môže a už kopu iných veci. Nezlaknut sa stolice, po banáne sú v nej ako keby tmavé vlasy.

pribinak
26. jan 2024

Áno, môže to papať, to je súčasť banánu

pribinak
26. jan 2024

Môžeš mu dať zltok s karfiolom aj brokolicou, pridaj zemiak či cuketu
Nedávaj hlubiky, daj len tie ruzicky

autor
26. jan 2024

@pribinak a tie obycajne kukuricne chrumky pre 8m mozem ? 2 zubky ma..... sa bojim ze sa bude dusit :(

autor
26. jan 2024

@fiafia vdaka za upozornenie 🙂

milanemila
26. jan 2024

Banan som 8 mesacnemu dala do ruky cely a papal ho. Sedela som samozrejme pri nom keby nahodou.
Piskoty urcite nemrv do ovocia je to uplne zbytocne a dieta si zvyka zas na sladsie a sladsie, uplne staci davat ciste ovocie. Aj je to teda jednoduchsie na travenie.
Ked bude papat banan tak sa potom nezlakni toho co najdes v plienke, moze to vyzerat ako cerviky 🙈
Nepotrebuju deti nevyhnutne xy zubov, aj tie dasienka su dost tvrde, nie na maso ale makke ovocie, vareni zeleninku kludne pokusus.

domka222
26. jan 2024

Kukuričné chrumky sa slinami rýchlo rozmočia,aj keby mu zabehli.

pribinak
26. jan 2024

Nebude sa dusiť, deti ich rozmocia skúmaní, dávaj mu veľa piť vodu, alebo nesladeny čajik
Daj mu ich do misky a nech sa sám kŕmi, bude trenivat koordináciu

zuzuliennka1
26. jan 2024

banan je jedno z prvych ovoci ktore moze a je najlepsie - lahko spratne, nemusis ho nijak cistit a chystat, syte, sladke, zasyti,… banan ako prva volba ranajok/desiaty/sladke,… davam synovi doteraz, má 6 (aj sebe)

stanulienkat
26. jan 2024

Baby, jablko sa naozaj odporúča povariť pre malé detičky, je ľahšie stráviteľné a je menej alergií z neho.

autor
26. jan 2024

@stanulienkat ak babo hnackuje zltko mozem dat papat ??

stanulienkat
26. jan 2024

Nedávala by som. Na hnačku je dobrý práve ten banán a kup probiotiká BioGaia, tie sú výborné. Na hnačku varenú mrkvu a ryžový vývar.

nikpa
26. jan 2024

Uvarené ovocie ma akú výživovu hodnotu?? 🤔Nikdy som ani jednému dieťaťu nevarila ovocie. Od začiatku jedli surové.

autor
26. jan 2024

@milanemila Ďakujem 🙂

autor
26. jan 2024

@stanulienkat ma veceru som davala nemloecnu kasu ale radcej anit tu nemam davat co take mam dat na olovrant / veceru ????

stanulienkat
26. jan 2024

Podla mna nemliecu mozes.

autor
26. jan 2024

@stanulienkat a okrem toho co take dat papat ?