Môže 9 mesačný paradajku?

jayoshko
5. nov 2018

Ahojte,viem že sú paradajky silný alergén ,tak som ich nedávala ale našla som v obchode vyzivu-paradajkova polievka s kuracím masom-od 7.mesiaca..mate prosím dobrú skúsenosť s podávaním paradajok.?dieťa má 9mesiacov.dakujem

beky1813
5. nov 2018

Moja ma tiez 9, uz v 7 mesiacoch som jej davala uvarene, rozmixovane domace paradajky, odvtedy jej sem tam dam

lejka01
5. nov 2018

Moj maly po prvy krat jedol paradajku v 10 m, bolo leto a odtrhla som mu u babky v zahrade...odvtedy miluje paradajky a paradajkove polievky 😎

evittam
5. nov 2018

@jayoshko Ste alergici? Ak nie nemal by byt problem.

jayoshko
autor
5. nov 2018

@evittam neviem že by bolo alergická na niečo ale paradajky som neskúšala..tak skúsim🙂dakujem

evittam
5. nov 2018

@jayoshko Ja pisem ci ste ako rodičia alergici a je teda pravdepodobne,ze môže byt aj dieťa. My nie. Neriesim preto alergény. Paradajky uz vôbec-cca od 7.-8.mesiaca v prikrmoch.

lubi40
5. nov 2018

@jayoshko paradajku som davala od 6 mesiaca - prevarenu. Bez problemov

katrin21
5. nov 2018

vsetky alergeny su len POTENCIALNE alergeny, cite MOZU, nie musia vyvolat alergiu.. preto treba vyskusat a ked nic, moze papat, dala by som tepelne upravenu, napr. do omacky do maska na stave, ja som davala tak , mozno v 9 mesicoch sem tam.....samozrejme bez soli.
Paradajka obsahuje lykopen, ktoreho ucinnost sa zvysuje hlavne po tepelnej uprave, je to antioxidant,velmi zdrava vec 🙂

asia83
5. nov 2018

@jayoshko Prečo nie??? Moja pila paradajkovú šťavu ako 4-mesačná.

potvora1
5. nov 2018

@jayoshko ahoj, ja si myslím, že v tých detských prikrmoch sú tie alergény není, asi preto, že je to sterilizované, či mýlim sa?? A paradajky kľudne vyskúšaj dat, môj malý od 10 mesiacov jedol paradajkovu polievku.. Najprv vyskúšaj len trošku a keď nebude mať žiadnu reakciu, môže veselo papať 😉

denisa098
5. nov 2018

@jayoshko naša ma energiu bacha, v deviatich mesiacoch by som ju neskúšala.

lubi40
5. nov 2018

@potvora1 niektore alergeny sa teplom degraduju, ine nie. Napr zeler sa nedegraduje.

potvora1
5. nov 2018

@lubi40 a od kedy sa potom zeler môže? Syn má rok aj dva týždne a kúpila som Nesodlíka, zmes korenia a je tam aj sušený zeler, môže už??? Diky

lubi40
5. nov 2018

@potvora1 ja v tomto nechcem velmi radit. Vysvetlim preco. ZIjem v zahranici a tu je napr rozpis potravin pre babatka uplne iny ako na svk. Tu napr. moze 6 mesacne babo jest sampiony aj jahody...
Ja som potravinovy alergik, ale zatial ani jedno z mojich deti ziadnu alergiu nema a jedia vsetko-jahody, mango, zeler, med, prosto vsetko.

povuma
5. nov 2018

@potvora1 od roka uz v podstate moze vsetku zeleninu a ovocie, takze zeler ano..

potvora1
5. nov 2018

@lubi40 ahááá, tak to chápem..

potvora1
5. nov 2018

@povuma ďakujem, zajtra mu trošku dám do jedla😉

maminuska
6. nov 2018

Ja som od 4 mesiaca využívala imunologické okno a postupne som oboznamovala deti s najväčšími alergénmi ešte za plného kojenia + lepok . Posledný synček je narodený 12/2017 takže v lete mal dovršeného pol roka a odvtedy mu podávam všetko letné ovocie tuzemské ..jahody, maliny , jablká , slivky ,marhule , broskyne a ja melón . Zeleninu taktiež a teda aj zeler, z rýb pstruha a kapra . Rajčíny aj uvarené aj surové od 6 mesiaca .

lacibo
6. nov 2018

@jayoshko kľudne daj, ja som robila z domácej šťavy normálne polievku alebo aj boloňské špagety s mletým hovädzím mäskom, že vraj do roka by malo bábo ochutnať všetko ( zdravé), aby neskôr nemalo alergie..

simca06022011
9. nov 2018

@potvora1 alergén sa nelikvisuje varom ani sterilizaciou...

@jayoshko minimálne pretlak atď určite môže, ja som malej dávala cestoviny s omáčkou a mäsom, zeleninou .. atď.