Môže dvojtýždňové bábo piť prevarenú čistú dojčenskú vodu?

iwa251
13. jún 2013

čajík nechcem dávať(príliš veľa sladidiel a rôznych iných látok ktoré my nepreferujeme) a máme ešte žltačku tak chceme prijímať čo najviac tekutín 😉

brumka
13. jún 2013

vodicka je super rozhodnutie, lepsie ako cajik, a ked viac tekutin ja som davala cucnut z predneho mliecka, jedenprsnik par cucov druhy prsnik par cucov, inak klasicke dojcenie 1krmenie =1prsnik

jankaaa
13. jún 2013

pokial sa dojčite tak nemusis davat vodu ale ak chces tak kludne mozes

zdenkakremenova
13. jún 2013

Myslím,že to nieje žiaden problém,tiež som dávala,ale filtrovanú,mame nato stroj.

lubina
13. jún 2013

dostat aj cajik v lekarni, ktory je urceny priamo pre novorodeniatka. Dokonca im je aj prospesny pre brusko a koliky a pod. Treba sa len opytat v lekarni a dat si poradit.Ale aj vodicka je ok.

zsuzsuka
13. jún 2013

samozrejme kludne..mi sme davali aj vodicku aj harmancekovy cajik...

terezka1947
13. jún 2013

no pri zltacke naozaj musi vela pisat...aby "vypiskal"bilirubin-tak laicky napisane 🙂
moj mal zltacku do 4mesiacov a uz skusal lekar vseeetko,nakoniec som mu musela svoje mliecko odsavat....zohriat na nejaku teplotu-uz nepametam presne kolko a za tyzden som mu ho davala...a odrazu to uplne kleslo....davala som aj prevarenu citu vodicku....cajik som takemu malemu davat nechcela 😒

lusia222
13. jún 2013

Vela mamiciek radi ze ak kojis netreba davat nic viac pit ale ked je teplo ja davam prevarenu vodu alebo dcerke dam do tej vody troska granuloveho cajiku nech to ma neajku chut.Ale najlepsiu mas prevarenu vodu.

matozazzo
13. jún 2013

Kludne, aj prevarenu cistu vodu, dojcenska je tiez fajn. A pomahaju prechadzky na dennom svetle a tiez modra farba - nar. modre obliecky, prikryvka, aj v nemocnici, ked ma dietatko silnu zltacku, davaju pod modre svetlo 😉

tilly
13. jún 2013

ak je dojcene, staci mliecko aj od smadu, ale ak trvas na dalsich tekutinach, tak voda je lepsia ako cajik

zuzkat1
13. jún 2013

Ked kojis netreba vodu. Zbytocne zaplnis brusko "nicim" a bude menej papat... Radsej dojci castejsie. Moja do 13tich mesiacov nepoznala iny napoj nez materske mlieko. Ani v lete v horucavach. Vzdy cikala vela a nikdy nebola dehydrovana.

evabb35
13. jún 2013

Dávali sme čistú prevarenú vodu - Kupovali sme Lucku /už by som ju nekupovala/ ale ak máte dobrú pitnú vodu z vodovodu, tak nemusíš kupovať Lucku v tých nezdravých fľašiach. Netreba kupovať čajík pre novorodeniatka. A ako písali už dievčatá - slniť dieťatko. Normálne vyzliecť do plienky a ku oknu - najmä keď bude svietiť slnko - uložiť bábätko - to pomáha. Detičky so žltačkou sú spavé - tak by som asi budila na kŕmenie a počas kŕmenia sme tiež budili - lebo mne dieťa zaspávalo počas sania. Niektoré detičky so zltačkou nevládzu sať - tak treba odstriekať do fľašky a dávať buď striekačkou alebo cez cumeľ z fľaše - len treba cumeľ z väčšou dierkou - nie ten novorodenecký cumeľ, aby vládalo sať.

hajajanka
13. jún 2013

Ked dojcis, tak dietatku plne vystaci tvoje mlieko (predne mlieko je na zahnanie smadu), takze netreba dietatko zbytocne plnit vodou. Naplnis mu brusko vodou a tak ho na chvilu zasytis a o to menej mliecka si od teba potiahne.
Ak nedojcis, tak bohato postaci dojcenska voda (nie prevarena voda z vodovodu). Granulovane caje urcite nedavaj, su to sladene napoje (pozri sa na zlozenie a prejde ta chut). Je zbytocne davat dietatu prichucovane caje, len "aby to malo nejaku chut". To len my dospeli sa mylne domnievame, ze vsetko musi mat nejaku chut. Omyl!
Ja som mala obidve deti so zltackou, obe mali tazku formu hemolytickej choroby novorodenca a uplne im stacilo dojcenie.

myshalka
13. jún 2013

Moja dcerka pila cistu prevarenu od smadu tiez od par tyzdnov,a vydrzalo jej to do cca 2rockov 🙂

ivuska027
13. jún 2013

Rozhodne ano, moje deti pili od druheho tyzdna aj vodu. Boli plne kojene do roka, ale mali aj vodu, starsi sa narodil v juni, tak si neviem predstavit, ze by pil len raz za 2,5 hod, ked ja som bola smadna furt 😕 Caje a dzusy nemame v pitnom rezime dodnes, len velmi prilezitostne a po dvoch glgoch sa aj tak napije vody, lebo z toho sladkeho sa nevie napit. Urcite nespravis chybu, ked mu das napit aj vodicky 😉

severankasr
13. jún 2013

my sme v tom čase mali tiež žltačku, nám lekárka odporúčala čaj so živočíšnym uhlím, tak som aj dávala. zatial sme stále plne dojčení.

mahulenka87
13. jún 2013

ak dojčíš, netreba dávať min. do 4 mesiacov nič iné. V mliečku má dieťatko dostatok tekutín aj výživy.

skeptik
13. jún 2013

Urcite NIE, 2 tyzdnove musi pit co najviac MM a nie prazdne tekutiny, ktore neobsahuju to, co to dieta potrebuje.

Co su toto za somariny, opytaj sa prosim ta svojjho pediatra skor, to nie je ziadna sranda, neverim vlastnym ociam co sa tu niekedy docitam!

whiterosses
13. jún 2013

v nemocnici mi povedali že jej mám dať piť sladkú vodu, kedže stále bola žltá dala nám tabletky .. takže tekutiny musela aspoň 30ml

abbie
13. jún 2013

ked kojis netreba, ale ak na tom trvas kvoli zltacke, tak len a len cistu vodu

stanislavao
13. jún 2013

urcite je voda velmi vhodna. omnoho lepsia, ako caje.

rora
13. jún 2013

@skeptik ale zas dalsi extrem, naco je to dobre striktne trvat na tom ze vodu za ziadnu cenu???? ved ona nejde mlieko nahradit vodou! ani dietatu nemieni davat pit 2 litre denne! moja bola polroka kojena a to bola zimne dieta cize ziadne horucavy a cajik ci vodu si pytala tym ze ked plakala (myslela som ze od hladu) nakojila som ju ale niekedy odmietla a po cucnuti par glgov vody/caju sa upokojila. cize mne z tohto vyslo ze jednoducho mlieko mala stravu a od smadu druhe. ked to dietatu pomoze sa ukludnit tak preco nie?? ved treba vyskusat aj druhe aby sme vedeli ci neziada ine.... kedze si same nevie povedat co chce.

leleh
13. jún 2013

Mne pediater nakazal v lete ked je horuco (a nielen vtedy) davat aj vodu. Aj ked je len kojene. Ved co mozes pokazit vodou, nic jedine pomoct... 😉 Takze urcite ano prevarenu dojcensku...

nikolet_89
13. jún 2013

ahoj ja som malej davala a to nebolo leto, neviem vravy sa, ze dojcene deti nepotrebuju, ale ja si myslim, ze aj materske mliecko deti vysusa, neviem ja som davala nie vela raz za cas aby sa mala napila 🙂

petramelka
13. jún 2013

a preco by nemohlo?

daniela242
13. jún 2013

Samozrejme vodičku môže, čaje by som nedávala, sú zbytočne sladké.

miku1
13. jún 2013

Ak dojčíš, tak stačí mliečko. Ale ak chceš dávať aj vodu, tak môžeš. Čajíky by som nedávala.

veronika0
13. jún 2013

@iwa251 ci kojis alebo nie, davala by som urcite vodicku.. dieta potrebuje tekutiny a to je jedno ci to je novorodenec alebo starsie dieta, ci je kojene alebo nie... a potom aspon budes mat mensi problem ho naucit na ine tekutiny ako len mlieko...

tinka9000
13. jún 2013

V horúčavách určite áno vodu, ja som dávala tiež pártýždňovej, boli hrozné horúčavy, ale prevarenú čistú vodu, nie dojčenskú. Vodu uprednostniť pred čajom. To dieťa nevypije neviem koľo veľa tej vody, a vôbec nezaplní bruško, bude rovnako hladné, keďže je to len voda. Kľudne do toho. Voda nemá ako ublížiť. Nedá sa predsa dojčiť vkuse, to tiež nie je dobré. Ďalšie plus - naučí sa ti piť pekne vodu, niektoré deti s tým potom majú problém, moja 13 mesačná pije krásne čistú vodu bez problémov.

eir
14. jún 2013

stačí ak budeš plne kojiť, žiadne ďalšie iné tekutiny príjímať bábo nemusí, do 6m je ideálne výlučné kojenie, my sme až od 8m začali ochutnávať vodičku, ale to len preto, že vidí mňa piť, tak len skúša ...

simca06022011
14. jún 2013

ak budu velke horucavy mozes, ale netreba este 🙂