Môže jesť 8 mesačné dieťa párky?

vittoria7777
20. okt 2013

ahojte dievčence,potrbujem poradit.Môj syn ma osem mesiacov papame skoro všetko ale nie som si ista ci by som mu mohla dat párky..dávate svojim deturencom?

iwesska
20. okt 2013

Takemu malickemu urcite nie. Nie je tam nic co by mu prospelo a este navyse nerozlysuje chute natolko, ze by sa mu zunovalo jedlo a potreboval zmenu. Ja to nemyslim v zlom, lebo ked sa ti raz na to nauci, tak potom pride do obdobia kedy si zacne diktovat sam a bude ti odmietat normalne maso a pytat len parky. Ciste maso mu uplne v tomto veku staci. Na porovnanie, moj ma 2r.8.mes. a parok este nejedol a nestazuje si, ze by mu chybal 🙂

nice202
20. okt 2013

moja jedla parky asi od roka a nieco, ale 8 mesacnej som jej to nedavala urcite. pockaj este

zuzanocka
20. okt 2013

Treba si pozriet percenta, kolko masa obsahuju. V Lidli kupujem s obs.masa okolo 90%.. takze ak, tak tie. Ale aj tak asi az neskor.
Ps: Ked som zistila, co je to ten "separat", z ktoreho robia parky, dlho sme ich nejedli :p Potom som nasla tie Lidlove...

iffka2002
20. okt 2013

mne v obchode povedala predavacka ze do troch rokov by dieta nemalo jest ani sunku ani parky.. vraj su v tom same konzervanty a prisady a "éčka", proste nevhodne. Ale maminky davaju šunku asi bežne🙂

andelok
20. okt 2013

@vittoria7777 Urcite nie tak skoro a ak parky, tak take, kde je aj nejake maso. Vacsina parkov maso ani neobsahuje. Ja som dcerke dala prvy raz "parky" ked mala 21 mesiacov a nasla som take, ktore su robene len zo soje a zeleniny. Myslela som, ze to bude humus, ale chutia aj mne aj jej...a su zdrave 🙂

vittoria7777
autor
20. okt 2013

Dakujem baby,tak pockame nemame sa kam ponahlat.len ma tak napadlo že nejaka zmena možno a Iffka nam aj pediatrička povedala,že možme davať šunku

evelynm
20. okt 2013

@vittoria7777 , take male dietatko by este nemalo papat "skoro vsetko". Do jedneho roka je treba davat velky pozor na stravu dietatka pre nezrelost traviacej sustavy.
Parky by som urcite nedavala, v tomto veku som sa v strave zameriavala na zeleninku, ovocie a chude masko.

syrik
20. okt 2013

Ja sa pridávam...moja dcérka má 18 mesiacov a párky som jej ešte nedávala a ani neplánujem...Myslím, že na to má dosť času...aj keď niektoré obsahujú dosť mäsa, je tam aj dosť soli, korenín ( pozor na glutaman sodný ) a najnovšie som sa dozvedela, že by deti nemali jesť ani jedlá s obsahom dusitanu sodného, čo je myslím konzervant...obsahujú ho napr. vákuovo balené potraviny...Čo sa týka šunky, tiež by som si dala pozor na zloženie, koľko percent mäsa má, čo sa napr. pri pultovom predaji ťažko dozvieme, lebo drahá šunka sa nerovná kvalitnej....kupujem salámu všeobecne málo aj pre nás s manželom, a ak, dáme kúsok aj malej...ale s mierou...neuškodilo by to po roku deťom si myslím, keby sa to papá raz za čas...a pritom kamošky z okolia už bežne dávajú aj párky...ale je to o zvyku...radšej nech si zvyká na zdravšie jedlá 🙂

tenerifka
20. okt 2013

@vittoria7777 Urcite je to skoro, parky obsahuju okrem velkeho mnozstva tuku a konzervantov aj vela soli, pre male(a aj vacsie dieta) absolutne nevhodne.
Moje deti(11 a 13 rokov) jedli parky asi 3 x za zivot.....

alami
20. okt 2013

@vittoria7777 skús popozerať tu, ako by mal vyzerať jedálniček 8mesačného dieťatka http://babetko.rodinka.sk/vyziva/zaciname-papat... a porovnaj s tvojím 😉 (chvalabohu, párky sa tam vôbec nenachádzajú, odborníci asi vedia prečo)

zuzi0911
20. okt 2013

Este to nerorhryxe a bolo by mu zle...este pockaj do roku..

blackcat8885
20. okt 2013

V párkoch je kopa svinstva,ja by som to nedala ani staršiemu dieťatu ani sebe.Ale ak chceš dať tak ešte počkaj aspoň pár mesiacov.Teraz radšej mäso kuracie,morčacie-to je kvalitnejšie a zdravšie ako párky.A tu je niečo o párkoch http://www.pluska.sk/izdravie/archiv/zdravie/aj...

irriss
20. okt 2013

Toto tema je tu pravidelne kazdych 6 mesicu, plus minus 😉 a vyvolava SUPER ohlas, ktery se vyrovna snad jen ockovat-neockovat, kojit-nekojit.. 😀
Ke konci Tematu bude pekna hadka.. 😉 (jako vzdy) 😉 🤐 😅

p.s. Strycek Googl Ti pomuze najit, co do parku davaji..od mysich hovinek az po zbytky stareho masa vse🙂

m_ij_ka
20. okt 2013

ešte by som s párkami počkala, nedala by som. Najskôr tak od roka až roka a pol by sa mohol dávať párok, samozrejme ak to bude dieťa chcieť zjesť.

kitty88
20. okt 2013

@irriss a este si zabudla na choditko - to je tiez jedna z tych rozporuplnych tem - davat ci nedavat? 😀

no k teme - urcite by som s parkami este nejaky (kludne aj dlhsi) cas pockala, moja dcerka ma 11 mesiacov a parky zatial nejedla a tak skoro este ani nebude, ja sama to nejem, takze nevidim dovod dat to dietatu... pritom uz tiez papa takmer vsetko, hovorim takmer, lebo stale davam pozor na jej stravu a varim jej osobitne

zuzkat1
20. okt 2013

Moja ked mala 8mes.poznala asi 5 druhov zeleniny a maso. Tusim vtedy dostala prvy rozok a banan. Parok ked mala skoro 3 roky.

irriss
20. okt 2013

@kitty88 no 😀 😀 ale kdybych mela vyjmenovat vsechno, tak urcite dojdu k memu favoritovi (Tema-Otazka 😉 )jestli muzu pres pupik otehotnet, kdyz jsem si rozmazala po tele sprchovou penu s orgasmem.... 🤐 🤐 😵 😵 😵
p.s. k teme: URCITE NE..8 mesicu je malo😉 a podle slozeni parku, ani nevim, kdy je ten spravny cas..😉

kitty88
20. okt 2013

@irriss 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak takychto podobnych zavaznych problemov je tu na konovi obrovske mnozstvo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vittoria7777
autor
20. okt 2013

@evelynm skoro všetko som myslela to,čo može dieťa do roka papat a to co nam napisala pediatricka takze nerobim ziadne pokusy na vlastnom synovi neboj sa

laila22
20. okt 2013

jasne aj slaninu...

zita19
20. okt 2013

@laila22 Najlepsie taku paprikovanu 😀 😀 😀

jonas17
20. okt 2013

@irriss
@kitty88 zabudli ste na najčastestejšiu otázku, kedy može dieťa začať jesť pribináčik 😀 najobľúbenešie "jedlo" , alebo prvý príkrm na koni 😀 😀

k téme: nie, párky deťom nie, ani dospelým nerobia dobre...okrem tých myších kožíškoch ( neviem, ako sa to skolonuje správne česky 🙂 )obsahujú glutamán, aj ked je na nich napísané, že nie, ten sa tam skrýva pod iným názvom, potom dusitan sodný, ktorý sa dáva do všetkých mäsových výrobkov...a plno éčiek, ktoré spôsobujú rôzne alergie a choroby. 8 mesačné dieťa by malo poznať pár druhov zeleniny, možno mäsko a možno už aj ovocie...a hlavne, materské mlieko 😝

irriss
20. okt 2013

@jonas17 Sakra..vidis, Pribinacek jsem prosvihla, ale uz mne na nej nekolikrat holky upozornovaly...tim, ze vzpominaly.. 😀
Jinak rada bych udelala Reklamu na Tema o Prdu, kdyz se budete chtit odreagovat..tak v Teme sbirame historky o Prdech..No kazdy sbira neco jineho, nekdo Nalepky, nekdo Prdy 😀 😉

ejuska79
20. okt 2013

@vittoria7777 podla mna je este malicky....ja som parky skusala len nedavno, dcerka mala uz 3 roky a maly 1,5 roka... ako par kuskov zjedia, ziadna slava, tak raz dva krat do mesiaca im dam..

salome_82
20. okt 2013

Mňa by zaujímalo prečo sa vôbec niekto zamýšľa nad tým, či dať 8 mesačnému dieťatku párky. Odpoveď je snáď jasná... Argumentovať stratou fantázie pri tvorení jedálnička je prinajmenšom čudné. Veď 8 mesačné dieťa papá len pár týždňov a tých potravín, ktoré môže papať je veľké množstvo a dajú sa zaujímavo kombinovať. Ak ste bez fantázie, kúpte si detskú kuchárku...

martina1305
20. okt 2013

@vittoria7777 urcite nie...udeniny sa detom vôbec neodporucaju, zo zdravotneho hladiska...odporucam si zohnat knihu od Igora Bukovskeho "Navod na prezitie pre bejby" a tiez "Hned to bude, Anjelik", tam je vsetko vysvetlene

millatina
20. okt 2013

NIE v žiadnom prípade

evitka3
20. okt 2013

@vittoria7777
Ach jaaaaj maminka citaj vela roznych clankov o strave najmensich, na internete je toho habadej, co preboha nemas fantaziu a chce ranajky dietata odbit tu mas zjedz parky a hotovo? Fakt zasnem nad neinformovanostou niektorych matiek, hlavne, ze deti maju....

jankagun
20. okt 2013

@zuzanocka lidlacke parky maju najvacsi podiel masa na trhu 🙂 tie papame aj my..

aliza
20. okt 2013

@vittoria7777 panecku, taky humus, ako parky, nedavam ani len psovi 😕, nieto malemu babatku.