Môžem dávať ľanové semienka do prvých príkrmov?

krlucia
24. máj 2019

Ahojte, myslite ze sa mozu pridavat do prikrmov pomlete lanove semienka na lepsie travenie pri zavadzani prvych prikrmov. Maleho bolelo brusko z mrkvy. Nevedel sa ani vykakat. Potom som mrkvu vylucila, ale pridala som lanove semienka do prikrmov /zatial len do jablcka/ aj to len max 3 dni. Teraz mu uz nedavam dam mu tak o 3 dni zase. Ale kakal aj 2x do dna z nich a tak ze som ani nevedela kedy sa. Aj noci sa nam ovela zlepsili.

elzena2
24. máj 2019

@krlucia ano,jasne, aj my sme tak fungovali

lindusss2016
24. máj 2019

@krlucia kludne davaj lan, ale namoc ho vecer a nechaj do rana napucat, potom ho pomixuj

krlucia
autor
24. máj 2019

@elzena2 super. A kolko krat do tyzdna? Aj kazdy den? A kolko ste toho davali do prikrmu?

krlucia
autor
24. máj 2019

@lindusss2016 to je lepsie ked napuci a tak sa rozmixuje?

lindusss2016
24. máj 2019

@krlucia no tak z nich dostanes najviac zivin a oni v tej vode vytvoria taky sliz, ktory priaznivo posobi na peristaltiku. Ved vyskusaj a uvidis sama urcite rozdiel

miriam439
24. máj 2019

@krlucia Neviem, či sa môže dávať detom, nemám skúsenosť. Ale čítala som, že má väčší účinok namočeny, užiť aj s tým slizom, čo sa z tej vody vytvorí. A keď sa melie nasucho, tak hneď spotrebovať, nemliet si dopredu viac do zásoby.
Inak existuje okrem tmavého ľanu aj svetlý ľan, myslím, že sa volá zlatý a vraj je ešte viac účinnejší ako tmavý.

lindusss2016
25. máj 2019

@miriam439 zdroje pisu rozne, co sa tyka deti. Ja som davala od 7.m a vsetko v pohode

krlucia
autor
25. máj 2019

@miriam439 ano aj zlaty mam doma. A meliem iba vtedy ked mu ho davam do prikrmu 😊