Ako pomeliem ľanové semienka?

lana28
5. feb 2015

Má niekto skúsenosti s lanovými semienkami ako ich treba pomlieť? mali by sa mlieť v mlynčeku na mak........možem použiť aj kavový mlynček na ľanové semienka /ten mam doma/ alebo si mam kúpiť mažiarik..........co vy na to?

belllinka
5. feb 2015

@lana28 Ja meliem v tomto mlynceku na kavu. Je skvely:
https://www.mall.sk/mlynceky-kavu/bosch-mkm-6003

lana28
autor
5. feb 2015

diky, ja mam taky isty, tiez som spokojna, takze mozem na nom mliet tie lanove semienka.....dik

bibistec
5. feb 2015

mne napr. poradili ze aj v maziari sa daju ale neskusala som

lana28
autor
5. feb 2015

tak čo použivať? mlynček na kávu či mažiarik?

stepanka274
5. feb 2015

Mlyncek na kavu je rychllejsi a jednoduchsi

nasatina
5. feb 2015

Ahoj, najlepsie je mlet ručne - aj mak, aj ľan obsahuju oleje ktoré teplom v mixeri tratia kvalitu, treba vždy pomlet len to, čo spotrebuješ...Všetky semienka meliem kovovým mlynčekom...

zuzulikh
5. okt 2015

odporúča sa však spotrebovať po zomletí ihneď.

nutrimas
5. okt 2015

Lanove semena je dobre pomliet na makovom mlynceku a po pomleti ihned spotrebovat, v opacnom pripade semena na vzduchu zoxiduju a stavaju sa toxickymi.

katrin21
5. okt 2015

my to melieme takym mlyncekom z Lidla, elektrickym s nozmi,ako je na cibulu alebo cokolvek ine... ma to dole nadobu, hore zeleny vrchnak, ktory sa pritlača a tym melie....

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karin1104
3. nov 2015

aj ja by som odporúčala skôr ten ručný mlynček, alebo mažiar. A určite nemlieť do zásoby! Alebo ďalšia možnosť, kúpiť si panenský ľanový olej, ale aj to si treba rozmyslieť, kde ho kúpiť! Určite by som nekupovala v obchode, kde leží dlho na polici. Musí sa uskladňovať v chladničke! Ja si ho kupujem z jednej farmy pri Galante, kde ho pestujú aj lisujú. Je to úžasná vec🙂 A samozrejme ho treba papať pomiešaný s bielym jogurtom, alebo tvarohom, aby sa jeho účinky naplno "rozvinuli"...ale veď si to môžeš nájsť na nete..

katema
22. nov 2016

@karin1104 mozem poprosit o kontakt odkial si ho kupujete? Na tu farmu z galanty..
Dakujem 😵

karin1104
22. nov 2016

Ahoj...je to farma Ovčarovič pri Galante, majú aj e-shop, ale ja im stále pošlem mail a mám ho určite čerstvý.. info@pestrecmariansky.sk

miska569
Odpoveď bola odstránená
Zobraz