Môžem jesť nivovú omáčku, keď kojím?

ada510
7. nov 2013

Maminky kojim mám 3 mesačného synčeka jem skoro všetko a nemáme problém ale predsalen sa s pýtam racej či si môžem dať aj Nivovu omáčku? Ďakujem

maryanna
7. nov 2013

ach boze....to su otazky. nie si chora iba dojcis mozes vsetko. a ujo google je tiez dobry pomocnik

lubkasofia
7. nov 2013

ahoj aj ja som jedla všetko, aj nivovu omáčku 🙂

sedmokravka
7. nov 2013

@ada510 ked mas pochybnosti, tak pocuvaj seba a ver svojmu materinskemu instinktu. ziadna z nas si tu nezoberie na zodpovednost ked sa tvojmu malemu nieco stane. kazdemu sadne nieco ine, nivove asi chapem kvoli comu sa pytas, alebo sa chystas zjest nejak enormne vela naraz?? lebo klasicky mierne, cohokolvek, neviem preco by malo vadit... 3 mes. je uz dost.

elise
7. nov 2013

pokial nebudeš jesť nivovu omáčku každý den 2 -3 litre tak je to v pohode z každého treba po troške dávať a sledovať bábo moja malá je v pohode a to jem aj kapustu aj hrášok pri synovi som skoro nič nemohla jesť.

poleva
7. nov 2013

v záruke isto 😀

jaja34581
7. nov 2013

niva by sa nemala kvôli listérií ani v tehu a ni počas dojčenia

demo
7. nov 2013

ak je z pasterizovaneho mlieka (co je uvedene na obale) tak ano. inak, kvoli listerii pre istotu nie. To sa tyka aj inych plesnivych syrov. V zasade sa to tyka aj nepasterizovanej bryndze - ktora je ale inak samozrejme prospesna.

danim
7. nov 2013

ja na tvojom mieste by som s tym este pockala.. dieta ma len 2 a pol mesiaca.. pre pokoj dietata, t.j. tympadom aj teba.. vydrzis nie ? 🙂 ( ci ti to stoji za ten risk, ze ti bude dieta revat ? )

siska53
7. nov 2013

Ja sice plesnove syry milujem,ale vraj pocas tehu a dojcenia nie su vhodne (ako aj huby-toxiny),preto ich nejedavam ani teraz,ked ma moja este dojcena uz 19 mesiacov. Ja si teda netrufam a v tvojom pripade by som urcite pockala.

m_ij_ka
8. nov 2013

ja som jedla nivu počas dojčenia a nič mi nie je a ani mojej dcérke. Ale samozrejme všetko treba s mierou.

brumka
8. nov 2013

ahoj mne pediatricka zakazala jest plesnove syry prvy rok, a u nas je riziko, mm je silny alergik na penicilin, tak ja som to vysadila z jedalnicku

salome_82
8. nov 2013

Ja som si dala, ale až niekedy po polroku dcérky. Na mamile píšu, že počas dojčenia môže žena jesť všetko, ale ja s tým úplne nesúhlasím. Po niektorých potravinách malinkej zčervenie riťulka. Na tvojom mieste by som ešte počkala a potom sledovala, či je bábo OK. Keď bude, veselo do toho 🙂 Takto postupujem pri všetkých potravinách, o ktorých mám pocit, by nemuseli byť úplne kóšer 🙂

bianca
8. nov 2013

neznamena ze ked ti tu 100 bab napise ze sa nic nestalo ,ze to bude platit aj po 101 .Myslim ze taku somarina ako Niva sa da na tych par mesiacov obatovat koli babatku a ak mas akekolvek pochybnosti tak si ju proste nedas a urcite to prezijes.Riskovat listeriu koli 15 minutam jedla sa urcite naoplati 😉

zajka1
8. nov 2013

dojcenie je po tehotenstve asi dalsia choroba 😀 tu na konovi, mozte jest vsetko, iba keby babo nejako reagovalo tak tu potravinu vylucit

vejula
8. nov 2013

@ada510 raz za čas si môžeš dať babatku to neuškodí. Nemusí to byť zrovna každy den, ale zas uplne straniť sa jej nemusíš. A nič si nerobi s odpovedí typu, ch bože to su otazky. Ono niekto si musi aspon takto sebavedomie zdvíhať tým, že druhých zdrbava za somariny 😉

pisklava1
8. nov 2013

ked je to omacka, tak je asi varena a to by aj potencionalna listeria neprezila..urcite nechat trosku zovriet a v pohode

sonagolisova
8. nov 2013

ano mozes..listeria sa varenim nici a predpokladam, ze omacka presla varom .... netreba hned panikarit..ani vajcia nejeme surove ale si ich tepelne upravime 🙂

d_anica
8. nov 2013

Ja som ako tehotná plesňové syry nejedla surové, pár krát som si dala tepelne upravené. Od 2,5 mesiaca synovho jem všetko. Myslím, že omáčku z nivy si pokojne dať môžeš, pokiaľ nie ste alergici. 🙂

denisafono
8. nov 2013

podla mna sa moze vsetko s mierou, asi nejdes zjest liter nivovej omacky z kg nivy, ci??????????

ladydasha
8. nov 2013

Listerióza je pre tehotné nebezpečná v tom, že napadá placentu. Keď kojíme, placentu už nemáme 🙂 a teda niva ani iné plesnivé syry by nemali byť nebezpečné.

katuska1144
8. nov 2013

v tehotenstve by sa nemala..ja kojim a jedla som aj nivu aj gorgonzolu aj samotnu,nielen v omacke...tak nevidim ziadny problem..mojej dcere nevadi nic len cerstvy chlieb,okrem toho jem vsetko az na strukoviny a kapustu