Mrazenie príkrmov

1. aug 2023

Ahojte, bežne mrazím zeleninu+ plus mäsko vo forme príkrmu, to viem, že môžem, ale môžem zmraziť aj zeleninu + cestovinu? /Ryžu, pšeno, kuskus, pohánku.. bude to dobré?

pribinak
1. aug 2023

Zamraz a ochutnaj.

autor
1. aug 2023

@pribinak to si mi fakt pomohla týmto komentárom 😆... Nemám čuch ani chuť

pribinak
1. aug 2023

Nie, var čerstvé. Čerstvé je cerstve. Malé babo si zaslúži čerstvé jedlo

patka06
1. aug 2023

Odkladám do mrazničky ryžu aj cestoviny, ktoré ostanú navyše - pre dospelých - je to normálne jedlé
Príkrmy som vždy robila čerstvé - veď sú za pár minút hotové

autor
1. aug 2023

@patka06 veď hej, ale keď mi zostane ako teraz 300 ml príkrmu navyše tak čo s tým? Vyhodiť mi to príde naozaj škoda

patka06
1. aug 2023

to by som odložila do chladničky, na druhý deň ohriala

autor
1. aug 2023

@patka06 to mi aj tak zostane 200 ml navyše a dlhšie ako 24 hodín by sa to v chladničke držať nemalo, že by som to ponúkla aj ďalšie dni.

patka06
1. aug 2023

Nič sa nestane ak zamrazíš, nabudúce uvaríš menej

ropucha6
2. aug 2023

Zamraz…ono to bude take vodovejsie, ja som myslela, ze mi to mala ani nezje, ale kupodivu chutilo. Raz za cas sa nic nestane.

taktotedanie
3. aug 2023

Nikdy nemrazim ani pedi neodporucala
Vzdy cestve max 1 den v chladnicke vydrzi

sovica
3. aug 2023

@autorka Ja som normálne mrazila do takých malých boxičiek, mala som to presne rozpočítané na porcie. Čiže to, čo som rozmrazila, to sa zjedlo. Bolo to stále chutné, nebolo to vodavé. Samozrejme, nikdy toho nebolo veľmi veľa a zjedlo sa to v priebehu týždňa. Bola to veľká pomoc, ak som nemala čas alebo chuť práve variť.
Nerozumiem tomu, keď ženy kúpia radšej presnidávky v DM-ku, ale doma uvarená a zamrazená presnidávka nie je podľa nich vhodná🙄 Podľa mňa v tom nie je žiaden rozdiel.