Musí bábätko piť len čaj pre novorodencov?

jessinocka
5. dec 2014

Od kedy mozem babatku davat pit klasicky ovocny caj, kupeny pre dospelych v nalevovych vreckach? Napr Mistral

denisafono
5. dec 2014

Do roka pila vodu pripadne ovocnu stavu-doma odstavenu, pripadne caj pre deti. Potom po cca 1roku veku som uz osobitne nevarila ani caj ani jedlo, Caj nesladim max tak v zime medom,
@jessinocka

astonka
5. dec 2014

@jessinocka no ja som davala až po roku určite nie skor...ved v ponuke je veľa detských čajov...

sonetta
5. dec 2014

@jessinocka ja som taky pre dospelakov zacala davat az teraz od 2rokov. na vyber je vela detskych cajov. 😉

jessinocka
autor
5. dec 2014

No moja mi chce iba hruskovy sunarek, tak som rozmyslala, ze jej pridam nejaky taky, ale nebudem teda vymyslat...dakujem za rady
@sonetta
@astonka
@denisafono

katy1979
5. dec 2014

@jessinocka pozna sladke bude tazke naucit ju pit nieco ine. najlepsia je cista voda.

lucy125
5. dec 2014

Ja som davala čajik detsky asi do 15.mes. až potom klasicke dospelacke ako Mistral,Picquick atd.mne od malička nechcel vodu a boli sme od narodenia na UM a narodil sa do leta,tak Dr kazala čajiky detske.Miloval granulovane,tak ich pil,samozrejme som robila aby neboli moc sladke.Po 15.mes. pil dospelacke čajiky osladene medom a citronom alebo steviovym cukrom.

adka629
5. dec 2014

vsimla som si, ze ma babatko len 4mes..takze podla toho, ci je babatko dojcene..ak ano..netreba davat nic..ak nie a je krmene UM tak ku prikrmom staci tiez len mliecko..a nie je dobre davat sladke caje uz tak malickemu babatku..je vseobecne zname, ze sladene napoje este viac smädia..ak chcete davat ine tekutiny okrem mlieka..najlepsie co pre malicku mozete urobit je naucit ju na cistu vodu..

sense
5. dec 2014

moja bola na Um a mala problemy s bruskom a hlavne so stolicou...tak sme davali vodu prevarenu po lyzickach ale. cajik urceny pre dany vek, teraz ma 19 mes. a davam feniklovy, kamilkovy, bylinkovy alebo ovocny urceny pre deti ale uz osm povedala ze dam normal ovocny caj ci uz teekane alebo mistral i ked najradsej mam osobne sypane caje...a nesladene, nesladime ani my doma caje ...

a tie presladene granulovane som kupila raz a dodnes je tam v supliku lebo mala ho ani nechce....

lorela
5. dec 2014

@jessinocka A nie je lepšia čistá voda? Prípadne s ovocnou šťavou?

S prvými príkrmami začínaš s vodičkou, neskôr môžeš pridať, ale aj nemusíš detské čaje. Nesladené, samozrejme.
"Dospelácke" umelé stačí, ak bude mať v škôlke. V čajoch ako Mistral je kopec bordelu.

siska53
5. dec 2014

@jessinocka a naco caj? Davaj cistu vodu. Moja do 2r.pila len to. Ja som caje davala az po 2r.,ale aj tak ich velmi nechcu. Este 4,5r.syn vypije osladeny caj (sladim medom,xylitolom,ak nemam,tak trstinovym cukrom), aj to nie vzdy...Cajov sa este napiju dost. A zas..bohvie,co je vo vnutri,tak cim neskor tym lepsie. A granulovane caje len vynimocne,pouzilavala som ich ja na vybublinkovanie viney a 2r.synovi len.obcas trochu. Malej do 2r.tiez.

jessinocka
autor
5. dec 2014

@lorela jasne, ze je najlepsia cista voda, ale tu do nej nedostanem ani za svet...jedine po lyzickach, tak lyzickujeme, ale aj to len 3-4lyzicky a potom vypluva...skusala som vsetky mozne cajiky nesladene pre deticky, tie tiez ani za svet, jedine ten hruskovy granulovany a ten jej davam len polovicnu davku, len pol lyzicky caju do 50ml vody, takze je iba trochu sladky. Mavame aj problemy s kakanim (je na UM) tak musi pit viac tekutin...

jessinocka
autor
5. dec 2014

@siska53
@lorela
@sense
@adka629
@lucy125
@katy1979
ja by som bola najradsej, keby len cistu vodicku pila :(

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lorela
5. dec 2014

@jessinocka Nič nie je stratené, skús ju postupne odvykať. Granulované čaje sú fakt najhoršie - ešte aj kopec cukru, veď to 4-mesačné bábo vôbec nesmie.
UM riediš vodou, tekutín má dostatok. Nebude problém s UM ako takým? Neodporúčala lekárka vymeniť značku?

adelakk
5. dec 2014

Moj syn prvy krat pil akykolvek caj ked mal 1 a pol roka. Dovtedy sme zili v anglicku a tam odporucaju pit len vodu. Aj tak sme ho na caj moc nenavykli. Pije ho skor iba ked je chory. Dcera ma teraz jedenast mesiacov a cajpila asi desatkrat za zivot. Ja nie som za pridavanie cukru do caju a tak jej caj nechuti. Deti, ktore su iba na materskom alebo umelom mlieku maju tekutin dost. Iba vo velkych horucavach sa moze pridat cista voda. Ale to teraz nehrozi. Detom, ktore su prikrmovane treba davat iba cistu vodu.

adelakk
5. dec 2014

Teraz som si vsimla ze ma problem s kakanim. Skuste odvar zo susenych sliviek. To zabera a odporuca sa aj u malych babatiek. Alebo vlaznu vodu. Niektore deti chcu iba vodu, ktora je okolo 37 stupnov.

senta_sofia
5. dec 2014

@jessinocka mne sa klasicke caje v nalevovych vreckach osvedcili viac, ako tie granulovane, to skyslo aj ked som to mala zaliate v skle, ani sa necudujem, ze je tam napisane, ze ho treba pripravovat vzdy cerstvy... Ak jej das nejaky ovocny, ze sa vyhnes nejakym prudko bylinkovym, tak myslim, ze v pohode jej to dat mozes, lebo ak si pozries zlozenie, v 90% je to bud jablkova duzina a ibistek alebo nieco take a umele aromy, cize to iste, ako v tych detskych

adka629
5. dec 2014

@jessinocka ja by som postupne viac a viac riedila ten granulovany..ak je teda nanho taka navyknuta..a zriedila ho nakoniec tak, ze ostane len cista voda..moja rada..ako ked sa clovek odvyka od fajcenia napr..kazdy den menej cigariet az nakoniec vobec..len malo ludi vie prestat zo dna na den..tak aj babatku..riedit..riedit..az bude pit cistu vodu.. 🙂

sense
5. dec 2014

ak ju chces so sladeneho caju ucit na vodu tak zacat pomaly a postupne pridavat menej caju a viac vody, skus vzdy o par zrniek menej az sa dostanes k nule....popr. jej sprav detsky feniklovy cajik, ten je jemne nasladly...alebo s anizom...

gaby21
5. dec 2014

@jessinocka Ahoj, mna by iba zaujimalo, či malej nejako pomáha tento akože čaj pri kakaní? Toto je to najhoršie či si mohla zvoliť, už ju nikdy nenaučíš na čistu vodu. MOmentálne ju pravdepodobne odmieta preto, lebo ju vobec nepotrebuje, chceš to do nej nasilu napchať, fakt neviem načo, potrebuješ do nej strkať iné tekutiny ako mlieko, je strašne malinká na takéto pokusy, problém s kakaním skus vyriešiť iným spsobom.

katarinamarkova
5. dec 2014

@jessinocka najlepsia je cista voda. detske caje sa v 99% priapadoch nelisia zlozenim od tych ,,dospelackych,, . hocijaky sackovy caj je lepsi ako sladeny granulovy. takze ak ma drobec chut na tvoj caj, kludne sa s nim podel 🙂

mitomi
5. dec 2014

Ahoj,ja so davala malej ked mala 10 mesiacov caj pre dospelych,nie velmi sladeny. 😲

jana_eyre
5. dec 2014

@jessinocka ved 3-4 lyzicky su v pohode, postacujuce.. ak ma zapchu, tak jej ponukaj vodu po lyzickach castejsie, pokial je na UM..

jessinocka
autor
5. dec 2014

@lorela dopije este tuto krabicku, teraz ma babylove a prejdem na Hami, mozno to bude lepsie
@adelakk vyskusan tu teplejsiu, to som uz od viacerych bab pocula
@adka629
@sense jj, tak to aj robim. A cajiky som skusala aj feniklovy a aj harmancekovy, sackove pre deti, tie nechcela

sense
5. dec 2014

@jessinocka skus davat po lyzickach, napr. hipp ma cajik ked maju deti problemy s bruskom al. kakanim, je bez cukru je to kvazy len rozmlety kmin, fenikel, aniz a este nieco a je sladky hoci je bez cukru...mozno ich nechce preto lebo je navyknuta na tie granulovane co v podstate s cajom nemaju nic spolocne....

sam2
5. dec 2014

@jessinocka ja som tiez drobcovi davala granulovane caje, ked som zistila aku chybu robim, bolo uz neskoro a maly nic ine nechcel. Tak som zacala kupovat stavy od hipp a babylove a riedila to vodou. Raz sa mi stalo ze som zabudla kupit, tak som malemu urobila detsky bilinkovy caj, ktory som mala v skrini a pridala don trosku trstinoveho cukru. A syn to v pohode vypil. Takze som postupne zacala znizovat davky cukru az nakoniec pil cisty caj. Dnes (ma skoro 16 mesiacov) pije na ranajky cajik (detsky) a potom cez den cistu vodu...vobec s tym nema problem. Je sice pravda, ze vodu mi zacal pit ked sme presli z flasky na pohariky, ale tvoj drobec je este malinky, takze by nemal byt problem...vlastne vsetko je to v principe to, co pisali kocky vyssie:znizovat davky granul az ostane cista voda 😉 takze este sa da ta chybicka napravit a uvidis ze dva tyzdne si na hruskovy cajik ani nespomeniete 😀

siska53
5. dec 2014

@jessinocka tak lyzickuj tak tie 3-4lyzicky a daj pauzu a za dakych 15-20min.zas. Ako keby dieta malo hnacky ci vracacky,tam tiez len tak sa to robi. Moja teraz,ked bola chora (ma uz ale 2,5r.), tak odmietala pit. Tak som jej kvapatkom,co mame z jedneho probiotika,kvapkala kazdu chvilu do pusiny,nez teda zacala opat pit reltivne normalne..

jessinocka
autor
5. dec 2014

Dakujem za rady baby 🙂