Od koľkých rokov môžu deti piť zázvorový čaj?

terezka1947
21. okt 2013

mamicky,od akeho veku ste davali svojim detom pit zazvorovy caj?moj ma dva roky...a je nachladeny,tak som chcela vyskusat-klasicky sackovy..mne velmi pomaha,tak by som rada poliecila nadchu aj tymto cajom...dakujem za vase skusenosti...

kaja73
21. okt 2013

@terezka1947 zazvor je vraj nevhodny pre deti do 2 rokov.
Ma silnu chut a napr moj ma 3,10 roka a nevypije to-stipe ho.
A zas slabucky vyluh asi nema ten efekt.
Skor by som ti poradila dat malemu na prechladnutie tymianovo-cibulovy sirup.
Lahko si ho spravis doma-cibulu nakrajas a zalejes medom-nechas stat par hodin,potom cibulu vyberies a davas pit po lyzickach 5-6 krat za den .
Tymianovy sirup-cca 2 deci vody ,plus 7-8 lyzic cukru-varis cca 20 min-aby to trochu zhustlo a potom tam vsypes cely sacik tyminau z potravin-je to cca 14g suseneho tymianu- a nechas luhovat do vychladnutia-potom scedis.
Mozes to potom zmiesat spolu s cibulovym sirupom a podavas to spolu-5-6 krat za den cajovu lyzicku.
PS-ja to este doplnam citronovou stavou.

lubiku
21. okt 2013

Mne ho maly vypije s medikom a davam ho od 2 rokov 😵

terezka1947
autor
21. okt 2013

@kaja73
@lubiku skusila som mu urobit taky slabsi,teda akoze sebe..odliala som a doplnila jeho "pociu"vodou....a trosku cukru...ale tazko to do neho ide....joj,on ma celkovo problem s cajom...skor este cistu vodu,aj to uz musi byt...alebo v noci,vtedy vypije aj 250naraz...vyskusam ten cibulovy sirup...dakujem za tip 😉

alami
21. okt 2013

@terezka1947 od dvoch rokov, kuk v článku celkom dole http://primar.sme.sk/c/6808809/zazvor-je-zdravy... uvar teda slabší, skús aj pravý zázvor, malý kúsok nakrájať, ja k tomu pridávam aj prvosienky a šípky(rozdrvené, alebo porozkrajované) a elixír je na svete 🙂

horana
21. okt 2013

oficialne sa uvadza od 2 rokov, niekde od 3

sackovy byva tak slabunky ze od hockedy, este som nezazila ze by v takomto bol vobec rozpoznatelny
a inak odkedy - odvtedy co je ochotny to vypit
ak vela osladis medom a das do prierazne inej chuti ovocneho a pod., tak aj vyluh v postruhaneho alebo nakrajaneho cerstveho
nas v tom veku uz bastil cibulu na kvanta
su narody - JV Azia - kde uz mimina jedia tak palive veci vratane aj zazvoru ze priemerny nasinec by sa odpalil a deti su tam zdravucke, je to len o zvyku

uz som citala aj nazor ze napr. bazalku az od 12 rokov!
kedze ju ako rodina milujeme, deti ju bezne v malych mnozsvach konzumuju, a zatial ujmu nepozorujem

ono, ja asi pokladam za nebezpecne uplne ine typy ci kombinacie potravin, zaujimave ze niektore z nich su uz v niektorych detskych vyzivach 😠

sisikejc
15. nov 2014

@kaja73
@kaja73 Ahoj prosim ta ten sirup potom dat do chladnicky??a ma to daku trvanlivost napr 20-30dni?????

zuzzzzy
2. dec 2014

Od 2 rokov

evittam
2. dec 2014

Tak moja dcéra má 11 mesiacov a už dávno jej dávam aj zázvorový čaj a nič jej nie je a ani jej nič nechýba.... 😉

ikaika
3. okt 2015

moj nepije dodnes, vzdy ho stipal v ustach ☹ ,