Od ktorého mesiaca môžem dávať krupicovú kašu?

anjika42
5. apr 2016

mám na mysli pšeničnú krupicu, ktorá má na sáčku názov - detská - že ako staré musí byť dieťa, aby som mu z nej uvarila kašu - samozrejme bez cukru a kakaa!!!, kašu s banánom napríklad - niekto uvádza, že až po roku, iný že od pol roka.... ďakujem

denisamarek
5. apr 2016

tak krupicova kasa sa zaraba s miekom. pokial davate dietatu kravske mlieko, tak uz teda asi mozte.

alexandra206
5. apr 2016

od 1roka je to na krupicovej kaši napísane

bonaqa2013
5. apr 2016

známa mala doma hladoša - dieťa sa jej v noci budilo, tak mu dávala kašu od 4 mesiacov.
Inak dá sa to urobiť aj z materského mlieka. Do troška vody sa dá napučiť detská krupica, po chvíli sa dá variť a po uvarení sa pridá materské mlieko ...ak sú hrčky - rozmixovať...

luba41
5. apr 2016

to je nejaké zdravé výživné jedlo pre dieťa? len vela sacharidov a "prázdne kalórie"..

janickacrazy
5. apr 2016

podľa mňa možeš dávať od 6mes., keďže obsahuje lepok, ale ved sú aj iné kaše, napr. ryžová tá sa može od 4mes.

anjeli_k
5. apr 2016

Ahoj, krupicova kasa sa ma podavat, ked ma dietatko osem mesiacov.mam to priamo od nasej pediatricky.

reliovap
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilinka1109
11. máj 2016

Ja mam 4 mesacneho chlapca a davam mu kasicku ale urobenu v doj.vode nie hustu taku strednu aby to papal cez flasku a davam do toho um.mliecko.

qwertxy
11. máj 2016

mne pediatricka povedala, ze lepok (teda aj krupicu) po ukoncenom 7.mesiaci, ale sama podotkla, ze informacie sa roznia

lenkacalikova
11. máj 2016

Nam lekarka odporucila po 7.mesiaci. tiez dala tip,ze ak bude drobca z kase boliet brusko (krupica je vraj tazka),tak predtym namocit do vody ako strukoviny...neviem vsak potvrdit,nic nas z krupicovej kase nebolievalo..naopak,mohol by ju jest kazdy den 🙈😂

vedorka
11. máj 2016

pri prvom synovi skoro pred 20 rokmi som davala s kravskym mliekom po 4 mesiaci, vtedy neboli informacie a net... v podstate mu nic neni 🙂
druhemu teraz co ma dva roky som ju este nedala, ani asi nedam, neni dovod, robim mu klasicke kasicky co sa rozrabaju s horucou vodou a maju ich vo vegetkach: spaldovu, psenovu, ryzovu atd.
klasicka krupica neni podla mna bohvie co a prezitok, asi by som ju davala najskor po roku a v podstate nevidim ani dovod preco ju varit, ked dnes existuju ovela zdravsie kase.