Odkedy môžem malému pridať trošku kakaa - granka?

littlebaby
1. feb 2012

Chcela by som mu urobit mliecnu ryzu a posypat to grankom

vevet
1. feb 2012

Ahoj, podľa mňa ak už má viac ako rok, tak by si mu mohla jemne posypať ryžu grankom. Môj malý má rok a pol a už som mu tak dávala. Potom časom (keď bude mať 2 roky) môžeš zvýšiť množstvo granka.

nice202
1. feb 2012

od roka moze

littlebaby
autor
1. feb 2012

@nice202 moj ma 10 mesiacov

nice202
1. feb 2012

@littlebaby tak ma este cas

kvetinka211
1. feb 2012

@littlebaby najskor po 2 roku by som dala, ak vobec ... granko vobec nepotrebuje k zivotu .. pokial o nom nevie, tak mu ani nechyba .. kasu mozes posypat skoricou a do mliecka mu rozmixovat banan, neskor ked uz bude moct tak jahody ci ine ovocie a bude ho mat s prirodnou prichutou

littlebaby
autor
1. feb 2012

@kvetinka211 banan mu nechuti a skorica alergizuje

moni
1. feb 2012

@littlebaby
granko/cokolada nealergizuje? nehovoriac o prazdnych kaloriach...
bud dbas na nejake odporucania, alebo nie 🙂

kvetinka211
1. feb 2012

@littlebaby no v knizke co mam je skorica a vanilka povolena od 10.mesiaca, samozrejme by to bolo ine kebyze ste niekto v rodine na nu alergicky. Urcite je menej rizikovou z hladiska alergii nez kakao ci jeho vzdialeny pribuzny granko . Ale vsak mu ho kludne daj, je to tvoje dieta .. ja tomu mojmu tieto veci zatial nechcem zbytocne davat:
Zloženie: cukor, kakaový prášok so zníženým množstvom tuku, emulgátor (sójový lecitín), jedlá soľ, vitamíny (B1, B5, B2, PP, B6, E, vápnik), koreniny, aróma. Môže obsahovať stopy mliečnych bielkovín.

anjelicek26
1. feb 2012

Skorica nealergizuje, ale je zla na pecen, preto do troch rokov nie a aj do 7 rokov velmi obmedzene, Existuje ceylon a este nejaka ina lacna skorica, ta lacnejsia ma omnoho viacej Cumarinu (obsahuju ho ale obe), co sa radi medzi rakovinotvorne latky. Proste s mierou, max skoricu este nemal... aj u 7 rocneho dietata je denny limit 3 skoricove hviezdicky, ak si viete predstavit to pecivo, 2,5cm maju priemer... u dospeleho je to 10 tychto hviezdiciek...

Vanilka podla mna v pohode, kvalitne kakao od roka, ak to chces fakt na posypanie kase, tak preco nie, ako napoj kazde rano kazdy vecer by som to nevolila... a KAKAO, granko je nieco uplne ine namiesane....