Odkedy papá vaše dieťa samo?

jankali
27. jún 2012

Čaute dievčatá, maminky🙂 Dnes mi napadla taká otázka (a dám ju radšej do diskusie..): odkedy tak deti papajú samé? Môj 2,3 ročný chlapec - stále využíva služby mamy, a dnes sa mi to už vidí, že je na to lenivý - keď má jesť sám, tak "nie je hladný", keď mu dávam, to to veselo komentuje a ešte sa stíha aj perfektne zabávať - s hračkami na stole! Telku pri jedení nepozeráme nikdy, sedím s ním pri stole, debatujeme a ham-ham.. myslím, že ho mám nechávať samého o napríklad v tom čase umývať riad? Lebo keď sedíme spolu pri stole, ja to vždy nevydržím a pomáham mu...:( Ako sa naučili papať samé vaše detičky? Akože - určite tu budú odpovede, že okolo roka, atď. .. no to sme už nestihli...)) Ale ako prebehlo? Asi smiešna otázka?

xlucia
27. jún 2012

@jankali v skolke sa obaja najedia sami, ale ked su doma, tak ich kolko krat "bolia ruciciky" 😀 a dokrmim ich, ked o to poziadaju
a mnokrat je to take, ze ked je nieco co lubia, tak jedia sami, a ked je nieco co nelubia tak ich krmim. ale v principe lyzicou sa nakrmia bez problemov od cca 18 mesiacov tuhymi vecami, a cca od dvoch rokov aj tekutinami ako polievky bez rozlievania

bubelko
27. jún 2012

@jankali zacala som cestovinou a vidlickou - to sa lahko napichuje. u jedneho to klaplo skor - v tom roku, u druheho som to sice od roka skusala, ale sam sa najedol az okolo dvoch. dovtedy som mu este pomahala, hlavne ak sme mali nieco, co bolo treba jest lyzickou. 😉
tiez sa treba povzniest nad ten neporiadok, co pritom zvykne. s tym mam stale obcas problemy - hlavne ak sa rozhodne, ze jogurt je najlepsie z kelimka vypit - to je jogurt vsade - na tvari, na stole, na tricku 🙂

k_a_j_k_a
27. jún 2012

@jankali ahoj. Moja starsia zacala sama jest pred 2rokom. Mladsia v 1,5roku. Dostali lyzicku alebo mini vydlicku a papali. Bolo ich treba pravdaze dokrmovat a vsetko bolo od jedla, ale postupne sa naucili. Chce to len trening. A myslim, ze v skolke bude jest sam a bude opakovat po druhym detoch. Inak, ja by som ho nechala, vsak ked bude hladny, spapa aj sam. 🙂

jankali
autor
27. jún 2012

@katren Ďakujem Katka, som to trúba, ani ma nenapadlo hľadať - myslela som, že to je ceéélkom odveci otázka, a ďalej som nemyslela.. ďakujem ešte raz🙂) idem kuknúť🙂

jankali
autor
27. jún 2012

@k_a_j_k_a ďakujem🙂) porozmýšľam o tvojej rade - do škôlky ešte nepôjde aspoň pol roka, rok.. a rada by som to dovtedy zmákla🙂) (aj aby tam netrpel od hladu🙂) papi

jankali
autor
27. jún 2012

@katren a ako si to tak chytro našla?

martinkatinka
27. jún 2012

Od roka??? No tak to musí byť podľa mňa dieťa génius 😀 My sme pohybovo zdatní, skoro sme lozili, stáli, chodili.... ale až okolo roka začal piť sám z fľašky a teraz má 14 mesiacov a ešte som neskúšala nechať ho samého jesť lyžičkou... rožok zje, keď ho má v ruke, ale lyžičkou veru sám neje...začnem neskor, až bude skladať sám skladačky 😀

katren
27. jún 2012

@jankali nie si truba, preco????
rychlo sa to hlada vo vyhladavaci 😉

k_a_j_k_a
27. jún 2012

@jankali skus si s nim sadnut k stolu. Kazdy majte svoj tanier a svoju lyzicku/ vidlicku a postupne mu vysvetluj, ze kazdy papa sam, kazdy ma svoj tanier a svoju lyzicku. Ze je velky, sikovny a ak bude mat snahu, tak ako krasne papa. Aj ked bude vsetko okolo spinave. Starsiu sme ucili jest na zahrade, mladsiu na balkone. Tam sa to stratilo 🙂

jankali
autor
27. jún 2012

@bubelko pitie jogurtu je podľa mňa dobrý nápad🙂)) ďakujem za radu

jankali
autor
27. jún 2012

@k_a_j_k_a áno, obrátim stôl tak, aby som nesedela pri ňom, ale oproti - a nedosiahla ho dokrmovať🙂 díky za radu🙂

jankali
autor
27. jún 2012

@jankali takže papajú samy? teda okrem polievky myslím - aj mladšia dcérka - a nedokrmuješ ich už? pa

poleva
27. jún 2012

moje dvojičky majú 21 mesiacov,a papajú asi 3 mesiace s vidličkou
lyžičkou ešte nie 😉

nibiru
27. jún 2012

od roka ju nechavam samu ked vidim ze sa hra dokrmim ju ja vzdy ale ma svoju lyzicu a ja svoju.

mimi21mimi
27. jún 2012

Nemala este ani rok, ked som ju nechala jedavat samu, vsetko bolo od jedla a potom sme dokrmovali, ale teraz uz daaavno papa samo lyzickou aj vidlickou. Je pravda, ze od polievky sa zakyda este, ale inak zvladame. 🙂

k_a_j_k_a
27. jún 2012

@jankali to patrilo mne, ci papaju same? Jj, starsia papa sama (ma 3,5r, cize je uz velka), obcas jej treba nieco vyskrabat. A obcas strajkuje, ale nakoniec spapa sama. Nejake tie vyhovorky sa najdem vzdy 🙂. A mladsia je asi 90% casu sama. Jedine, co jej nejde, je tekuty zbytok polievky a obcas, ked uz je najedena, tak jej treba pomoct dotlacit zbytok. U nas sa totiz papa vsetko, co je na tanieri 🙂

gumimaci
27. jún 2012

no cca od roka zacal jest sam rukou, napr. nakrajany chlebik, cestovinu. cca v 14-15m si zacal napichovat na vidlicku a od 16m sa dokaze celkom dobre najest aj lyzickou.

janka_pn
27. jún 2012

@jankali moja ma vyse 3 a pol a stale ma "vyuziva" 😉 😀, ale chodi do skolky a tam jedava sama 😉

danu
28. jún 2012

@jankali pozri, pripadne sa opytaj v temach na ktore ti dala linky katren