Nechce jesť obedy. Čo to znamená?

beru30
27. okt 2010

Mám nasledovný problém. Už vyše mesiaca môj syn odmieta jesť obed....mlieko v pohode, desiata ovocie tiež, olovrant kaša tiež. Prebieha to asi takto....poviem mu, že ideme papať, tak sa teší a príde k stoličke, niekedy kričí ham, dám mu cca 5 lyžíc a začne sa žúliť a pretierať očká, rukami máva ako keby zaháňal muchy, vykrikuje a niekedy to prejde až do plaču.....potom zoberiem jeho ruku a akože papá sám, tak to je ďalších 5 lyžíc, občas spievam a pritom ho kŕmim, alebo mu dám hračku ale tá väčšinou skončí v ústach a koniec, už do neho nedostanem nič. Obeduje stále dačo iné, aj čas kedy papá je iný, zubov má už 8, tak tým to asi nebude, fakt už neviem čo sa deje. Neviete poradiť?

u2jana
27. okt 2010

my sme mali vzdy problem s jedenim, nam pomohlo, ked som je obed presunula po spanku. Doteraz obed jedeva, ked sa zobudi z obedneho spanku.

jana776
27. okt 2010

ahoj, my sme na tom podobne, len to trva uz asi dva mesiace. Ovocie v pohode, kasa v pohode, ale ked jej dam obed, tak niekedy trochu zje, a niekedy len okostuje a vypluje. U nas je asi problem ze nechuti, radsej ma sladke ovocie. A zatial neriesim, hadam jej cas pride. Kojime sa stale casto a nevyzera ze by jej nieco chybalo, ma vyse 9kg a energie za troch 🙂

dara2583
27. okt 2010

@beru aký signál vydáva neviem, lebo moja to robí dodnes a som už z toho pomaly a isto na nervy 😠 , najnovšie nezje ani kašu. Trocha pomohlo keď si môže rukami babrať do misky a vyberať si z nej a sama si dať do úst, ale obedu vždy zje málo, niekedy sem tam prekvapí a spráši celú misku, ale to len výnimočne 😒

ivetkab.
27. okt 2010

Nechcem dráždiť, ale našťastie takýto problém nepoznáme. Náš malý sa drží hesla, že spapka všetko čo nezje jeho ... držte sa baby ... 😀

brisilda
27. okt 2010

podla mna je dobre pred spanim dat len polievocku a do postele mliecko moj starsi syn tak stale zaspaval a ked sa zobudil pekne zjedol druhe jedlo 😉 ked nebolo navarene siel spinkat iba s flasou mlieka a po zobudene spapkal aj polievku aj druhe jedlo 😉 obcas deti trucuju niekedy jedia krasne inkedy nejedia nic no stale to je len prechodne obdoebie a isto s toho vyrastu

bay
27. okt 2010

Dobra otazka 😅 Mne maly obed zje. Ma rad zeleninu, tak sme na nej. Ale presne toto mi robi pri veceri - kasa. Doteraz v pohode a posledny mesiac obcas strajkuje, teraz uplne 😔 . Jedine co zaberalo bolo pustit v tv rozpravky. To pozeral a otvaral pusu a neriesil co a kolko je. Ale toto sme zatrhli 😠 😠 Zavislak nebude! Dalsie co ako tak zabera je ze nesedi v stolicke a obieha stolik a pri kazdom okruhu zje lyzicku. (tiez nie najstastnejsie riesenie, ved pri jedle ma sediet!!!). Tak som vymenila ranajky za veceru. Rano je po noci hladny a neriesi tak moc co je. Takze to mi zje aj tu kasu a na veceru dostava chlebik alebo zeleninku. Zatial to funguje. Uvidim do kedy 😅 🤐

quaxi
27. okt 2010

mozno ho krmis v nespravnom case, uz je prilis unaveny, skus trosku skor? A tiez moze byt, ze uz nema zaujem byt krmeny, radsej by si sam daval kusky jedla, uz je na to dost velky.

benne
27. okt 2010

Mne začala tuhú stravu normálne jesť (myslím tuhú, lebo obed je väčšinou iný než kaše a výživy a mlieko, treba hrýzť) až ked jej vyšli aj stoličky. To bolo našťastie po roku 😀 Len vydrž a skúšaj dalej, dôležité je, či ho tých 5 lyžíc zasýti natoľko, aby potom spal, alebo ako píšu baby hore, skús dať až po spánku 😎

vinetuu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz