Odmietanie jedla u 13 mesačného

missmars
8. okt 2018

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či ste aj vy mali obdobie, keď vaše deti nechceli jesť teplé jedlá? Môj 13 mesačný syn jedol do roka úplne super a teraz nejako štrajkuje. Je dojčený stále. Ovocie papá, ale čo sa týka obedov tie vôbec. Dá si maslový chlebík, jogurt, kaše, ale "riadne" jedlo nechce jesť ... ani sa mi takpovediac neoplatí preňho niečo pripraviť, lebo z toho zje len lyžičku ...

lubik87
8. okt 2018

@missmars akoby si písala o.dcere akurát že má 10 mesiacov...ale za posledné dva toho zjedla žalostne malo z mäsa a celkovo obedov ..ale raňajky ovocie spapa aj pečivo jogurt alebo ešte keď pečiem kura tak obhryza krídla 🙂 u nás zato asi môžu zúbky ..

missmars
autor
8. okt 2018

@lubik87 ja to zúbkom nechcem pripisovať, keďže nemáme ani jeden :D aj keď už z toho niečo bude.. ale mne sa skôr zdá, že sa napapá radšej z mliečka a potom mi nezje obed, hladný nie je, len ma štve, že radšej si dá pečivko atď a bojím sa aby si na to nezvykol

lubik87
8. okt 2018

@missmars fakt ešte bezzubý jej 🙂 neboj nezvykne si 🙂 veď to je len jedna chuť a obedy sú rôzne určite mu nazad zachutí ináč keďže nemá ani jeden tak si myslím na 90%ze to bude tým .lebo ako malej vyšiel.zub zjedla aj obed a keď sa tlačil ďalší tak zasa dietka..🙂

missmars
autor
8. okt 2018

@lubik87 možno máš pravdu, len keďže na zub čakám už 13 mesiacov.. tak som s tvrdením "to budú isto zuby" už opatrná :D

lubik87
8. okt 2018

@missmars áno to ti verím :D a má aspoň náznak ? Začervenanie ? A hnačky nemá ? Inak to môže byť aj že tvoje mliečko je lepšie kľudne 🙂 mala.je na umelom ale spapa krabicu 800g za 4-5 dní teraz keď sa nenapapa obedu

lubi40
9. okt 2018

@missmars 13 mesacny moze uz jest takmer vsetko. Normalne var pre seba a muza a dietatu naloz to, co jete vy. Ak nechce, nevadi, ale treba ponuknut az dalsie jedlo az o 2-3 hodiny. Ked vyhladne, bude papat.
Inak, citala som nejaky clanok a tusim 80% rodicov deti do 2-3 rokov ma pocit, ze ich deti jedia malo. Pritom iba do 10% deti v tomto veku ma podvahu. Takze treba pracovat aj s alternativou, ze proste viac jest nepotrebuje. Dieta v tomto veku, dobrovolne hladovat nebude (velmi nizka pravdepodobnost).
Ak mas, ale pocit, ze malo je, mozes dat spravit rozbor krvi, mozno ma malo zeleza. Vit B tiez zvysuje chut do jedla.

ink
11. okt 2018

Ahoj, možno je pre neho problém konzistencia jedla, ktorú mu núkaš. A druhá vec, ak chceš, aby sa rozjedol, obmedz mlieko.