Môj 10-mesačný syn chce papať iba kaše

3. apr 2023

Zdravím. Syn 10🌙 mi nechce papať nič iné len kaše. Od začiatku máme problém s príkrmom. Ako sme začali dávať príkrmy tak jedol pekne, asi po mesiaci začal štrajkovať a nechcel nič len mlieko a jogurt. Toto trvalo cca 3 mesiace. Potom sa celkom rozjedol, aj keď nejedol nejak veľa. Pred 3 týždňami ale začal jesť všetko, úplne všetko, konečne. No teraz zas vymýšľa a posledných 5-6 dní nechce jesť nič,, vôbec nič, okrem kaše, aj to len neochutená. Keď mu dám ochutenú, alebo mu tam pridám nejaké ovocie, zeleninu... Tak mi to odmieta.
Máte s tým niekto skúsenosť? Alebo mi viete aspoň poradiť čím to môže byť?
Ďakujem 🙏

letfenixa
3. apr 2023

Skúsenosť mám takú, že vymýšľa aj skoro 7-ročný syn 🙄

basska_b
3. apr 2023

@letfenixa presne
"Spomienka na to, kedy moje dieta zjedlo cokolvek, co som pripravila na veceru, bez staznosti" 😃

basska_b
3. apr 2023

Moze ho boliet brucho, zuby... sak on sa rozpapa, najneskor v puberte

beata_k
3. apr 2023

Zuby?

letfenixa
3. apr 2023

@basska_b ja sa upinam k puberte, že snáď začne poriadne jesť.

autor
3. apr 2023

@basska_b no nevyzerá, že by ho niečo bolelo. Skôr mi to príde také len obdobie zas. Len tomu nerozumiem prečo 😁

basska_b
3. apr 2023

To je tazko ppvedat preco,pri takomto drobcovi mozeme len tipovat 😃🙏 ani moja 3rocna mi nechce povedat preco, ale ja len hadam, ze isté veci ako napr. vajce jej smrdia,mrkvu si predstavuje tvrdu a surovu, nie rozvarenu, nema rada nove veci a pod.

beata_k
3. apr 2023

Deti skusaju v zivote vela veci. Mojho teraz bavi hrat sa na netopiera. Chce aby som ho otocila a tak si obzera miestnost 🙈😄

hederamonstera
3. apr 2023

Moj mava take obdobie, ze len mlieko a kasa, ked mu idu zubky. Inak nevyzera, ze by ho nieco bolelo ale takto to vzdy zacalo. Potom prislo slintanie a strkanie prstov do pusy a horsie noci. Zuby vyliezli a vzdy sa opat strasne rozjedol.
Ak ti aspon papa, tak bud rada. ☺️ obmienaj mu tie kase, nech to ma co najvyzivnejsie a bude to uplne v pohode.☺️

denden77
3. apr 2023

@beata_k moja je po novom pavuk 🤦‍♀️🤣

vulka
3. apr 2023

Ja som do roka pila len mlieko.

autor
3. apr 2023

@basska_b asi áno len tipovať.. 😁 Vymýšľajú tie deti 😁

@hederamonstera ahaa no tak to môže byť teda tými zubkami asi lebo tiež len mlieko a kaše. Obmieňam ale aj tak mi to príde nejak nevýživné. Ale keďže nechce nič iné tak na vyber nemám🤷‍♀️😁 a ďakujem 😊

hederamonstera
3. apr 2023

A ake kase mu davas?

ivangeline
3. apr 2023

Zuby alebo choroba a lahsie spapa riedke?

autor
3. apr 2023

@hederamonstera len mliečne - Babylove, nemliecne momentálne nechce vôbec.

autor
3. apr 2023

@ivangeline spapá aj hustejšie, nemá s tým problém 🙂

enoula
3. apr 2023

Zober si to tak, ze tie neochutene kase su lahsie stravitelne, nez kombinované s ovocim. Takze aspon mu nie je tazko po nich. A asi zbytočne sa zamyslat, vždy je to len obdobie

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz