Omáčky pre 9.mesačného drobca

lama25
26. apr 2019

Ahojte maminy, chcem sa spýtať aké omáčky ste pripravovali svojim 9.mesacnym drobcom a z akých surovín (postup). Ďakujem za každú radu..

beky1813
26. apr 2019

Uvarila zeleninu - napr. cuketu, mrkvu. Rozmixovala s trochou masla a smotany/mlieka.

lula313
26. apr 2019

V 9 mesiacoch ti bežne dieťa bude jest všetko. Nevidim dôvod nejako zvláštne vyvarat. Dcéra má 13 mesiacov a dodnes nerobim žiadne omáčky so smotanou, ale naparim len cistu zeleninu a pridam cestoviny/maso/vajicko/strukoviny/syr alebo biely jogurt a je hotové. Dcéra je pekne 4 prikrmy o objeme 250-300ml

nikusiak9
26. apr 2019

@lula313 moja ani 100 :D

nikusiak9
26. apr 2019

Kludne napriklad cuketovu so smotanou alebo cestoviny so syrom.

evkamotka
26. apr 2019

Hokaido tekvica, batat, spenat... Rozne. Snaza som sa, aby ta kombinacia davala zmysel. Tzn brokolicu so zemiakom, spenat so zemiakom. Cervenu sosovicu so zemiakom/batatom. Atd. Vsade vacsinou aj mlete masko

lama25
autor
26. apr 2019

@lula313 dakujem pekne za radu.. aj nas drobec spapa všetko čo mu dám, musím si zaklopať. Ja som len chcela vedeť zo zdravotného hľadiska napríklad tvaroch až od 11.mesiacov mi povedala pediatrička, že zaťažuje obličky...

lula313
27. apr 2019

@lama25 ak Ti spapa všetko, zbytočne si nekomplikuj podľa mna situaciu. Čas na vyvárania a vymýšľanie rôznych pokrmov ešte len pride😉. Zatiaľ si uzivaj, že Ti papa čokoľvek. Tvaroh som kvôli vysokému obsahu bielkovín nedala ešte ani ja. Ešte je na ranajky a na noc kojena a skoro každý deň má súčasťou pokrmu buď syr alebo jogurt, či cottage, takze podľa mna nie je momentálne nutne ho dávať.

lama25
autor
20. máj 2019

@lula313 ďakujem pekne a syre aké davate 🙂

lula313
21. máj 2019

@lama25 mozes spravit domacu lucinu, dat tvrdý syr, mozarellu(pred použitím ešte aspoň mesiac-dva opláchni vo vode kvôli soli), cottage. Samozrejme sa vyhybaj plesnivemu, tavenemu, trojuholníkovemu syru balenom v alobale, z ktorého migrujú do syra škodlivé latky.