Papanie u 2-mesačného bábätka

sandricka11
17. máj 2023

Ahojte, prosim vas poradte mi ako prinutit 2 mesacne babatko viac papat. Sme na UM. Jej denna davka by mala byt okolo 600 az 660 ml. Niekedy sa mi podari dostat do nej tych 600 ale malokedy a ide o to ze jej davam na jedno jedenie 90 ml a nevie mi to spapat na jeden krat, zje mi napr 60 a po hodine 30. Vypluva mi jazykom flasku ze uz nechce. Kde moze byt prosim problem? V mliecku ze jej nechuti? Alebo uzdicka? Skusala som jej dat aj inu flasku ale to iste.

kitycat
17. máj 2023

@sandricka11 tak zarob 60ml a neskor este tych 30ml.

Teba takto tiez nutia jest? Ze presnu gramaz?
Pribera predpokladam ☺️

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
divokykonik
17. máj 2023

Môj krpec nikdy nejedol toľko mlieka, koľko by mal, mohla som to do neho nasilu dávať koľko som chcela. Nikdy neprekročil dávku 180 ml, v dvoch mesiacoch som bola rada, keď zjedol na jeden raz 60-70 ml. Narodil sa podvýživený a chcel v tom pokračovať 😁. Teraz má rok a 7 mesiacov a má priemernú váhu, všetko dobehol aj bez litrov mlieka.

sandricka11
autor
17. máj 2023

@kitycat to je dobry napad, ze zarobit menej a potom dorobit, ano pribera pekne. Len ma zneistilo to ze kamoskina tiez 2 mesacna jej spapa 120 ml na jeden sup a moja nevie spapat ani 90 na jeden sup, chapem ze kazde dieta je ine ale trosku som z toho v strese

lilope
17. máj 2023

@sandricka11 preco sa chces striktne drzat tabuliek? Moje dieta ma 7 tyzdnov a "malo by" prijat podobne vela mlieka ako tvoje a vies kolko cca prijima na jedno jedenie? Niekedy ani nie 40ml, ale zato sa krmi niekedy aj kazdu hodinu, niekedy (hlavne v noci) kazde dve az tri, vtedy vypije viac. I ked neviem kolko presne, pretoze dojcim a dieta nevazim. Zatial prospieva tabulkovo, kupodivu na to mnozstvo co prijima. Ako tu vzdy zeny radia, pokial prospieva a pediater je spokojny s napredovanim, neries kolko zje a teda zarob nizsiu davku a pripadne dorobis, nech to mlieko zbytocne nevylievas, ved to nie je lacna vec.

kitycat
17. máj 2023

@sandricka11 ja zase kojim, dieta sa prejeda a potom ten nadbytok grca na vsetky strany. Nevyberies si 🥲

Krd vezmem tak krokodilie slzy 🥹🤣

sandricka11
autor
17. máj 2023

@lilope to mi pediatricka povedala ze ma jest tych 600 az 660 ml, tak preto sa snazim do nej tlacit. Budem to robit tak ze jej to rozdelim na mensie porcie, lebo ako pises mlieko nie je lacna vec a vela som vylievala ked nezjedla

lilope
17. máj 2023

@sandricka11 áno orientačne ti povedala, aby si vedela koľko jej máš dávať, ale je to len orientačné. Na ďalšej poradni sa opýtaj pediatričky či prospieva a či je spokojná s prírastkom váhy, lebo že toľko, koľko ti povedala, nepapá. Uvidíš čo ti na to povie, dovtedy sa netráp. 🙂

veronikaszabova
17. máj 2023

@sandricka11 nasa ma 6 tyzdnov a nikdy som sa nezapodievala tym, kolko ml vypije za den. Naco? Ak prospieva, neries

divokykonik
17. máj 2023

Mne tiež vždy hovorila pediatrička, koľko by mal malý jesť. Teória je pekná, ale v praxi vieme, že sú deti, čo chcú jesť menej. Inak ja keď som mu to dávala na menšie časti, zjedol ešte menej. Proste sa riaď potrebami malej.

ivangeline
17. máj 2023

Skus pockat a dat babo cez rameno...nech si grgne.A davat ked je v polospanku.

vulka
17. máj 2023

@sandricka11 A prečo do nej chceš silou mocou napchať 600ml? Ne prospieva? Nepriberá? Má zdravotný problém?

sandricka11
autor
17. máj 2023

@vulka praveze pribera, nema ziadny zdravotny problem, mala som pocit ze ked povedala pediatricka kolko ma spapat tak sa podla toho musim riadit, ale asi nie.

angeli121212
17. máj 2023

@sandricka11 120 ml naraz pre 2 mesačne dieťa je dosť, ja som chvilu dokrmovala UM a keď zom davala umele tiež mal davku najskôr 60 až neskor sme zvyšili na 90, daj jej menej a keď bude aj skôr hladná zas jej dáš, ak ti priberá a prosperuje netlač do nej zbytočne viac ako chce

taktotedanie
17. máj 2023

@sandricka11 predtv si aky ma maly zaludok a naraz musi vypit tolko mlieka..
Absolutne sa neriad tym co hovori kamoska, tie ti nepovedia pravdu, tebe kecaju ako im to super ide a doma mozno to mlieko piju tiez na 3x
Moja ma o pr dni 7mes a ked mi vypije na sup 130ml som prestastna, vacsinou je to menej
Dieta vie kedy ma dost, prisposob sa dietatu a nie dieta tabulkam

2006_1211
4. jún 2023

@sandricka11 moja robí to isté a vek ten istý. Dokým priberá tak je dobre. Babtak by mali jesť každé 2 až 3 hodinky ale keď si zoberieš ze ti spapa 60 a o hodinku 30 tak to máš tých 90 co niektoré bábätká spspaju naraz tak to tvoje si dá len takú prestávku lebo možno už má plné bruško a viac sa doň nezmesti