Parný hrniec. Ktorá značka je najlepšia?

alami
12. mar 2008

Začínam uvažovať nad tým, že by som si kúpila parný hrniec na varenie pre 6mesačného syna, ale aj pre nás. Zatiaľ o ňom neviem nič. Preto prosím, píšte všetko, čo vás napadne - na čo dať pozor pri kúpe, ktorá značka je najlepšia, čo sa v ňom dá variť - pariť + recepty. Ďakujem 🙂

petusaaa
29. dec 2008

no aj mne sa paci, ale ja som si kupila najlacnejsi z tecsa 😅 nemame peniazky na rozhadzovanie, tak sme sa rozhodli tak 😉 ale zatial som z neho nadsena.. az na tu misku. chcem vyskusat aj parene buchty, ak mi maly v najblizsej dobe dovoli 😀

nika07
29. dec 2008

prajem pekný večer,

ja som si tiež pred asi tromi mesiacmi kúpila parný hrniec Tefal, a som z neho nadšená, je to super vecička.
Hlavne na prípravu rýb a zeleniny pre nás a hlavne pre moju dcérku.
Pripravovala som jej aj štedrovečernú večeru sa krásne napapkala, príprava je rýchla a jedlo veľmi chutné.

Petusa ja som robila knedľu a bola super a buchty chcem tiež vyskúšať, ale až po sviatkoch , teraz máme sladkého nad hlavu 😅

takže babulky skušajte nove a nove recepty a podávajte info.

petusaaa
29. dec 2008

ahoj nika.. aj tu su dobre recepty http://diskuse.dama.cz/komunita.php?d=7185 😉

veronika13
29. dec 2008

petusaa, tak trochu opíš ten z tesca, veď my tiež niesme dáko bohatí

petusaaa
29. dec 2008

veronika, no maju teraz akciu za 600 alebo 800 sk. podla toho, ci chces 2 alebo 3 poschodovy ja som zobrala ten lacnejsi 2 poschodovy, kedze boli rovnako objemovo velke. cize ten 3 poschodovy mal mensie poschodia. aby sa tam dala robit knedla a tak 😉 robili sme na nom zatial iba kuriatko a zemiaciky. ja som vegetarianka, takze som papala iba zemiaciky 😀 ale boli uzasne. dala som k nim hrasok, kukuricu cesnak a cibulku a kmin a cele na 25 minut parit. nakoniec posolila. bola to mnamka. muzovi kuriakto tiez chutilo. spravila som mu ho v marinade. ale hovoril, ze mu tam chybal tuk 😀 toz, ale zijeme zdravo 😀 😝 ja si mylsim, ze za taku cenu super masinka. len veelmi kratka snura. maximalne nejakych 70cm, co nas dost zarazilo, tak parime na predlzovacke 😠

nika07
29. dec 2008

Ďakujem,idem pozrieť,

petusa ten receptík čo si robila môže by ť dobrotka asi zajtra skusim 😉

petusaaa
29. dec 2008

nika 😀 veru bola 😉

kili
29. dec 2008

petusaaa, ako si spravila kura v marináde?
mne na pare tiež veľmi chutí, nemám síce hrniec, už fakt nie je kam ho dať, ale mám ten parák do hrnca, tak robím na tom. Ale MM to nechutí, že... no proste si niečo vymyslí, že keby to bolo dobré, tak tak jedia všetci ale nikde to nie je, lebo je to zdravé, tak to nie je dobré, no proste argumenty jak... 🙄 . Tak som myslela, či by to s tou marinádou nebolo lepšie.

petusaaa
29. dec 2008

kili, no robila som to v marinade, lae potom sme dllho drhli tu misu 😒 niekto tam dava pod to aj alobal. ale co ja viem, v navode to je zakazane 😒 ale urcite to treba skusit. treba zacat trosku zit zdravo. je to pre ich dobro 😀 😉

petusaaa
29. dec 2008

kili, alebo to skus len obalit v zmesi korenia

petusaaa
29. dec 2008

a ked tam to mastne potrebuje, tak mu to troska polej z toho, co ti zostane v odkvapkavacej mise (az tam take mas) alebo z toho sprav nejaku mnam omacku 😉

ozaj, este nosis? neches predat satku?? kupim

kili
29. dec 2008

petusaaa, ja to robím v hrnci, čiže do hrnca dám vodu, na to ten parák, čo sa v ňom robia knedle al. buchty a prikryjem. žiaden alobal ani nič riešiť nemusím. Takže tak, že je to len obalené v korení, no môžem vyskúšať, ale obávam sa, že to MM nebude chcieť. on ofrfle aj jedlo pre malých a pritom mne to strašne chutí, že im z toho udzobávam (a to je čo povedať, keď mne niečo chutí 😀 ). A som rozhodnutá, že na budúci rok kapra nevysmážam ale robím na pare, teda okrem jedného kúska pre neho.

kili
29. dec 2008

jo, a už nenosím, teda nosím v manduce, ale akosi sa mi tú šatku predávať nechce 😒 , ani neviem, na čo ju chcem 😅

petusaaa
29. dec 2008

kili, tto je iba sila zvyku. to mas ako s malymi detmi, pokial im neukazes, ze existuje aj cokolada, tak im chuti aj ovocie, ze? potom sa uz tazko oduca, ale pojde to 😉

ja by smo cchela babysatku.. ved ked predas, tak si mozes kupit parrny hrniec 😀

kili
29. dec 2008

petu, no ale ja ten hrniec v prvom rade nemám kde dať, máme kuchyňu 2x2m, aj umývačku máme v obývačke 😀
však si pozri inzeráty, ak nechceš novú, už ich dosť predávajú cez bazár. aj tu na mk sa môžeš spýtať v téme noseni deti, tiež predávajú a nakupujú 😀

petusaaa
30. dec 2008

kili, no ja uz som to brala jeden hrniec hore dolu. inak je celkom skladny 😉 ale mi mame komoru, tak to sa mi to keca, ze? ale za to byvame s nasimi...

nika07
30. dec 2008

prajem pekný večer kočky,

dnes sme boli na menších nákupoch, tak som nemala moc času na varenie, tak som všetko šupla do parného hrnca a obed bol za 45 min hotový, je to suuuuuuuuuuuuuuuper vecička,

ja mám hrniec položený na kuchynskej linke, odstránila som fritézu a prekapávačna kávu, tak ho mám po ruke.

petusaaa
30. dec 2008

a co dorbeho si varila? ja som sa dnes pokusila ryzu, ale podarilo sami ju rozvarit. aj ked chutovo bola dobra

nika07
30. dec 2008

zemiaky, zeleninku a kuracie vykostene stehná, ktoré som posypala korením na kurčatá 😉

ryžu som už robila a bola veľmi dobrá, treba ju robiť podľa návodu,

inak je veľmi dobrá brokolica a aj karfiol, máju veľmi dobru chuť

petusaaa
30. dec 2008

nika a kolko ryze davas a kolko vody? ja osm robil apodla navodu a ked som to za 20 minut vytiahla, tak tam bolo kopec vody a ryza surova. ale podotykam, ze improvizujem s miskou na ryzu, kedse sme ju nemali k paraku 😅

nika07
31. dec 2008

prajem krásneho silvestra 😎 a uspešný nový rok 2009 😉

petusa ja dávam 150g ryže a 300ml vody a parím cca 30 min., ale mám misku originál k paraku
a používam SOS ryžu,

idem sadnúť k telke, ešte raz prajem krásny večer 😵

petusaaa
31. dec 2008

nika, nic tam nie je 🙄

tak ja som dala 200 ryze a 300 vody a mala som tam este hrozne vela vody 😒 asi musim niekde zohnat original misku, alebo najst spravnu kombinaciu vody a ryze 😖

petusaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika07
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petusaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika07
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
j1110
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petusaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika07
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petusaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz