Pije veľa čaju. Mám začať prikrmovať?

zrudinka
13. aug 2010

Mám dcérku Aničku 4,5mesiaca.Plne kojená a dávam jej piť čajík,kedže máme problémy s hlasivkami musíme často zvlhčovať sliznicu.V poslednej dobe mi ale za den vypije aj 250ml a viac čajíku.Cez den z prsníka papá cca 8krát celú noc prespí.Chcem sa spýtať či ju mám začat prikrmovať nemliečnymi príkrmami ked je schopná vypiť tolko čajíku?Nechcem aby to brala ako zasýtenie.A ešte v 4-mesiacoch váha 4970g.

zitaje
13. aug 2010

A preco jej nedavas namiesto cajika radsej castejsie prsnik? 🙂

gabika7706
13. aug 2010

Neviem aky cajijk pijete, nestacila by cista voda napr.?
Ja by som 4,5 mes cisto kojene dieta len na zaklade toho, ze vypije vela caju cez den urcite nezacala prikrmovat 🙂 To, ze ma v 4 mes 5 kg ..nevieme, s akou vahou sa narodila...

zoeno.1
13. aug 2010

ak jej davas nejaky granulovany cajik,tak jej asi chuti,lebo tie su dost ochutene....tak malemu miminku uplne staci tvoje mliecko.ak jej potrebujes zvlhcovat sliznicu,tak jej daj len prevarenu cistu vodu a samozrejme tvoje mliecko....MM neni len ako jedlo,ale aj ako napoj od smadu,takze medzi kojeniami jej urcite mozes dat cucnut z prsnika na chvilku,to si vezme len to predne mliecko,co je od smadu.suhlasim,ze ked vypije vela caju cez den urcite by som nezacala len na zaklade tohto prikrmovat a davala by som na to pozor,aby ten cajik nebol na ukor mnozstva vypiteho mliecka ..a najlepsie by bolo naozaj ten caj vymenit na prsnik a ked uz - tak prevarenu vodu😉

latvia
14. aug 2010

ak nepribera, place hladom tak prikrmovat mozes zacat. ak je spokojna, pockaj, a zacni ked budes vidiet ze jej samotne mliecko uz nestaci

jankapiknova
14. aug 2010

ked ti celu noc prespi a neplače hladom tak jednoznačne by som ešte neprikrmovala a čo sa tyka čajika, tak určite by som to zmenila na čistu vodu,tie granulove čaje nie su nič extra... 😉

ankan
14. aug 2010

Ja by som určite nezačala prikrmovať ak neplače od hladu. Skôr jej dať častejšie mlieko a čaj sa snaž úplne vynechať, namiesto neho dávaj len prevarenú vodu. Prípadne Lucku a pod. ale tiež prevarenú a v čo najmenšom množstve. Ak začneš prikrmovať, budeš mať menej mlieka a môže sa ti stať aj to, že ho stratíš skôr ako by si chcela. Ak dávaš granulované čaje tie su sladené a preto tvojej dcérke veľmi chutia. Nenapísal si koľko vážila pri narodení a čo ti hovorí pediatrička- či prospieva, alebo nie, Mala si radšej začať diskusiu ako otázku. Tak by bolo ľahšie získať odpovede, kedže si dala málo info.

stvura
14. aug 2010

Do pol roka neprikrmovat ak fakt nie je hladna. Castejsie kojit podla moznosti. Vaha skoro 5 kg ak sa ti narodila do troch kil moze byt uzasna...moj maly mal taku vahu vyse polrocny 😉 . Caje dieta len oklamu, dala by som vodu /ja som nedavala do pol roka nic okrem mlieka/....
Nedaj sa zmiast okolim, ak radi prikrmovat, tiez mam na okoli maminky ktore krmia 4 mesacne dieta uz krupicovou kasou, riad sa sama sebou = svojim pocitom, ako sa citi mala a vela si precitaj aj na inych strankach o vyzive deti.

obu
17. aug 2010

tiež by som nezačala prikrmovať, podla mna je to este dost skoro a ak ju stale kojis tak je to podla mna zbytocne ak nie je hladna a mas dost mlieka....s tym cajikom - nedavala by som jej ho, len vodu a to vtedy ked mas pocit ze je smadna, inak castejsie kojit....ja som malej nedavala pit takmer do 6 mesiacov nic ine len mliecko a bola spokojna 🙂
je zbytocne davat detickam cim skor prikrmy

weronyca
17. aug 2010

Pri kojeni by som prikrmy skor ako po ukoncenom 6 mesiaci urcite nedavala. V tomto mesiaci dietatu este staji tvoje mliecko. Tak ako sa tu uz spominalo,skus jej davat skor cistu vodu ako cajiky-su zbytocne sladke i ked nie prisladzovane . A naco si od takeho utleho veku zvykat.. Od 4 mesiaca sa radi prikrmovat v pripade,ze nekojis.

Naprikrmujete sa este dost,pokial mas mliecko uzivaj si kojenie. Ja som mojho maleho kojila skoro kazdu hod.a pol az dve..niekedy sa mi ani prsia nestihali nalievat.. ale casto to byva len o tom,ze rad visi na prse ako to ze je hladny.. slabe mliecko urcite nemas a malej to isto staci.. plus ked este aj v teple davas vodicku.. a tiez by som tu vodu davala len minimalne ak su vonku vysoke teploty. a aj to len malinko.Dieta sprvoti pije az potom papa. tak je to mliecko robene,najpr v dieta odsmadi a potom zasyti.

katarina822
17. aug 2010

ahoj dieta plne dojcene 6mes.nemusi vobec cajik cajik sa v tomto pripade pocita za dokrmovanie v horucavach popri kojeni mozes podavat trosku vodicky nic viac ak kojis po ukonc. 6mes.mozes zacat s prikrmami zeleninkou po 2-3tyz.ovocim. maskom potom kasickami atd.