Mám začať 5 mesačného synčeka už prikrmovať?

Zodpovedané
31. okt 2021

Dobrý deň,

synček bude mať o 5 dni 5 mesiacov je plne dojčený a zatiaľ je bez príkrmov. Posledné dni sa veľmi jeduje na prsníku. Najskôr sa napapá a potom ako keby mu už netieklo a hnevá sa.

Narodil sa s váhou 4 kg a teraz má 8 kgtačí ešte materské mlie.

Stačí mu materské mlieko, alebo ho mám začať prikrmovať?

Ak prikrmovať, tak ako začať?

Mám zaviesť aj umelé mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak synčeka dojčíte a začne sa hnevať, dajte ho na druhý prsník. Prípadne skúste prsník stlačiť, či v ňom ešte mliečko je. Môže ísť len o dočasný štrajk alebo aj Vašu dočasnú laktačnú krízu. Prikladajte si ho častejšie, aby ste podporili tvorbu mliečka.

Na druhej strane, má dosť kilogramov a možno už je naozaj na prikrmovanie pripravený. Od ukončeného 4. mesiaca dieťatko príkrmy prijímať môže, nič tým "nepokazíte".

Ak sa stav s mliečkom neupraví do 3 - 5 dní od vyššie zmienených rád a bude sa stále jedovať, tak môžete zvážiť začať prikrmovať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička