Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

andy.a
28. jún 2008

ved to mám predsa v pase..4 a pol roka..

andryy
28. jún 2008

vidis to som si nevsimla, ze sa to tam uvadza.nemam tuto stranku moc nastudovanu. K tej tvojej vahe, neviem ci ta utesim ale mam 5 rocneho synovca a tiez ma len okolo 17 kil. Maju podobne problemy ako my ale oni sa s nim nehraju, ked nechce tak neje. Mna by to teda stvalo to nechat tak, potom je stale chory a ma vselijake zdravotne problemy.

very
autor
30. jún 2008

Ahoj všem..
Tak jsem si to tu pročetla a je mi líto, že máte takové papací starosti!! ☹

My jsme už víc jak týden doma, ale neběhal nám internet, proto jsem tu až teď.. 😠

Dovolená byla hezká, trochu se nám nevydařilo počasí, ale v závěru jsme prokoupali celé dny. Ondra byl bezvadný, perfektně zvládl cestu a papání i pití tam probíhalo bez velkých problémů..za těch deset dní jsem si na to úplně zvykla..bohužel návrat byl jak studená sprcha. 😢 😢 😢
Pít pije, ale jídlo to je hrůza..nechce nic..ani vařené ani kupované, ani zeleninu ani ovoce..strašně málo jí. V Chorvatsku jsme trochu přibrali, ale tady o to snadno přijdeme. Mrzí mě to, ty první dny jsem byla zralá do blázince. Teď už jsem přivykla našemu normálnímu nepapání a trápení..

Nefrologie nám dopadla dobře, zatím se o mikci přestalo mluvit.., ale straší nás očkování..zvažujeme návštěvu očkovacího centra v Motole, ale naše MUDr. k tomu není svolná..musíme se s ní ještě domluvit. 😵

Ale co se nám stalo..hned po návratu měla moje sestra svatbu, při hostině Ondra běhal kolem stolu se svým o rok starším bratrancem..zakopl a hlavou upadl na kamenem obložený bar. 😢 Hrůza, no jasně, že jsme jeli do nemocnice..neměl to rozseknuté, „jen“ odřené,krev netekla, ale v nemocnici měli podezření na proraženou lebku. To čekání bylo hrozné, dělali mu čtyři rentgeny,Ondra při tom strašně plakal, naštěstí to dopadlo dobře, rentgen ukázal jen malý „ťukaneček“, se kterým se prý nic stejně nedělá.. 😉
Pustili nás domů ještě ten večer, ale každou hodinu jsme ho museli budit a kontrolovat vědomí, zorničky, jestli mluví, ví význam slov a pohyb hlavy..bylo to opravdu zlé, měli jsme hrozný strach.. ☹ , ale už je to za námi. Ondra je v pořádku, to je hlavní! 🙂 🙂

Andy, děkuju, že jsi na nás tolik myslela!! 🙂

andryy
4. júl 2008

caute, tak musim povedat, ze uz dva dni davam malej Peritol a zacala papat lepsie, dufam, ze jej to vydrzi. Mate s tym niekto skusenosti?ako dlho sa to moze davat?

very
autor
4. júl 2008

Ahoj..
My Peritol ještě neměli.., ale dlouhodobě dáváme Nutrolin B..bohužel nemůžu říct jako jiné maminky, že Ondra po tom běsně papá.. Ondra si strčí na ulici od skla, přes kamínky, nedopalky až po žvýkačky úplně všechno.., když má v ruce jakoukoliv potravinu, tak to nehrozí..

Andryy, jak to máte teď s kakáním? Je to lepší?

Peritol jsou kapičky nebo tabletky? Je po tom malá unavená? Andy o tom výše už psala..

U nás přestali chutnat skleničky, papáme trošku lépe zeleninové polévky, masové vývary ale nechceme..
Těšila jsem se, že bude jíst broskve, nektarinky, meruňky..Ondra to ale nechce.
Jsem ale ráda, že hezky pije, sice stále lžičkou, ale stejně si toho vážím!

martinka16
4. júl 2008

Ahoj babulky....tak ja som si myslela ze moje dieta papa najhorsie na svete..... a tu citam.....no chudiatka moje sa natrapite a to velmi ....ja som tiez kedysi merala a vazila kazdy kusok stravy ktory som pripravila a potom to co nezjedol ale ma to nekonecne vycerpavalo a stresovalo to sa prenieslo na Samka a bol z toho zrazu zacarovany kruh...on si tiez jedlo pomaly ani nevypyta ale snazim sa ho krmit kazde 2az3 hodiny podla toho kolko zje...ranajky vacsinou mlieko 150-180ml malokedy viac...kedysi tak pil mlieko ze som musela kupit TROJDECOVU flasu...teraz???-hahaha....okrem toho mu zistila alergiu na BKM takze sme menili za sojove a na to mal tiez alergiu a take bolesti bruska ze sme nevedeli co v noci s nim...tak mame vysokohydrolizovane mlieko a to je uz fajn....teraz sme prekonali nejaku vyrozu takze zase sme isli s vahou dole a on je taky chuducky ze na nom pol kila vidno straaaasne moc.Teraz sa trosku rozpapal ale jedaval uz aj viacej a lepsie...no pri jedeni plati len obrovska hromada hraciek a televizor inak si mozem piskat....tak uvidime co bude dalej....mal 20 mesiacov a 10.5 kila a to nas este Dr.chvalila ze za 2 mesiace pribral 400g co uz nieje take bezne u deti ktore uz behaju a nahanaju sa cele dni...uvidime co nam zivot prinesie dalej....vsetkym drzim palce aby deticky papali a boli zdrave

andryy
5. júl 2008

very, peritol je taky sirup. a musim povedat, ze to zatial celkom funguje. Minule si sama vypytala vecer papat a tak sa najedla, ze jej potom bolo v noci zle a prestonkala celu noc. Inak nespapa ovela viacej ako predtym, ale nemusim ju do toho tak nutit, je to rozdiel. Si sa pytala ci je unavena. Prve dva dni bola trosku a pytala sa spinkat, ale teraz uz je to ok. S tym kakanim sa nam to teraz tiez zlepsilo. Sama kaka, dokonca ked vidim, ze chce kakat tak ju posadim na nocnik a vykaka sa. Vobec neviem z coho sa to zlepsilo ale som rada. To co si pisala, ze tvoj Ondrejko dava vsetko do pusy to su asi v tom rovnaky. A nasa Saska okrem toho este aj chce vsetko co maju ine deti. Napriklad vidi, ze papaju chipsy, tak aj ona chce. Mozem jej kupit hocico, ale najlepsie jej chuti, to co maju ine deti.

andryy
5. júl 2008

vitaj v nasich radoch martinka.

martinka16
5. júl 2008

moc dakujem....ja len ze nieste jedine kto sa s jedenim trapi ,,,ja stale tvrdim ze dobre sa chova dieta ktoremu chuti jest....no my sme to nezazili... ☹

kili
6. júl 2008

andy, čítala som v inej téme, že tvoja malá zje len úplne najemno rozmixované, preto jej dávaš kupované. Neskúšala si tvoje navarené prepasírovať cez sito? Možno to by tiež jedla.

andy.a
6. júl 2008

kili,to som už písala dááávno 😕 😕 😕
a dááávno dávam varené 😉 pomleté,nie rozmixované 😉

keď nechce nič jesť,tak mám tie príkrmy ešte v zásobe pár kartónov,takže až potom dám príkrm kupovaný

kili
6. júl 2008

viem, že si to písala dávno, ale nevedela som, že už si to vyriešila. A ako to melieš?

kili
7. júl 2008

dnes Adamko zjedol presnídávku lyžičkou, teda ak sa to tak dá nazvať 😅 . Ma to totiž už prestalo baviť, sondu si vytiahol, zaviedla som mu novú a tá sa pri dávani presnídávky rozpadla 😠 , tak som sa naštvala a dala mu to lyžičkou. Celé to prevrieskal, 3x sa poblval, ale nie tak hrozne, naplo ho viackrát, ale ináč to išlo celkom dobre, to asi tak neznie, podľa toho čo som napísala 😕 😀 . Ale každú lyžičku, ak ho teda nenaplo, celkom pekne spapal, že tak mlaskal a tak, tak to bol celkom úspech, lebo keď som to skúšala nedávno, tak zjedol len to, čo mu stieklo samo do hrdla. Tak som sa rozhodla, že ho takto mučiť budem každý deň aspoň tou ovocnou výživou. Snáď si zvykne a časom prestane protestovať. Dúfam, že mu tak nespôsobím nejaké traumy, lebo on je taká fajnovka, že by sme ho mali obliekať do ružového 🙄

very
autor
7. júl 2008

Ahoj.. 🙂
My dneska měli nějaké zatmění mysli nebo co..? Ondra nechtěl na svačinu po spaní přesnídávku, strašně plakal, manžel to do něho chtěl napěchovat přes pláč, ale já to zatrhla..v poslední době už nemůžu jeho slzy vidět, raději mu nedám najíst než se dívat jak ho to trápí ( samozřejmě ale chápu Kili, úplně chápu, že chce do Adámka jídlo pěchovat - já už jen nemám sílu.. ). Ohřála jsem manželovi rizoto a Ondra mu ho půlku snědl 😲 😲 😲 😲 😲 Nechápu, tolikrát jsem mu ho už nabízela a chytnul se až dnes..tak ho dostal i na večeři a jak byl spokojený, dokonce se chtěl krmit sám, což se u nás nikdy neděje.. Jsem ale zvědavá, jestli ho bude chtít i jindy.. 😠 Jinak jsme stále na skleničkách, Ondra naše jídlo nechce ani vidět..většinou dvě tři lžíce a je po jídle.. 😖
Andryy, držím palce, aby vám papání i kakání vydrželo!! 🙂

kili
8. júl 2008

tak dnes to dopadlo lepšie. Síce sa 2x poblval, ale to bolo tak po sebe a až v druhej polovici výživy. Ináč ho ani moc nenapínalo, len keď som náhodou zle dala lyžičku. A ku koncu už len tak fňukal a celkom pekne jedol 🙂
no som zvedavá, čo bude zajtra.

martina46
8. júl 2008

kili,
no super, nech sa vam to len zlepsuje! 😉

kili
9. júl 2008

tak dnes už máme výživu za sebou 😵
išlo to fakt super, a išlo by to ešte lepšie, keby Samo nevrieskal 😠 , stál pri nás pri gauči a vrieskal, tak som ho dala do postielky, do ruky žužláka, ale on sa postavil a vrieskal ešte viac, čo zakaždým rozladilo Adamka a tak plakal. A tak som ho dala na chodbu do kočíka a bolo, a ani tam nevrieskal ale niečo si klábosil 😀
Tak dnes Adamko nezvracal ani raz, síce plakal, sem tam až vrieskal, ale prvé 3 lyžičky ani neplakal, pri prvej ho síce naplo, ale nevyzvracal sa 😵 , a miestami ani neplakal ale jedol, už tak akoby rezignoval. Uvidím tento týždeň ako to pôjde, a možno cez víkend ho budem kŕmiť aj pred manželom. Ten o tom ešte neviem, lebo nechce, aby som ho kŕmila na silu lyžičkou, nech nedostane traumu aj na to, ale nejak som sa naštvala a kašlem na to 😅 . A myslím, že to bude dobré a jesť si takto zvykne 😎 . No a ak to pôjde dobre, tak na budúci týždeň možno začnem dávať aj M-Z príkrm. Samkovi ten chutí viac, tak možno bude aj Adamkovi.
Síce je to presmajlíkované, ale aj tak ich ešte nie je dosť, tak pridávam 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂 😎 😎 😎

wladka
9. júl 2008

jaj, aj my posledne dni nie a nie jest.. pokazilo sa to, ked mala crevnu chripku cca mesiac a pol dozadu, vtedy bola ja 1x chora za cel obdobie jej veku, klop klop, comu sa tesim.. aaaaale, chut do jedla sa akoby stratila.. su dni, kedy papka, niezo zobka cely den.. ale su aj dni, ako predvcerom, vcera a dnes, ked ozaj nic nechce.. aj tie najmilovanejsie jedla, aj tie odmieta.. ja som uz z toho zufala.. tiez som skusala nasilu, nema to vyznam.. sa vzdavam, mala rozorava, rozum ma.. tak nech pride, a vypyta si papat.. ja uz nevladzem.. co jej robim 4menu na obed, a odmietne to.. 🙄 ..

ale zato kludnejsia som, ze mi vypije cca 2litre vody.. asponze to, plus rano vecer UM..

andy.a
9. júl 2008

ahojte 🙂 😉
vítam nové prispievateľky 😉

kili,meliem to na mäsovom mlynčeku 😉 a držím palce s tým papaním Adamkovi,super,že už nedávaš cez sondu 😉 určite to pôjde aj lyžičkou časom lepšie 😉
ako dlho Adamkovi trvá,kým mu dáš tú výživu ?? 😕 😅
a Samko ešte stále popapá také veľké množstvá,ako si písala ?? 😅 😕 😝 😀

my po starom,bola som od pondelka trocha v napätí,lebo s Aďom som bola na alergológii na potnom teste,ale našťastie má výsledok v norme 😉 tak sa mi trocha uľavilo 😉

wladka,2 litre vody ani ja nevypijem 😕 😕 😅 😀 tak buď rada,aj to,že ti malá UM pekne pije 😉 🙂

andy.a
9. júl 2008

very,dúfam,že Ondrášek pokračuje v tom jedení ako si písala,teda vaše varené jedlá,že začína papať a aj sám 😅 😕 🙂 😉
to u nás je skôr naopak,MM sa NIKDY neponúkol,že by decká nakŕmil,občas mu prikážem/ak je náhodou doma/,ale on pri prvom odmietnutí lyžičky končí,a to vlastne býva hneď na začiatku jedenia 😕 😅

kili,držím palce na víkend 😉 ty to máš s tým tvojím M tiež nič moc,čo sa týka podpory pri tých našich nejedákoch,že ?? 😕

kili
9. júl 2008

andy, kým ju do neho dostanem, tak neviem, asi tak 20min. ale ešte som to nestopovala.
a Samko neje veľa, len je malý, ale myslím, že jedáva celkom v norme, len tebe sa to zdá veľa 😀

andy.a
9. júl 2008

kili,zdá sa mi to veľa na túto diskusiu o nejedákoch 😀 😀 😀 ale sem patrí asi len Adamko,že ?? 😕 😅

kili,ale ako som Aďovi donedávna vážila jedlo,tak 300 g zjedol výnimočne,aj to až v 4 rokoch 😀 😀 😀

very
autor
9. júl 2008

Ahoj..
Tak u nás to bylo skutečně jen nějaké zatmění.. Já už nevím, co mu navařit.. Už nechce ani přesnídávky, polívky, je to hrůza. Dnešní večeře byl jen pláč, křik, hádání s manželem a Ondra stejně nakonec nic nesnědl..měl tři chody a stejně šel spát hladový..
Manžel nevydržel, nacpal mu rohlík do krku a Ondra se skoro začal dusit..PARÁDA! Prvně za náš vztah jsem mu řekla, že je asi úplně blbej a ještě teď se na nějnemůžu ani podívat..ztrácí nervy - já vím - ale myslím, že tohle nebylo nutné..hned byloúplně po jídle.. Alespoň že se Ondra před spaním trochu napil čaje..

Jinak k těm tekutinám..ani já nevypiju 2litry za den..mnohdy jen litr, vím, že je to špatně..,ale v tomhle dbám víc na Ondru než na sebe..

Kili, mám radost, že se vám daří..moc vám držím palce, aby jste to překonali.. Manžela neřeš, myslím si, že na to jdeš správně..podle mě, máma vždy lépe rozumí svému dítěti, protože je s ním stále..zná jeho potřeby, reakce..

Andy, potný test je ten běžný jak se zkouší na ruce..nebo jiný? Jak to Adrianek zvládl?

Jinak my také nikdy nesnědli 300g..vím, že maximálně jsme vypili 260ml čaje..ani když byl jen na mlíčku, tak tolik nevypil..max 200ml..

andy.a
9. júl 2008

very,áno,potný test/chloridy v pote/je ten na ruke 😉
zvládol to celkom dobre,zo začiatku bol rev,nechcel ísť do ambulancie,lebo som mu nahovorila,že ideme na výlet,aby sme ho tam dostali 😒 ale potom už fajn 😉 a hlavne že ten výsledok je v norme 😉

kili,včera som si pozerala tie fotky malých vo vaničke,sú tam skvelí 😅 😵 aj sa spolu už vedia zahrať ?? 😕 😉 a nepobili sa ešte ?? 😅 😕 nerobia si zle ?? 😕 😅 vyzerajú takí malí čertíci 😵 😅

kili
9. júl 2008

andy, už sa celkom aj hrajú, teda nie tak naozaj, len napr. Samko pláca rukami a Adamko sa na tom úplne pučí. Alebo, to bolo už dávnejšie, Adamko mal hračku, Samko došiel, zobral mu ju a začal mu ju mlátiť o hlavu a Adamko sa na tom zas rehotal 😀 . Biť zatial nič, len sa stalo, že Samko vytiahol Adamkovi sondu. Alebo v kočíku Adamko berie Samkovi šiltovku a doma zas Samko Adamkovi hračky.

kili
11. júl 2008

tak dnes sa Adamko totááálne pogrcal, asi mu niečo nesadlo. Ale rozhodla som sa, že to manželovi ešte nepoviem, lebo keby to kŕmenie videl, tak ma asi dá zavrieť 😝 . A tiež si nechcem kaziť víkend, ideme si opekať a potom má prísť kamoška, čo ich ešte nevidela, tak nech nie sme pohádaní.

kili
14. júl 2008

tak manželovi som to už povedala, nadšený z toho nebol, a ani pred ním som ho tak kŕmiť nemohla, to nechcel. mám sa spýtať psychologičky, či ho tak môžem kŕmť, no ale aspoň nevyvádzal.

kili
14. júl 2008

dnes som dala Adamkovi aj ten MZ príkrm. Z prvej lyžičky ho naplo, potom pár zjedol ale potom ich aj vyzvracal, ale nebolo toho moc, nie tak prúdom ako má on vo zvyku. A potom už nezvracal vôbec. Ale napínalo ho z toho viac ako z ovocia, je to totiž viac také... no neviem to opísať. Kúsky tam neboli, lebo som to prepasírovala, bolo to prichystané na sondovanie. Ale aj tak mu to budem prepasírovávať, aj keď mu to dávam lyžičkou. Stále si pri jedení šúchal celú hlavu, takže bol kompletne od toho. Popritom ale zaspal a vtedy to jedol celkom v pohode. Bol síce od hlavy po päty od toho, ale dala som ho spať, do postielky som dala plienku a tak sa pekne vyspinkal aj taký špinavý 😅

kili
14. júl 2008

A skúsim mu dať lyžičkou aj teraz mlieko, zahustím mu ho troškou kaše. Zdalo sa mi totiž, že ako som ho teraz kŕmila 2x po sebe, tak už mu to išlo lepšie, ale asi keď má medzitým dlhšiu pauzu, tak začíname od znova. Ale možno nie, možno to bolo len tým, že bol unavený a chcel spať.

kili
14. júl 2008

baby, píšom to ja tu vôbec niekomu? sa aspoň ozvyte, vyzerá to tu potom divne, je to skôr ako Adamkov denník nie ako diskusia 😀