Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

andy.a
6. mar 2008

inak,k tým liekom..dr.mi doporučila pre malú probiotické kvapky BioGaia..tak som to kúpila 5 ml malilinká fľaštička za 330,-Sk 😒 😠 nenormálne ceny 😠
a myslím,že zložením je to rovnaké ako Hylak.. 😒
obsahuje to tiež nejaké bakt.mliečn.kvasenia.. 😒 takže pochybujem,že by mi to malá jedla.. ☹

aleda
6. mar 2008

Holky děkuju 😉
Léky jsme si platili, málem to s náma seklo 😝 😀 , tak doufám, že když byly tak drahý, že budou aspoň účinný. 😠
Ještě se chci zeptat, máte problémy s čištěním zoubků. Malá si do pusiny nenechá sahnout, tak tomu čištění moc nedáme. 😢 Teď má nateklý dásně, kvůli trojkám, jedna už je trošičku vidět, tak jí nechci moc trápit, když jí rostly stoličky, tak jí pak tekla i krev z pusinky.
Holky držte se, přece jen i za všechny problémy ty děti za to stojej. 😉

pelmisek
6. mar 2008

čištění zoubků je fakt horor, ale zatím se tomu spíš směju, protože jsou to mléčné zuby a vypadají a tak se spíš snažím aby si na to zvykla (zatím aspoň každý večer) trochu jí je ošmrdlám než se stihne rozčílit a rozbrečet a pak jí ten kartáček půjčím aby si je vyčistila sama a ona to občas zkusí a občas ho jenom okusuje - zatím to fakt moc neřeším
aledo moc mě mrzí, že malá zhubla, ale neboj nejste v tom samy!!! k tomu si myslím, že jestli byla nemocná tak je snad jasný, že zhubla ne?

aleda
6. mar 2008

Já jsem to zhubnutí také přikládala k nemoci, ale naše doktorka by asi chtěla bezproblémové, baculaté děti 😝 . Adélka nikdy nebyla baculatá, o faldících jsme si mohli nechat jen zdát, ale stále přibírala až teď zhubla. Snad do příštího týdne už to bude lepší a neco přiberem.
Pelmisek a jak je malé, už přestaly střevní problémy 😢 .

cermonca
6. mar 2008

Andy:mame pouze dva zoubky,ty si daly na cas vylezli az v 10 mesicich napred jsem myslela ze to pujde jeden za druhym a nic.

Mala mi take zhubla kdyz mela strevni chripku ☹ Zhubla 230g skoro stejne co pribrala za posledni dva mesice tak to na ni bylo dost ☹ No ale do tri tydni to co zhubla nabrala zpet 🙂 No a ted jsem zvedava jak na tom budeme pristi tyden.

pelmisek
6. mar 2008

aledo Verunka je už od včera lepší, dnes dokonce snědla trochu br.kaše s mrkví, takže se raduji i z toho mále, protože fakt od neděle nejedla prakticky nic ☹
jinak já chodím k paní doktorce a ta je z nás taky trochu nešťastná, protože takhle drobné dítko tam prý ještě neměli 🙂 Ale na druhou stranu nás nezanedbává a poslala nás na to vyšetření do nemocnice. Už aby ty výsledky byly - měsíc je fakt dlouho!!!
držíme palce s Colifnatem - už jsem to nastudovala na netu a je to zajímavé, tak uvidíme jestli to na vás zabere

andy.a
6. mar 2008

my s tou nádchou a kašlom sa stále trápime.. ☹
a od rána mi vypila akurát 30 ml čaju ☹ 😖

aleda
6. mar 2008

Pelmisek to je dobře že Verunka začíná jíst. 🤐
Taky Andy.a už aby bylo Anetce dobře. Držíme moc palečky 😲

Doufám, že léky zaberou a malá se trochu rvíc rozjí, s doktorů má strach tak bych nerada s ní do nemocnice ☹, ale když nepřibere tak samozřejmě nastoupíme. Nechci nic zanedbat. ☹

pelmisek
6. mar 2008

aledo já sice z doktorů strach nemám, ale v nemocnici se nám fakt nelíbilo!!!!!!!!!!!!!!! to v porodnici bylo proti tomu nádherně

very
autor
6. mar 2008

Ahoj, tak u nás zlepšení..snad vás nerozlobím.. Ondra od rána papá - jak "protrženej"..teda rozhodně ne jako normální dítě, ale na mého Ondru až až.. Musí mít už hlad..Jsou to pro mě chvíle maximálního štěstí.. Andy.a má pravdu, až příliš to s ním prožívám.. Ten sirup Perinol jsme neměli, ale zkusím ho koupit..myslíš, že ho seženu v Čechách? Když tak bych řekla rodině na Slovensku.. A když o tom tolik víš, poraď mi prosím..nemám rovnou koupit ten Colifant? Nebo Nutrolin? Neznám ty přípravky, kromě Nutrolinu, takže to nedokážu posoudit..? 😒

Aledy s Adélkou mi je líto, snad ty léky zaberou..vždyť taková hezká holčička musí přece papat ráda..
Jinak mám kamarádku, její holčička má 15 měsíců, mají alergii na bílkovinu kr.mléka, navíc mají velké problémy s atopickým ekzémem a různými dalšími alergiemi na potraviny..ta malá může jíst fakt jen pár jídel..je hrozně malá, droboučká, ale šikovná.. Chci tím jen říct, že ne vždy to jde a mimi se musí spokojit jen s omezenými druhy jídla.. A ani lékařka, která se opravdu snaží s tím nic nenadělá! ☹

S maminou jsme našli recept na bylinkový čaj pro děti na nechutenství, já ho také pila jako malá ( moje mami to se mnou asi neměla o nic lehčí než já s Ondrou ). Bába Kamenická - nevím, jestli vám jméno něco říká - pomohla nejen na Plzeňsku mnoha lidem. Namíchají vám ho v bylinných lékárnách.
Takže pro děti do tří let: 10g vachta trojlistá, 10g zeměžluč, 10g pelyněk, 20g máta peprná. Před každým jídlem vypít doušek čaje, nálev z 1 čajové lžičky směsi a 1 šálku vody. My to zkusíme..s bylinkami mám dobré zkušenosti. 🙂 🙂 🙂

andy.a
6. mar 2008

very,teším sa s tebou,že Ondrejkovi začalo lepšie chutiť..a držím palce,aby to už tak bolo stále..a len lepšie a lepšie 🙂 😉

Peritol je len na predpis..určite je aj u vás,ale na stopro tiež len na predpis/je to antihistaminikum/ 😉

Colifant-ako som písala,nepoznám,nemáme s ním skúsenosť..very,počkaj,či si ho kočky tuná budú chváliť,až potom to kúp,aby to neboli zbytočne vyhodené peniaze 😒

myslíš,že ti ten čaj malý vypije ?? 😕 nie je to veľmi horké ?? 😕

goja
6. mar 2008

Ahojte maminky 🙂

chcem sa vas opytat na jednu vec. Sice to nie je celkom k teme, ale ani odveci, no nechcem zakladat novu temu - nas maly v podstate papa dobre no vsetko iba rozmixovane. Vobec nechce (nevie??) hryzt, pritom ma usta plne zubkov. Ked mu dam nieco male do ust a neda sa to len tak prehltnut, tak ho napina a nie raz mi vsetko co dovtedy zjedol vyvrati. Ako ste so svojimi detickami prechadzali od rozmixovanej/kasovitej stravy k normalnej?

andy.a
6. mar 2008

goja,musíš skúšať,aj za cenu,že ti to malý vyvráti..my sme neskôr roztláčali vidličkou..a mleli na mäsovom mlynčeku..môžeš skúsiť naprv najemno a neskôr,ked ti to malý spapá,na hrubšie.. 😉

a také jedlá,ako chlieb,kekse,ovocie a pod..teda tzv."jedlo do ruky"-ako to u vás funguje ?? papá to malý,alebo ho krmiš len kašovitými jedlami ?? 😕 😉

goja
6. mar 2008

andy.a no tiez som myslela, ze papa do ruky ho to nauci, ale zial nie. Banan len roztlaceny, rohlik nechce, kekse ani piskoty a pod. ma za hracku, raz sa mi podarilo dat mu kusok tvrdeho syra a na tom si brusil zubky a popri tom ho jedol, ale to bolo vtedy prenho nove, uz to viac nechcel ☹
Ano, vsetko mame ako taku hustejsiu polievku alebo najtuhsie je zem. pyre...

andy.a
7. mar 2008

goja,tvoj synček má ešte dosť času,veď má len 1 rok..naučí sa aj na klasickú konzistenciu jedál .. 😉

cermonca
7. mar 2008

Very:Je ty ses take z Plzne 🙂 O babe Kamenicke jsem take slysela ale zkusenosti nemam 🙂

Goja:Mala mi take nechce zadne kouskya jidlo do ruky ma spis jen na hrani a rohlik ji spis jen kdyz i dam kousek do pusy 😝 jsem z toho dosela nestastna protoze sebemensi kousek vyplivne a uz nechce jist 😠

andy.a
7. mar 2008

cermonca,všetko najlepšie k narodeninám želáme Nikolke !!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cermonca
7. mar 2008

je moc dekujeme 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Prave jsme po obede a docela dobry snedla urcite 150a neco navrch 🙂 zase mela mrkev jinak by asi nejedla.Zirta ji tam zkusim primichat troch cervene repy tu mela take rada.No jsem zvedava,obcas tam neco primicham a budu doufat ze svuj jidelnicek rozsiri 🙂

Jinak k tem nasim narozeninam,dala bych ji uchutnat i trochu dortu ale ona ho asi stejne nebude chtit 😒

vanila
7. mar 2008

Ahojte moj maly kusky je ale mame problem taky ako cermonca ze jedlo si nedava do pusi aby si hryzkal. skor sa snim hra a hadze vsade do okola

pelmisek
7. mar 2008

taky všechno nej nej nej cermonca resp. Nikolce
co se týká dortu, já ho udělala tvarohový s piškotama a jedli ho všichni až se oblizovali jenom Verunka ne!🙂
co se týká kousků popř. že by se sama krmila třeba piškotama - ani náhodou - zkouším to několikrát denně už asi tři měsíce a nic. Na druhou stranu se udál určitý pokrok. Před těmi 3 měsíci si ten piškot, rohlík apod. ani nestrčila do pusy a teď si i občas kousne nebo užužlá - většinu sice vyplivne ale něco jí tam i zůstane a já jsem potom nejšťastnejší mamina na světě 🙂

andy.a
7. mar 2008

náš mladý,keď dostal na 1.narodeniny tortu,napínalo ho ☹ 😖
aj na fotkách pri torte sa veľmi kyslo tvárail 😒

až tento rok trochu pooblizoval z narodeninovej torty 😕 😅

aleda
7. mar 2008

Cermonca vše nej nej nej Nikolce k jejím prvním narozeninám. 😉 😵

S dortem to u nás bylo stejné. Dělala jsem jogurtový s piškoty a snědl ho můj brácha s manželem. 😠 Malá ani ťuk. 🤐 🤐 Mě přijde, že to je u nás čím dál horší. Ještě před rokem jedla kousky, když jsme jí dali jídlo do ruky tak ho trochu ožužlala a ráno nám kradla snídani (milovala sladkou housku s máslem, nebo rohlík se sýrem a šunkou) a teď ani ň. Odmítá kousat, vše s kousky jí napíná, nebo se rovnou pozvrací. Jako dnes. Dělala jsem hovězí polévku se zeleninou a rýží, malé jsem to trochu mixla, ale kousky tam byly, snědla půlku a pak už to letělo. 🙄 😝 ☹
Ty léky zatím měla 2x a žádnou změnu nepozoruju. Už mi nějak docházejí síly ☹ .

Very a pelmisek gratulujeme k pokrokům s papáním. 😵 😉

pelmisek
7. mar 2008

díky moc aledo a vyděržaj pioněr!!!

aleda
7. mar 2008

Musím, ale už jsem někdy zralá na blázinec 😝 😉

andy.a
7. mar 2008

aj ja,aleda 😀 😝 😅

andy.a
7. mar 2008

aleda,nemôžeš čakať zázraky po 2 užitiach lieku..aspoň celé balenie 😕

určite to zaberie.. 😉

aleda
7. mar 2008

Andy.a já vím, jsem nedočkavá 😔

very
autor
7. mar 2008

Ahoj, tak nejprve chci popřát malé-velké oslavenkyni Nikolce.. Aby hezky papala a mamince dělala jen radost.
K tomu narozeninovému dortu..my už tehdy špatně papali, přesto jsem se rozhodla udělat dort takový, který by mohl..rozvařená jablíčka s pudinkem a piškoty. Ani jsem nedoufala, ale tehdy se stal zázrák 😲 ..jedl ho rukama, pak ho kousal přímo z talíře..byla to nádhera.. 🙂 🙂 🙂 Dnes už si ale nic podobného nedá.
Jinak jsme z Plzně jihu..

Andy.a ten bylinkový čaj mu asi přisladím medem..holky kolem už běžně dávají stejně starým dětem pečivo s máslem a chlebem, tak to snad malému vadit nebude..????? Pak napíšu jak nám chutná a třeba i pomáhá.. 😉
Jak se má Anetka?

Aleda, vím, že to máte náročné, ale vydrž..držíme všichni palce, tak snad vám ty léky konečně zaberou..!!!!!!! 😉

My stále papáme docela hezky - klep, klep, klep na zuby - ale v noci jsme zase řádili..musela jsem mu dát nurofen jak strašně plakal..ty zuby nás zničí oba!! Překvapuje mě jak rychle to vždycky zabere..10 max 15 minut a malý má po bolesti.., alespoň že mu můžu pomoci tak..

Goja, i my nekoušeme..tedy koušeme jen to, co chceme..třeba včera se mnou krásně spapal kousek parenice, dnes trošku upečeného kuř.masa.., ale jinak stále jíme rozmixované skleničky..ty, ve kterých jsou větší kousky ještě mixuji..jinak by to vyzvrátil.. Většinou je pro nás sklenička jediná jistota, že se opravdu nají.. 😒 Chce to hoooooodně trpělivosti.. 😖

andy.a
7. mar 2008

very,ani náš Aďko nechce jesť chlieb/rožky,koláče atď.. 😒 /..maslo zje ,teda pooblizuje,alebo vyje lyžičkou samotné..aj syr ..ale ten chlieb ani za svet..a zuby má dobré.. 😕
a je už veľký oproti tvojmu Ondrejkovi.. ☹

andy.a
7. mar 2008

želám dobrú noc/zuby a choroby nech dajú pokoj 😒 / a zajtra pekný slnečný deń aj celý víkend 😵 😎 🙂