Polotučné mlieko pre 7 mesačné dieťa

lucia006
7. máj 2013

Ahojte.som uz zufala stych UM,vymenila som asi 6 znacky a nic nieje dobre mojmu synovi,momentalne je na nutrilon 2 ,ale zapchy pokracuju ktomu plac denno denne a hlavne vnoci ☹ chodim po pohotovosti doktoroch vsetko je ok,a nikto mu nic nevie zistit,a mne vsetci doma radia ,ze tie zapchy ma stoho um ,ze mu mam dat obycajne krabicove polotucne a ze bude dobre,ale ja sa bojim 😒 ale v stolici vidim nestravene zvysky s um mlieko ,taky prasok normlne,tak urcite to nieje ok stym nutrilonom .poprosim mamicky ktore presli vtakom skorom veku na krabicove mliecko ,aby mi poradili ako mam prejst na nho a ci nemali niejaku zlu reakciu nnho aj ked viem ,ze kazd dietatko je ine ...dakujem vopred

katyxq
9. máj 2013

a když se ti jedná o kravské mléko - tak takhle malému dítěti bych rozhodně nedávala, má moc bílkovin, hlavně kaseinu (což je jedna z nejhůř stravitelných bílkovin i pro dospělé), má nevhodný poměr vápníku, hořčíku (ten skoro nemá) a fosforu (takže jako zdroj vápníku nic moc, pročpak je asi nejvíc osteoporózy v zemích s nejvyšší konzumací mléka a mléčných výrobků, pročpak má kráva dostatek vápníku, i když mléko nepije?), neobsahuje skoro železo a dokonce vstřebávání železa brání!!! ... kravské mléko je vhodná (dokonce ta nejvhodnější) potravina pro mládě - ale mládě krávy, tele, ne pro člověka.
... ale tvoje dítě, tvoje volba, tvoje slepá víra v doktorku (což nechápu, když vám za půl roku nebyla schopná pomoc)

lucia006
autor
9. máj 2013

@domak2 ved som si zich raaad aj nieco zobrala zasla za pediatrickou vypytala vymenny list na gasto a podla toho uvidime alebo neuvidme co mu jr a ak mliecko bud pit

katyxq
9. máj 2013

A nic nezkazíš, jedině můžeš prospět, když budeš dávat probiotika, ale BioGaia jsou slabé (jsou pro novorozence, jsou 10x slabší, než by teď měl mít), do roku 1-2miliardy baktérií, od roku do dvou let 2-4miliardy, to nižší množství preventivně každý den, při problémech (střevních, nemoc, antibiotika) ta vyšší dávka do upravení stavu. Dobré jsou např. Swiss baby laktobacílky (jedna vysypávací kapsle má 1 miliardu) nebo Indants Dophilus (jedna odměrka má 1/2 miliardy, takže bys dávala 4).

kaja73
9. máj 2013

@katyxq este lepsi ako infant dophylus,je infant doiphylus PLUS http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/deta... -- ja davam ten-ma az 6 miliard v grame-nie len pol miliardy ako obyc.dophylus 😉 davam od pol gramu po gram denne.

milka1978
9. máj 2013

@lucia006 pije polotučné mliečko 1,5% .... plnotučné tiež môže no to sa musí potom riediť 1:1 s čajíkom ... ale skôr mu dávma polotučné ... plnotučné som skúšala až od 1 roka aj to riedené a dodnes veľmi málokedy pije plnotučné

andiekens
9. máj 2013

@lucia006 ja by som mlieko uplne vylucila..krvne testy mozu vyjst falosne negativne. Skus a uvidis, ci sa to nezlepsi 🙂 ak ma zapchy zo 6 druhov UM, tak bude mat aj krabicoveho..

katyxq
9. máj 2013

@kaja73 my máme taky infants dophilis plus 😉, ale tady jsem je nechtěla doporučovat, protže opechod na ně z ničeho nebo něčeho slabého by nemusel probíhat úplně bez problémů (však víme, jak se střeva dobře osídlují, jsou špatné baktérie vytlačovány, umírají a produkují toxiny a mu že dojít k přechodnému výskytu trávicích problemů, zhoršení potíží)

lucia006
autor
9. máj 2013

@katyxq mam doma aj inh.dhophilus ale nieje problem zaobstarat aj ine.momemtalne berie tu biogaiu ktoru nam odporucila nas pediatricka

lucia006
autor
9. máj 2013

@andiekens ako mozem 6mesacnemu dietatu uplne vylucit mlieko ked vypije 5flasky za den????a viem ,ze ho potrebuje?keby mal napr.2 roky tak to tak tragicky neberiem ale nie 6mesacny 😒

katyxq
9. máj 2013

@lucia006 určitě dej něco silnějšího, BioGaia mají jen 100miliónů baktérií v denní dávce, ale pro svůj věk by měl mít minimálně 10x tolik, alespoň 1miliardu

lucia006
autor
9. máj 2013

@katyxq aha myslela som ze probio su proste probio je jedno aka znacka

kvietka044
10. máj 2013

@aliza Sorry, pochadzam z lekarskej rodiny.....sorry, v omyle je žije niekto iny. Sorry, akurat terz ste rozpísali choroby vo vašej rodine, sorry, vase dieta moze nieco aj dedit. Sorry za nazor.... 😀

aliza
10. máj 2013

@kvietka044 a co ked pochadzas z lekarskej rodiny, aj ja mam muza lekara a co? to akoze znamena, ze si expert na vyzivu a alergie? podla toho, co pises, nemas o tom ani sajn, SORRY 😝 . precitaj si nieco 'odborne' o tom tvojom 'zdravom' cukre a muke a potom sa tu snaz posobit 'fundovane.'

althejka
10. máj 2013

@lucia006 slivkova vyziva nezabrala? u nas je potom den "plnej plienky" zarucene.

lucia006
autor
10. máj 2013

@althejka slivkovu vyzivu som neskusala ,iba slovkovr stavicky slekarne od hipp alebo priamo slivkova stava s domaceho kompotu tiez nic 😖

lucia006
autor
10. máj 2013

@althejka takze v coop jednote ju mavaju? 😉

althejka
10. máj 2013

@lucia006 ja ju kupujem v DM,ale zatial je to pre volba cislo jedna, tiez som musela menit mlieko, ked mal maly este v obdobi kolik zapchu. nastastie sa to upravilo hned pri prvom co sme skusili, takze mame Hami. :o) tak dufam,ze drobec coskor riadne nalozi kazdy den 😀

patkobo
10. máj 2013

necitala som diskusiu, len uvodny prispevok .. no mliecko od kravicky je mliecko pre teliatka 🙂
moje mliecko, kt. dojcim svojho syna, by asi nikto nepil, vsak?

lucia006
autor
11. máj 2013

@althejka no ked mam moznost kupim v dm lebo unas nieje dm tak preto vlekarni kupujem . 😉 mi me hami tiez skusali prudom mi zvracal z toho mlieka 😖

briketa
11. máj 2013

@lucia006 a neskusila by si akoriesenie kupovat materske mlieko z mliecnej banky? ked by sa mu ulavilo, stalo by to za to

lucia006
autor
11. máj 2013

@briketa otom som neuvazovala kedze moje maters,e odmietal este ked som mu aj dokonca odstriekavala do flasky ☹ a uz nieje novorodenec zeby sa nedalo najst ine riesenke,uvidime co bude na gastre ,uz 3 den mu davam slabsie mlieko ako je na navode a je mu lepsie tak uvidime...