Poraďte recepty pre dieťa 6+

vasjar
22. okt 2023

Ahojte, už neviem čo ukuchtit pre synčeka, viete mi poradiť čo už mu môžem podľa vás dávať papať? A nejaké receptiky? Už je to papkac, celkom mu chutí mäsko, už mal aj kuracie a mladé hovädzie. Len mne už dochádzajú nápady ako to skombinovať. Môže napr už aj ryžu alebo cestoviny?
Vďaka

ivangeline
22. okt 2023

Moze.

bluemoon24
22. okt 2023

@vasjar ryzi urcite muze, ale spis lepkavejsi nez klasickou suchou (sucha by mu mohla zustat v krku) - mixujete nebo jedete blw - pokud blw, tak tu lepkavejsi ryzi vyvalej do spaliku a dej mu do ruky, jinak muzes dat i s masem. Testoviny muzes taky - lepek zavedeny mas?, jestli ne, tak vyber bezlepkove - ja jsem delala s paradajkovou omackou (pokrajene rajcata zpenit na panvi, pak pridat trochu smetany - davala jsem ovesnou do 10m, pak trosku bazalky a pepre, do toho jsem pokrajela ty testoviny). Pak jsem pekla muffiny podle minispajz (ovesne vlocky misto mouky), pak muzes davat kase, syn miloval ovesnou s pomackanym bananem, pozdeji i s troskou oriskoveho masla. Pak bolonskou omacku. Mrkni na ig pekne papkaj, nebudes vedet, co varit driv 🙂

vasjar
autor
22. okt 2023

@bluemoon24 neviem ci banán môže, ešte sme ovocie zatiaľ nedávali

enoula
22. okt 2023

Ak mas IG tak napr mini papkaci alebo na FB Recepty od Katriony su fajn na inšpiráciu
Inak dietatu nevadi jednotvarnost, obzvlášť takému mini, cim jednoduchšie, tym lahsie stráviteľné.. nepises ako dlho prikrmujete, ale nie je sa kam ponáhľať
Zaklad zelenina a k tomu cosi. Zeleniny je kopec druhov, takze da sa striedat dost

vasjar
autor
22. okt 2023

@enoula asi 2 týždne, viem malo, ale on veľmi veľa papa. A tým ze spapa aj celú misku, na ďalší deň musím spraviť zase niečo, co som si myslela ze vystačí na 2-3 dní

hortenziaj
22. okt 2023

Ja som kombinovala zeleninu a mäsko, vajíčko ak neprišlo pod ruku, a ovocie a neskôr kase k tomu. Jemu veľa vymýšľať, však len skúša, tak rýchlo ho neomrzia aj podobne jedla.

enoula
22. okt 2023

@vasjar nie je sa kam ponahlat, odporuca sa pri zavadzani novych potravin podavat to iste 3 dni, kvoli moznym alergiam/reakciam... Ked zje plnu misku 1 den, kludne uvar to iste dalsi.. zeleniny je kopec, to mas na mesiac co skusat, pripadne kombinovat
Este mam ulozene take foto, ale net je plný toho

vasjar
autor
23. okt 2023

@enoula aha, ze co môžem kombinovať s konkrétnou zeleninou?