Prechod z dojčenia - dokrmovanie

19. apr 2021

Zdravím vás.
Môj synček má 9mesiacov je stále kojený plus uz má 4x prikrm .
Plánujem kojit do roka max. Pokiaľ sa podarí, keďže stále kojim cez klobúčiky od začiatku.
Otázka znie.
Ako ste odstavili dieťa?
Prechádzali ste na UM alebo normálne kravské mlieko?
Ako to prebiehalo ?
Malému dávam 1x po zobudení potom pred doobedňajším spánkom potom pred poobednym spánkom a potom až pred večerným. V noci Max dvakrát momentálne.
Ďakujem ;)

pininka1
19. apr 2021

Urcite este na um a trvalo to dlhsie,dcera bola prisavka a flasu nechcela. Tvoj je vsak dokrmovany,zvladnete to asi lahsie

kubkovamama
19. apr 2021

Kravské urcite nie. Pokracovacie umele, ale ja by som mozno riesila tvoje odstriekavat rano+vecer a postupne materske vyradit.Laktaciu zastavit len tak zo dna na deň je nepríjemné pre teba aj dietatko.Moj sa odstavil sam a dlho potom sa mi nedarilo zastaviť tvorbu mlieka,tak som davala do prikrmov a postupne bez liekov to preslo. Tak skus dat do prikrmu,maly tam bude citit tu mamickinu chut a mozno sam prestane vyzadovat vecerne kojenie a postupne ho tak odnaucis

kacenka205
5. máj 2021

Môžem sa spýtať, prečo plánuješ kojit Max do roka? 🙂 Ja tiež kojim s klobúčikmi od začiatku a malý má 1 rok a 4 mesiace a stále kojim 🙂

autor
5. máj 2021

@kacenka205 vieš čo ono tak rozmýšľam len . Typujem že budem aj dlhšie.
A fakt tiež kojis cez ne ? To sme asi jediné čo tak dlho že 😂 nekukaju aj na teba ako to že s tým kojis ? Ja som si zažila komentárov . Ale som rada že môžem kojot inak to nešlo .

kacenka205
18. máj 2021

Zo začiatku to každý riešil, Že s klobúčikmi. Najmä tie dámy z Mamila.... Ja som bola rada, že kojim. A už je veľký a stále kojim. Hovorili mi, že s klobúčikmi dlho nevydržím, že mlieko sa mi nebude tvoriť a bla bla. A doteraz sa tvorí. Kojim ho pred doobednym, poobednym a večerným spánkom. A budem aj ďalej. Keď idú zuby, horúčka, je to naša záchrana. Aspoň má pitný režim 🙂 kašli na to čo hovoria iní. Keď to vyhovuje vám dvom, pokračuj ;)