Príkrm a hajanie

celiaticka
3. feb 2014

Ahojte mamini mam k vam otazocku mame doma 3mes a 11 dni babo a chcela by som sa opytat na prikrmi . mam dost mliecka ale len take ako su do mliecka alebo by som mohla aj ovocie ci zeleninu lebo strasne casto sa mi maly budi v noci a cez den strasne malo haja a je dost mrzuty skor dost uskriekany 😠 a mi sa s muyom nevieme vyspat a zo zaspavanim hruza kebyze kocik neni asi mi ruky odpadnu.Mame peknu vahu cca 6,700g. Skusali sme na hajdanie vsetko mozne uspavanky, fit loptu a hopsanie na nej a nic ja neviem co by sme este mali len aj krpec sa zobudi strasne kryci aj zo sna a to za kazdym ked ho nakrmim a cez den je strasne mrzuty. Davala som ho na ruky,chodila po byte,kocik no prosto nic nepomaha ja uz neviem co s nim primem akukolvek radu. DaKujem

luba28
3. feb 2014

@celiaticka na prikrmy je este skoro,...kojenym detom az tak od 5 mesiaca,...ale mozu to byt koliky,brusko,...

celiaticka
autor
3. feb 2014

luba28 koliky nie kakuska pekne a cika ja neviem preco tak strasne umrcany mrzuzy

luvika
3. feb 2014

Moj bol plne kojeny a do 4.mes.spinkal pekne a potom zacalo budenie kazdu hodinu. Zacala som pomalicky davat prikrmy, ale naozaj az od konca 4.mes., aj to len po lyzickach, ochutnavky...a poviem ti, vecer dostva kasu a nic sa extra nezmenilo, nespi lepsie. Tiez je velky hlados. Tvoj malicky prechadza dalsou fazou,mnoho babatiek je uplakanych, mrzutych, oni z toho vyrastu, len musite vydrzat. Zbytocne mu este nezatazuj brusko, presne ako vyssie pisali, moze mat koliky, to nesuvisi s tym, ze nevie kakat. Moj tiez kakal denne aj neviem kolko krat a koliky na zaciatku mal, bolelo ho brusko, a mal aj reflux, co som zistila neskor a dovtedy mi chuda plakal. Skus hladat ozajstnu pricinu, skus mu masirovat brusko a cvicit s nim. Mozno chce byt len pri tebe, tulit sa k mame, na to je zas fajn babysatka. Ale s papanim urcite vydrz chvilku este. Sama si pisala, ze mrnci, aj ked ho nakojis, takze hladom to nebude. Bude to skor bolest bruska, mozno mu nieco vadi, co ty jes, skus postupne vyradovat na par dni nejaku potravinu, ktoru casto jes...drzim prstiky.

luba28
3. feb 2014

@celiaticka skus mu brusko masirovat sem-tam,rozbalit ho a len tak naholo ho pomasirovat,alebo dat cumel,...to ukludnuje,...

celiaticka
autor
3. feb 2014

luvika no ja som celiaticka tak bohvie co nemozem ale urcite strukoviny a citrusi nejem a davam si velky co yjem no radcej pockam a uvidim

celiaticka
autor
3. feb 2014

luba28 jaj cumel ruka viac chuti ad narodenia cumel je ako keby nieco fujky pre neho davam ho na brusko viac krat za den a prdka pekne aj ho masirzjem ked vidim ze ho to chyta

ichbinich
3. feb 2014

@celiaticka:
Prikrmy nie, tych par kvapiek zeleniny, co by efetkivne zjedol ho urcite nezasytia... Navyse prvych zhruba 6 mesiacov maju byt babatka plne kojene...

Kedze ma tri mesiace, je to skok vo vyvoji, ktory sa prejavuje prave horsim spanim, tym, ze je na tebe doslova nalepeny, je umrncany, atd. Pozri si, len kolko diskusii viac-menej s tou istou otazkou tu je 😉 A uvidis, ze je to vseobecny jav, ktorym prejdu vsetky babatka viac-menej v tom istom case.

Takze moja rada nie je bohvieco 😉
Ono to prejde, treba to pretrpiet. Ked nema ina problemy, bude to tym vyvojovym skokom. Je to o drzku, to viem, dcera ma prave skok, co je zrhuba v 11 mesiacoch a zuby do toho... Spim po sediacky a drzim ju v naruci 😒 Neda sa inak, takto spime obe.
Skusala si nosic alebo satku? Ten ti pomoze cez den. V noci si ho daj ku sebe, nebudes musiet vstavat a chodit, a mozes si ho pritulit.
Inak uz len posledna rada: nezabudni na rodicovsku mantru: to je iba faza, to je iba faazaa, oohhmm, ooohhhmmm 😉 😀

luvika
3. feb 2014

@celiaticka neviem presne, co smies a co nie jest, ale napr. kamarata ma 5 mes. babulku a chlieb absolutne ziadny celozrnny a neviem aky nesmie, lebo malu boli brusko, moze len ten obycajny svetly, a trebars mlieko tiez nemoze, dokonca ani ziadnu zeleninu ci ovocie...vyslovene zije na chlebe, iba tak je mala ok.

celiaticka
autor
3. feb 2014

Luvika ja nemozem nic co obsahuje obiloviny a s nich vyrobky ja si pecivo pecem a ostatne len cez svoju doktorku si prepisujem co na jedenie a neni to bohvie co kto túto dijetu ma vie co to je

Ichbinh nosic hej len klbiky mame postolky tak neviem ci je to ok satku som neskusala a spi pri nas ale aj tak kryci ako by sme ho treatali ale opak je pravda

ichbinich
3. feb 2014

@celiaticka: Ergonomicky nosic ako manduca alebo liliputi drzi nohy od seba ako postolky. Takze by si nemusela davat postolky na ten cas, co bude v nosici. Satka sa da uviazat na viacero sposobov, to je najlepsie dat si ukazat.
Ked ho mas pri sebe aj v noci, tak to asi bude naozaj tym skokom vo vyvoji... Je to velmi narocne, viem, ale prave tearz ta potrebuje a musis mu dat tolko blizkosti, kolko potrebuje.
Je to o nervy, ja viem. Ja som zombie uz vyse 4 rokov... Ked zacal konecne spat syn celu noc, zacala sa budit dcera kazdu hodinu a castejsie :-/
Inak, s kludom ho mozu uz tlacit aj zuby. Nemusi byt este dlho nic vidiet, ale kym zlezu dole, do slova, tak to trva a boli.
A este, denny spanok a nocny spanok spolu suvisia. Ked spi zle cez den, spi zle aj v noci a naopak. Navyse, akekolvek zmeny sa nedaju spravit za jeden-dva dni. Takze ak si napr. skusala mat kociar v byte a vozit ho a neslo to jeden den, nevzdavaj a skusaj aj tyzden. So synom som hopsavala na fitlopte, dceru som zase nosila leziacu na boku po byte, kym ma chrbat nie ze bolel, ale horel od bolesti ☹
Aj dcera sa budi so strasnym revom, to nechce ani prso, reve a potom sa nejak predsa len da utisit... Nastastie nie kazdu noc, ale stava sa aj tak. A to mozem robit co chcem, lezat, sediet, stat, chodit, drzat na lavo, na pravo, vzpriamene, v akoby sede,... svetko suma fut. A potom zrazu ako prislo, tak aj odislo a zase zaspi...
Takze skusat a snazit sa oddychnut si cez den, ked sa da. A mat pevne nervy...

sabina1975
3. feb 2014

@celiaticka ahoj nema nahodou reflux ten sa nemusi prejavovat len vrackanim nasa ma ties tri mesiace a niekedy sa budi s krikom pretoze jej vybehne kyselina do pusy a pali ju takz. skryty reflux

sense
3. feb 2014

koliky neznamenaju len bolesti brucha resp to ze dieta nekaka....urcite je na prikrmy skoro,...moze mat skryty reflux, nasa sa +tak budievala s placom kazdyc 45 minut..a ako bolo spomenute pokial nechodis do prace (nezijes v cudzine) tak vyuzi kazdu chvilu na odpocinok...

anicka246
3. feb 2014

@celiaticka to že kaká je super, ale koliky niesú len o tom, je to vzduch nahromadený v brušku.. a mne to príde tiež skôr ako koliky, prikrmovať ešte určite nie, náš bol tiež taký máme s manželom svaly už teraz, tiež sa budil často, s tým nespravíš nič, je ešte malý..

zuzik22222
5. feb 2014

@celiaticka ano na prikrmy je este skoro,to iste mame my,nas maly nespi poriadne od narodenia a najhorsie je,ze je taky aktivny,ze aj vecer,ked dostane kasu,tak nespi,to je jedno kolko popapa a tak sa mrvi v postielke cez noc,len sa pretaca,kotula,spinka a toto robi,cize ja nespim skoro vobec,kedze lezi uz aj na brusku a ja ho kontrolujem,vahu mate krasnu 🙂 aj nas maly takto priberal,my budeme mat dalsi tyzden 6 mes a uz mame 9300g,prikrmy som zacala davat,ked mal 5 mes.tiez som myslela,ze tym,ze nespi,a len nosiit sa chcel a mrzuty bol,ze je cas uz papat,aj zubky nam vysli,a papa a je taky aky predtym,cize mame hyperaktivne dieta,maly nezmar,treba pockat este s prikrmom,pokial kojite,ja som kojila skoro 3 mes.a presla som na umele,drzim palce 🙂