Prikrmovanie 8 mesačného dieťaťa

veronikapl
24. apr 2021

Poprosím vás o radu ako ďalej s prikrmovanim 8 mesačného dieťaťa. Je plne dojceny stále, už má vyskúšané ovocie aj zeleninu, nemal problémy so zeleninou čo som sa zo začiatku tešila že mi zjedol, ale pomaly mesiac mi nič nechce papať okrem jablka s mrkvou alebo banánom aj to iba na obed a potom dokojim. Na raňajky akékoľvek kaše som skúšala zo všetkého ho napína, predtým papal aj na obed uvarený zemiak s hocijakou zeleninou, teraz som skúšala aj kuracie alebo kralicie mäso mu zaviesť a nechutí mu to.Napína ho nechce nič okrem toho jablka, večere tiež nič ..iba obed a to už sa mi nezdá, mal by jesť poriadnejsie.

pribinak
24. apr 2021

Zuby? Alebo mu daj jabĺčko - cely kúsok do ruky a nech si skúša hryzkat.
Ak nechce kase, tak skús mu dať na raňajky rožtek a napr lucinu

veronikapl
autor
24. apr 2021

@pribinak veľmi rada by som mu niečo dala do ruky aby si hrýzol, ale on má problém aj s tým, že nechce vôbec žiadne kusy jedlá dokonca popucene mi nezjedol iba čisto pyré zo všetkého mu musím robiť inak to vypluje hneď

marianarem
24. apr 2021

@veronikapl Ja by som sa skusila odpichnut od toho, co akceptuje a kludne by som primiesala kusok nejakej zeleniny alebo aj masa k tomu ovociu. Moj to mal naopak, ze mu nechutilo ovocie, tak som mu to primiesavala do zeleninovych prikrmov, postupne to prijal. Aj jogurt sme len takto zaviedli, dlho iba zmiesany s tym, co mu chutilo. Tie rozne kombinacie sice vyzerali divoko, ale ked som to ochutnala, tak to nebolo najhorsie 🙂